HGS Kaçak Geçişli ilgili tecrübelerimiz
0

Bu konuda 12 mesaj var

Merhabalar,

Otoban' ı çok fazla kullanan birisi değilim, tabi İzmir' de Seferihisar Torbalı Çeşme taraflarına giderken malüm eski yollar ölümcül trafik oluyor. Haftasonu anne ve halamı Bayındır çiçekçilerine gezdireyim dedim.

Giderken girdik çıktık 2.5lira kesti, dönüş yolunda yine HGS gişesinden geçerken alarm çaldı ve 38.5lira gibi bişi gözüktü. Bi kaç kişiyede sordum sol panoda yazan dediler bu durumda kaçak geçiş bize olmuş oluyor. Eve gelince ilk işim internetten sorgulamak oldu ama onunda sisteme düşmesi 2-3 gün olabiliyormuş heralde. Dünde bugünde pttnin hgs ile ilgili sitesinden sorgu çektiğimde ihlal bulunmuyor diyor.

Ben birde geçen gün Karayoları müşteri hizmetleriyle görüştüm sorgulattım, orda ilk geçişimi okudu dönüş sistemde yok dedi. Bakiyemde 26lira olduğunuda söledi; siz 1 ay boyunca bakiyeyi 20lira üzeri gibi tutun sistemden kaynaklanan bir problem olmuş olabilir falan dendi. Dünde annemin üzerine kayıtlıydı alırken HGS ben gidemediğim için onun telefonuna pttden hgs 2.5lira diye bi mesaj gelmiş. Tabi bunun onla ilgili olup olmadığınıda bilmiyorum. Kontrol etmek için zaten nisan gibi tekrar ararımda haksız yerden kalkıp ceza kesilsinde istemiyorum şimdi, devletimiz şahane pek sever böle şeylerden cart diye fatura etmeyi.

Var mı benzer tecrübesi olanlar, paylaşımları alalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun olmuyor. En kötü PTT ye bir dilekçe email veya fax ile gönderiyorsunuz düzeltiyorlar. Başıma geldi düzelttirdim. Bu arada kaçak geçiş yazdığında çok da heyecan yapmayın hemen. Otomatik okuma olmadığı zaman kameradan plakaya bakarak da düzeltme yapıyorlar kendileri. Şayet düzeltme görmezseniz o zaman dilekçe ile başvurun 1 gün içerisinde düzeliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben son 1.5 ayda OGS ile 1200 liralık kaçak geçişim oldu... :) Hiç birisi yansımadı endişeye gerek yok.

HGS'de de benzer bir durum yaşadım, Sky'ın dediği gibi fax ile hallettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Milyonlarca kişi HGS kullanıyor. Senelerdir doğru düzgün çalışmayan bir sistem için vatandaşın sürekli acaba okudu mu, kaçak mı geçtim, kaçaksa nasıl düzelecek gibi peşinde koşması rezalet bir olay. İşin garibi herkes de bunu kanıksadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Faxla düzelttirme derken internette yazan HGS kaçak geçiş ihlali itiraz formu diye birşey var onu mu faxlamak gerekiyor ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk böyle bir sorun yaşadığımda telefon etmiştim HGS çağrı merkezine. Oradaki kişi bana geçiş zamanını email ile atarsanız ben ilgileneceğim dedi. Email attım. Ertesi gün hesabım düzeltilmişti. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük ihtimal bende telefonla bildirdiğim için belki kameradan plaka okuyup hgsnin içinde bakiye olduğu için içinden 2.5lira düşülüp ondan sora sms yoluyla bildirim gelmiştir o halde. Çünkü daha öncede geçtiğimizde böyle bir şey yoktu, ben bildirimde bulunduktan sonra geldi öyle bir mesaj ibaresi. Yinede takip ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben en son OGS gişesinden girip yanlışlıkla HGS gişesinden çıktım, cezayı geçireceklerinden emindim ancak adamlar giriş ve çıkışı düzeltip 2,4 TL gibi birşey çektiler. Bundan birkaç sene önce günde 3-4 defa kullanmak zorunda olduğum zamanlar OGS okumadığı zamanlar hep en uzun ücreti keserdi, her defasında bir numarayı aramak gerekiyordu. Kısacası muhtemelen HGS sistemi berbat bir sistem olduğu ve etiketler çok kısa süre içinde bozulduğu için adamlar okunmayan her etiketi kontrol ediyorlar sabah akşam. HGS okuyucu kadar da taş düşsün başlarına demek istiyorum:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim kaçak geçmediğim olmadı sanırım... Bir şekil bulup düzeltiyorlar, gene de sinir bozucu tabi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok