iceice

Member
 • Content count

  258
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

iceice last won the day on May 7 2018

iceice had the most liked content!

About iceice

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

549 profile views
 1. Valla araba yatıyor. Tüketim sıfır. Akü bitmesin diye bir dolaşmak lazım
 2. Bundan önce doğalgaza indirim gelmesi lazım. Enerji fiyatları doğalgaz endeksli. Bildiğim kadarıyla doğalgaz fiyatları da aynı oranda düşmüştür. Bundan birkaç seneki petrol düşüşünde Botaş rekor kar yapmıştı. Çıkarken çıkıyor ama düşerken düşmüyor meret.
 3. Günlük volatilite çok yüksek olduğundan kademeli indirim yapmaları normal bence.
 4. Haber gelmiş. 60 kuruş civarı düşüyor. https://www.ntv.com.tr/ekonomi/benzin-ve-motorine-buyuk-indirim-geliyor,XWKho52TT0uaQ1k6Wf7Vyw
 5. Ön kısım E serisine hiç yakışmıyor doğrusu,çirkinleşmiş.
 6. Birileri yeni BMW 4 serisini mi bekliyordu. Sürpriz mi bilemiyorum : https://www.bmwblog.com/2020/02/05/breaking-2021-bmw-4-series-coupe-photos-leak-ahead-of-official-reveal/
 7. En azından fabrika yerini söylediler fakat fabrika da öyle hemen yapılabilecek birşey değil. Sadece inşaat kısmı değil bunun zemin etüdü, mimari çalışması, makineleri, istihdamı gerekiyor. Fabrika alanı deniz kıyısında bir bölge ve düz bir alan. Çok fazla beton kazık gerekiyor. 2 yıl iyimser bir süre fakat başlarlarsa elbet bitecektir. Bursa'da yaşıyorum, gelişmeleri geçerken gözle takip edebilirim sanırım.
 8. Bagaj konusunda litre hacim değil de taban alanına bakılmalı bence. Birkaç sene almayı düşündüğüm BMW 1 serisinin bagajı küçük olduğundan vazgeçmiştim. Teknik özelliklerden bakıyorsunuz litre olarak tamam, metreyle ölçtüğümde Astra H'dan küçük çıkmıştı. BMW 95x80, Astra H 105x80. Bebek arabası işin içine girince bu değerler önemli oluyor maalesef. Sevdiğin arabadan vazgeçiyorsun bir anda. Zaten büyük araba sevmiyorum, sınırda olsun bari. Sıkışıyoruz bir şekilde.
 9. Evet birleşme için imzalar atılmış birkaç gün önce. FIAT için iyi olacaktır. Tofaş'ın durumu ne olacak acaba. Belki yeni işler gelir.
 10. Konuya 1,5 senedir kimse birşey yazmamış. Canlandırayım biraz Senelerdir alma niyetim vardı. Bu arada 4 serisi de çıktı ama şimdilik bu kadar para harcamak istemedim. Sahibinden sitesinden Get ile ikinci el 3.versiyonu 150 TL aldım, yolda geliyor. İlk amacım retroPie ile başlangıç yapmak, gamepad de alarak oğlumla 15 tatili eğlenceli geçirmek. Bundan sonra diğer projelere geçeceğim. Kutu işini evde bulduğum 95mm kare plastik bir kutu ile halledeceğim. Şu anda eskilerden 5v. 2,5a adaptör arıyorum. Bulamazsam arkadaştan bakacağım. USB klavye de lazım bakalım.
 11. Test ortamı harika yalnız. Ar-ge için böyle ortamlar lazım bize de. Aynı testin yaz ortamı için olanını da yapsalar süper olur. Şöyle 25c, 30c, 35c yapsalar. Dört mevsimler bu sıcaklıklarda nasıl olur, yazlıklardan farkı nedir görmek lazım.
 12. Aynen servise gitmeyin, ilgilenmezler zaten büyük ihtimal. Paslanma sonrası çürüme ve delinme vardır biryerlerde. Geçici olarak kaynak yapıyorlar. İş büyükse değiştirmek gerekiyor tabi.
 13. Bu kadar para vereceksem uzun yıllar kullanmayı hedeflerim. Batarya ömrü bitince kulaklık çöp olacağından almaktan vazgeçtim. Kablolu kulaklıkla devam şimdilik.
 14. Son zamanlarda ANC özellikli kulaklık almayı düşünüyordum. Çoğu büyük kulak üstü şeklinde kulaklıklar.Pek kulakiçi model yok. Derken geçen gün airpods pro çıktığını ve ANC özellikli olduğunu gördüm. Fiyat pahalı fakat yorumlar genelde çok iyi. Aramızda var mı deneyimleyen, almayı düşünen?
 15. Arabamı bakıma götürmem lazım. Yetkili servis 1-2 ay önce kampanya var demişti, 700 TL. Şimdi aradım, kampanya bitti dediler. Daha önce götürdüğüm özel servis de 650-680 TL fiyat çekti. İnternette yağ ve filtre fiyatlarına bakıyorum. 250 TL yapıyor en fazla. Benzinciler falan da yağ değişim yapıyor normalde. Tecrübesi olan var mıdır? Araç Opel Astra 2016 dizel bu arada. 60bin km.