• Announcements

  • Mr.Crunch

   Altyapı Değişikliği İhtimali.   10/31/2019

   https://www.cursedhardware.com/topic/3469-lisans-ücreti/ Ücretli altyapıyı, ücretsiz kullanıyorduk, mevzu çıkma ihtimali çıktı.  O yüzden anket açtık.

iceice

Member
 • Content count

  249
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

iceice last won the day on May 7 2018

iceice had the most liked content!

About iceice

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

504 profile views
 1. En azından fabrika yerini söylediler fakat fabrika da öyle hemen yapılabilecek birşey değil. Sadece inşaat kısmı değil bunun zemin etüdü, mimari çalışması, makineleri, istihdamı gerekiyor. Fabrika alanı deniz kıyısında bir bölge ve düz bir alan. Çok fazla beton kazık gerekiyor. 2 yıl iyimser bir süre fakat başlarlarsa elbet bitecektir. Bursa'da yaşıyorum, gelişmeleri geçerken gözle takip edebilirim sanırım.
 2. Bagaj konusunda litre hacim değil de taban alanına bakılmalı bence. Birkaç sene almayı düşündüğüm BMW 1 serisinin bagajı küçük olduğundan vazgeçmiştim. Teknik özelliklerden bakıyorsunuz litre olarak tamam, metreyle ölçtüğümde Astra H'dan küçük çıkmıştı. BMW 95x80, Astra H 105x80. Bebek arabası işin içine girince bu değerler önemli oluyor maalesef. Sevdiğin arabadan vazgeçiyorsun bir anda. Zaten büyük araba sevmiyorum, sınırda olsun bari. Sıkışıyoruz bir şekilde.
 3. Evet birleşme için imzalar atılmış birkaç gün önce. FIAT için iyi olacaktır. Tofaş'ın durumu ne olacak acaba. Belki yeni işler gelir.
 4. Konuya 1,5 senedir kimse birşey yazmamış. Canlandırayım biraz Senelerdir alma niyetim vardı. Bu arada 4 serisi de çıktı ama şimdilik bu kadar para harcamak istemedim. Sahibinden sitesinden Get ile ikinci el 3.versiyonu 150 TL aldım, yolda geliyor. İlk amacım retroPie ile başlangıç yapmak, gamepad de alarak oğlumla 15 tatili eğlenceli geçirmek. Bundan sonra diğer projelere geçeceğim. Kutu işini evde bulduğum 95mm kare plastik bir kutu ile halledeceğim. Şu anda eskilerden 5v. 2,5a adaptör arıyorum. Bulamazsam arkadaştan bakacağım. USB klavye de lazım bakalım.
 5. Test ortamı harika yalnız. Ar-ge için böyle ortamlar lazım bize de. Aynı testin yaz ortamı için olanını da yapsalar süper olur. Şöyle 25c, 30c, 35c yapsalar. Dört mevsimler bu sıcaklıklarda nasıl olur, yazlıklardan farkı nedir görmek lazım.
 6. Aynen servise gitmeyin, ilgilenmezler zaten büyük ihtimal. Paslanma sonrası çürüme ve delinme vardır biryerlerde. Geçici olarak kaynak yapıyorlar. İş büyükse değiştirmek gerekiyor tabi.
 7. Bu kadar para vereceksem uzun yıllar kullanmayı hedeflerim. Batarya ömrü bitince kulaklık çöp olacağından almaktan vazgeçtim. Kablolu kulaklıkla devam şimdilik.
 8. Son zamanlarda ANC özellikli kulaklık almayı düşünüyordum. Çoğu büyük kulak üstü şeklinde kulaklıklar.Pek kulakiçi model yok. Derken geçen gün airpods pro çıktığını ve ANC özellikli olduğunu gördüm. Fiyat pahalı fakat yorumlar genelde çok iyi. Aramızda var mı deneyimleyen, almayı düşünen?
 9. Arabamı bakıma götürmem lazım. Yetkili servis 1-2 ay önce kampanya var demişti, 700 TL. Şimdi aradım, kampanya bitti dediler. Daha önce götürdüğüm özel servis de 650-680 TL fiyat çekti. İnternette yağ ve filtre fiyatlarına bakıyorum. 250 TL yapıyor en fazla. Benzinciler falan da yağ değişim yapıyor normalde. Tecrübesi olan var mıdır? Araç Opel Astra 2016 dizel bu arada. 60bin km.
 10. Benim için sakınca yok ama dert var. ADSL kullanıyorum. Upload hızına katlanamadığımdam yedeklemiyorum. O nedenle çift harici HDD üzerine yedekliyorum. Çok eskileri de eskiden rewritable DVD üzerine kaydetmiştim, senelerdir kenarda duruyor. İşin kötü yanı yedeklenen dosyalara pek bakmıyoruz. Seneler sonra baktığımızda vay be diyoruz. Cloud yedeklerken de ölüm durumları da düşünmek lazım. Ölüp gitsen o kadar dosyaya erişim yapılabilecek mi? Şifreler vs. düşünmek lazım.
 11. FIAT için iyi olur düşüncesindeyim. Yaptıkları her iş yanlış. Modellerde devamlılık yok, kalite yetersiz. Alt markaları da öldürdüler (Alfa, Lancia). PSA zaten doğru yolda gidiyordu.
 12. Uluslararası standartlar nedeniyle belki bu konuda resmi olarak izin verilmiyor olabilir. Aklıma gelen bu. Pert konusu ise sadece sigorta ile alakalı. Pert kararını sigorta veriyor sonuçta. Çok küçük, hasarsız denebilecek kazalarda bile hava yastığı patlayabiliyor. Çok örneği var. Bu tarz örnekte kasko olmasa kişi hava yastığını değiştirir kullanır.
 13. Lastik fiyatları döviz düşmesine rağmen son birkaç ayda çok arttı. O fiyatlara sanırım 1.seviye değil 2.seviye lastik alınabilir. Barum, sava, kormoran, lassa vs. Bende de aynı ölçünün 18liği var. Nokian almayı düşünüyorum ama seneye.
 14. Hep Kia'dan gitmişsiniz ama Opel Astra 1,6 dizel 136hp olanlara da bakılabilir. J kasanın sedan ve hb tipleri var. Manuel daha performanslı bu arada.
 15. Brent petrol bugün %10 yükselmiş. Sağlam zam gelebilir 1-2 güne.