• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

iceice

Member
 • Content count

  231
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

iceice last won the day on May 7 2018

iceice had the most liked content!

About iceice

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

395 profile views
 1. Google search ile buldum siteyi birkaç saniyede. Amacım gerçek fiyatlarını bulabilmekti. Burada fahiş fiyata satıyorlar, söylemek istediğim bu.
 2. Ona da iyi geçirmişler. 285 pound https://www.buycarparts.co.uk/hella/9157806
 3. Yedek parça fiyatının çok pahalı olmasının da etkisi var bunda. Araba ham fiyatı 100bin TL diyelim. Bu sürümde olan bir aracın far fiyatının bu kadar pahalı olmasının imkanı yok. Olması gereken 3bin TL civarı diyecektim. Biraz araştırdım gerçekten o civarlarda: https://www.buycarparts.co.uk/valeo/7304352
 4. Bu konuda kaynak var mı? Ben böyle bir haber görmedim. Aksine yarın motorine indirim gelecekmiş.
 5. Arabadan memnunsanız kötü de, memnun değilseniz tekrar değiştirme, karar verme muhabbeti olacak. Genelde pert olunca da düşük fiyat biçerler, orada da pazarlık mevzuu olur.
 6. Öncelikle geçmiş olsun. Resme göre karşı tarafa sadece "e yuh artık" denilebilir. Ben de 2 ay önce daha küçük çaplı ilk kazamı yapmıştım. Yine bana çarpmışlardı. Süreci bilmediğimden sigortacıma danıştım. Kusur konusunda yapabileceğiniz birşey yok. İmzalı tutanak, kaza yeri fotoğrafları, sigorta poliçesi, kasko poliçesiyle servise gidiyorsunuz. Onlar tüm işlemleri yapıyorlar. Kusur oranı sonra belli oluyor. Bu orana göre karşı taraf sigortası veya kaskodan işlemler yapılıyor. Atlamışım, karşı tarafın da trafik poliçesi, ehliyeti gerekiyor.
 7. F20 de ilk çıktığında far kısmı çok çirkindi, makyajla toparladılar. Hatta şahane olmuştu. Fakat iç hacim güncel B sınıfı araçlar kadar. Farklı ihtiyaçlara cevap veriyor bu nedenle böyleydi. BMW huyu değil ama şimdiki kasa devam edip bu yeni kasa da ek olsa daha iyi olurdu. Şimdiki mevcut kasa ileride kıymete binecektir. Bu kasayı gördükten sonra 3 serisini iyi bu kadar mahvetmemişler diyorum.
 8. Bu konular bir arabayı ömür boyu kullanma niyetiniz yoksa hiç önem verilecek şeyler değil. Siz iyi masraflar yaparsınız, iyi zaman harcarsınız, öküzün biri çarpar hiç kıymeti kalmaz. Geçen ay başıma geldi, tali yoldan kontrolsüz çıkan biri sağ arka çamurluk ve kapıya çarptı. 2 parça boya. Hadi bakalım. Örnek vereyim; 10 sene boyunca benzincide fırçayla yıkanmış ama kazasız araba mı istersiniz; yoksa 10 senede tüm detay temizliği yapılmış, seramik korumalı falan fırçasız özel yıkanmış olsun ama 5 parça boyalı mı istersiniz? Özetle çok kafaya takmamak lazım.
 9. Yeni BMW 1 serisi tanıtılmış. Şu böbrekleri çok bozdular. https://www.topgear.com/car-news/hot-hatch/your-new-front-driven-bmw-1-series
 10. Aynen ya bence de abuk bir model Lancia Stratos. Bizim Şamil ile kapışır Valla ben daha alınabilir modeller düşünmüştüm. Aston Martin'ler, Porsche'ler, Ferrari'ler uçuştu.
 11. Bugün böyle bir şey geldi aklıma. Geçmişte öyle güzel tasarımlar yapmışlar ki bugün sıfırı üretilse alınabilecek, geniş zamanlı diyebileceğim, tasarımı bence hala şahane araçlar. Otomotiv sektörü belli yıl sonra mecburen modelleri öldürüyor, değiştiriyor. Bazen gelen gideni aratıyor. Aklıma gelen marka / modeller: BMW E46 Mazda 626 HB Opel Vectra B Opel Tigra Honda S2000 Peugeot 106 GTI Peugeot 308 ilk kasa Renault Twingo Mercedes E serisi (W124) VW Golf 4 Fiat Bravo ilk kasa
 12. Bir youtuber ile anlaş da biz de şöyle detayları görelim. İyi hikaye olur.
 13. @stardust Hocam Türkiye'de otomobil konusunda zıt bir durum var. Hem ortalama gelirimiz düşük, hem fiyatlar euro olarak daha pahalı. Senin burada durduğun kabahat bence.
 14. Otomobilde geçici ÖTV indirimi Haziran sonuna kadar uzatılmış. ÖTV indirimi, vergi diliminin yükseltilmesi ve döviz düşüşüne rağmen satış fiyatlarının yeteri kadar düşmediğini görüyordum. Bayilere de hak veriyorum bir yandan, döviz fiyatlarına güvenemiyorlar.
 15. Belli bir fiyattan sonra yükselmiyordu. O sınırı geçti mi acaba? Kanun iptal olmadı değil mi?