iceice

Member
 • Content count

  326
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

iceice last won the day on May 7 2018

iceice had the most liked content!

About iceice

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

953 profile views
 1. Doların bu kadar yükselip telefon fiyatının sabit kalması nedeniyle bugün siparişimi verdim. İlk çıktığında aldığım ve çok memnun kaldığım 6S'e veda edeceğim. 5-6 hafta tedarik süresi diyor, bekleyeceğiz bakalım.
 2. Uygulama doğru gibi ama son zamanlarda döviz, vergi ve tedarik sorunları nedeniyle araç fiyatları her tür maaşa göre çok arttı. Bu nedenle bu limite aracı gerçekten ihtiyacı için kullananlara da zararı dokunabilir gibi geldi ama bilemiyorum. Bu ÖTV muafiyetinden zaten çoğu kişi vergiden kaçmak için yararlanıyordu, iyi olmuş diyeceğim ama kurunun yanında yaş da yanmasın.
 3. Doğrudur araç o ilandaki. Muadili olmadığından bulmak zor olmamıştır İlk sahibi olduğu ve galeri olmadığından KM doğrudur diye düşündüm. Tabi teyit etmem lazım evraklarla. Telefonda görüştük, dün misafirim geldiğinden bakmaya gidemedim. İçimden değer mi diye de düşünüyorum. Çünkü benim araca göre donanım olarak eksikleri de olacaktır.
 4. Sedan araç sevmiyorum fakat BMW 4 serisi ayrı bir yerde benim için. Bulunduğum şehirde 20K kilometrede 2016 model 418i bir araç denk geldi. Fiyat 425K. Genel olarak fikrinizi almak istedim. BMW'ler genel olarak ikinci elde pek temiz bulunmuyor. Bu araç ilk sahibinden, temiz kullanılmış görünüyor. Pazar günü bakmaya gideceğim sanırım.
 5. Telefon çok fazla değişmediğinden isimlendirme 12s olmalıydı bence ama fiyat çok değişmediğinden bence iyi ve alınabilir görünüyor. Aynı kapasite için 500 TL fark görünüyor. Çok söylenmiyor ama RAM 4GB'den 6GB'ye çıkmış. Ülkemizdeki alım gücü çok düştüğünden bu haberler artık kimsenin ilgisini çekmiyor o ayrı bir konu. Telefon pahalı değil biz fakirleştik.
 6. Yeni Hyundai i20 N modeli yakında geliyormuş. Hyundai benim için soru işareti, ön yargım vardı ama almayı düşünebileceğim bir araç. Beni heyecanlandırdı. Güzel bir hot hatch olmuş. https://www.hyundai-n.com/en/models/n/i20-n.do
 7. Aynısı bile değil. Bu 2000cc motor olan. Bizdeki dandik kırpılmış 1600cc olan.
 8. Resmi bağlayıcılık var mıdır bilemiyorum ama gireceksin bu tampon üretme işine modele göre alternatif özel tasarımlarda tampon üreteceksin. Deli gibi satar. BMW ile başlarsın köşeyi dönersin
 9. Normalde SUV tarzı araba sevmem ama Cupra Formentor'u tasarım açısından çok beğendim. Hybrid modeli biraz pahalı olacak gibi ama fiyat/performans olarak o daha iyi bir seçenek. En azından görüntünün yanında güç de iyi olur. Leon da o fiyatla çok cazip. Ya Leon veya Formentor diyorum ben. Passat yaşlı işi, BMW çirkin, A3 ve Golf gereksiz pahalı.
 10. Hali hazırda bir monitörünüz varsa veya monitör alıp hem monitör amacıyla kullanayım, hem de TV amacıyla kullanayım derseniz dediğiniz mantıklı. Fakat sadece TV görevi için monitör ve diğer parçaları almak gereksiz dağınıklık, hiç gerek yok bence.
 11. Öncelikle hayırlı olsun. Eski arabalar daha çok kıymete bindiğinden ve ikinci el alım-satım piyasası hızlı olduğundan işinizde gelecek var, risk az görünüyor. Müşteri potansiyelinizi bilmiyorum ama bu al-satçılar üzerinden iyi para gelir sanırım.
 12. Bak bu ekleri çıkardık fiyatı da bu sayede 20-30usd düşürdük falan dese anlayacağım da fiyat da yükselmiş 800usd olmuş. Yeni telefon ile yeni şarj cihazı almam lazım. Eskiyi anne, baba, çocuğa veriyoruz veya satıyoruz. Eski şarj da ihtiyaç zaten. Telefon güzel ama 10.000 tl civarı olacak fiyatı. 6S ile devam maalesef. En azında şimdilik güncellemeleri alıyor, buna da şükür.
 13. Hayırlı olsun. Ampülü takmak zor oldu mu acaba? Videoda bir sürü kablo, konnektörü oraya sıkıştırdılar ondan sordum. Kabloların uzun vadede sıcaktan zarar görme ihtimali olabilir gibi sanki. (Bende de aynı araç var)
 14. Bende de astra var. Apple Carplay ile kullanıyorum. Arabanın en çok kullandığım ve en sevdiğim özelliği bu. Kullandıkça bu özellik olmayan araba artık kullanamam diyorum, o kadar net. En çok kullandığım uygulamalar navigasyon, spotify ve whatsapp.