Steam Mobile Authenticator Saçmalığı
0

Bu konuda 11 mesaj var

Tamam böyle bişi yapmışsın ama neden sadece 2 platform için var. Windows Phone için neden bir app veya en azından bir çözüm düşünülmüyor. Sırf android veya ayfon kullanmıyorum diye steami de kullanamaz hale geleceğim herhalde yakında. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çözüm değil workaround ama, Bluestacks kurup PC 'den authentication yapılabiliyor. Ne mantığı kalır orası ayrı, maksat Steam 'in gönlü hoş olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bluestacks kurmayı her türlü reddediyorum desem yeridir. Bu meseleye steamin çözüm bulması lazım. SMS ile mi kod gönderir yoksa başka bişi mi yapar bilemem. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da dün "Trading card veya item satışı yapabilmek için Mobile Authenticator kullanmazsanız 15 gün boyunca alışveriş işlemi yapamazsınız" gibi bir uyarı verdi. Kullanımı iyice zorluyorlar sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

steam e-mail'le key gönderiyor, sms de var mıydı neydi... çok problem değil ama bu işler için google'ın universal bir otp uygulaması var, ms bile onu kullanıyor web servislerinin kimi yerlerinde, steam de onu kullansa ya..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle bir çözüm var. 

https://winauth.com/

bunu masaüstünde kullanmak , two factor auth 'un mantığına aykırı gibi geliyor ama lifehacker da güvenliği azaltmadığını açıklayan bir yazı vardı. Hatırlamıyorum şimdi nedenini, bana hala azaltır gibi geliyor zaten :)

Benim Uplay hesabım gitti. Telefonu değiştirirken , aktarmadım o Two factor auth hikayesini , şimdi kapatmak için hesaba giremiyorum. Alternatif yol da yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

mobile auth kullanma sende... çözümü çok basit.

LM nin dediği gibi marketplace satışlarım sabote olacak bu nedenle. Satış yapamaz hale getirecekler bu yoksa ki ben çok fazla trading card satıyorum yeri geldiğinde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende mobile authenticator yok. Inventory'deki tüm item'ları sattım bu başlığı gördükten sonra. Bana da kullanmazsanız şöyle böyle mesajı çıktı ama okumadım bile. Inventory'de ne var ne yoksa sattım gitti. Herhalde toplamda 20-25 TL arası bir para gelmiştir. :) Başlığı açana da bir teşekkürü borç biliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu saçmalık bana da vurdu az önce... mobile auth nedir arkadaş kullanmak zorunda mıyım ya. sattırmıyor 7 gündür kullanmamışın falan filan diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok