iceice

Member
 • Content count

  214
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

iceice last won the day on May 7 2018

iceice had the most liked content!

About iceice

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

313 profile views
 1. Bir youtuber ile anlaş da biz de şöyle detayları görelim. İyi hikaye olur.
 2. @stardust Hocam Türkiye'de otomobil konusunda zıt bir durum var. Hem ortalama gelirimiz düşük, hem fiyatlar euro olarak daha pahalı. Senin burada durduğun kabahat bence.
 3. Otomobilde geçici ÖTV indirimi Haziran sonuna kadar uzatılmış. ÖTV indirimi, vergi diliminin yükseltilmesi ve döviz düşüşüne rağmen satış fiyatlarının yeteri kadar düşmediğini görüyordum. Bayilere de hak veriyorum bir yandan, döviz fiyatlarına güvenemiyorlar.
 4. Belli bir fiyattan sonra yükselmiyordu. O sınırı geçti mi acaba? Kanun iptal olmadı değil mi?
 5. Reklam çok saçma olmuş. Reklamda arabanın görünme süresi %10 falan herhalde. Doğru dürüst göstermemişler hakikaten.
 6. Ekşisözlük'teki linki buraya koyuyorum. Fazla hız neler yapar? Yorumlardaki gibi +18 videoyu açmayın bence de. https://eksisozluk.com/312km-hizla-yapilan-kaza--5948685?a=popular
 7. İzmir için 4 mevsim lastiğe hiç gerek yok. Acil müdahale basınçlı tüpler lastik yarıldığında işe yarıyor mu acaba, pek zannetmiyorum. Runflat lastik yarılsa da yürüyor. BMW için bayide sorduğumda satış elemanı bir foto gönderdi. Lastik paramparça fakat diri, lastikçiye kadar gitmiş. Tabi tahmini 2 kat fiyat var. Ben de olsam fiyat nedeniyle düşünürdüm. Kendim için araştırdığımda Hankook lastikleri fiyat/performans olarak iyi bulmuştum. Bazı arabalarda üzerinde geliyor, araştırma yapılabilir. Şanslısınız ki lastik ölçüleriniz en çok satılanlar arasında. Hangi kalite lastik olursa olsun 3. sene sonrası yol tutuş çok farkediyor, riskli kullanım yapılmıyor. Çok km yapılmıyorsa çok kaliteli lastik yerine orta düzey lastik kullanılıp 3.sene değişim de yapılabilir.
 8. @TiesTorN bebeğiyle oynarken konuyu tazeleyeyim dedim.
 9. Facia bir tasarım. Arapları falan mı aldılar tasarım yaptırmak için. X7 ile beraber manyaklık devam ediyor.
 10. Yeni 3 serisi Fransız tarzı ön far-tampon çıkıntısı dışında gayet güzel görünüyor. Kaliteyi artırdıklarınız düşünüyorum. Boyutlar da büyümüş. 4 serisi daha sportif, daha güzel olacaktır. 3 ve 4 aynı anda çıkmaz herhalde.
 11. Bohemian Rhapsody izledim dün. Mükemmele yakın olmuş. Biyografi filmi olduğu için beklentim çok yoktu fakat iyi iş başarmışlar. Hiç bir filmi tekrar izleme alışkanlığım yoktur ama bu filme tekrar gidilir. Hele son 15 dakikalık Live aid konseri harika.
 12. 2 ay önce Opel astra k excellence almıştım. Şart özelliklerde butonlu bagaj açma hariç hepsi var. Tam otomatik, gücü de k ndi sınıfında gayet iyi.
 13. Kur artışı nedeniyle firmaların son 4 ayda yeni stok aldıklarını düşünmüyorum. Şu andaki fiyat listeleri kurun tavan noktalarında oluştu. Bu sürede kur biraz geri geldi, ÖTV kademeleri yükseldi. Şimdi bir de ÖTV biraz daha düşüyor. Satışa istekli firmaların %20-25 civarı fiyatı düşürebileceğini düşünüyorum. Yılbaşı sonrası riske girmek istemeyen firmalar kontrollü olarak pek fiyat düşürmez.
 14. Euro kuru artınca bazı firmalar bazı donanımları eksiltmişlerdi, opsiyon olarak koymuşlardı. Amaç liste fiyatını düşük gösterebilmek. Burada da aynı durum mu bilemiyorum.
 15. Uluslararası istihbaratın ne seviyelere gelebileceğini görmek ürkütücü. Dünyanın tamamen online duruma geldiğini düşünürsek bu seviyede bir hack çalışmasının etkisi muazzam boyutta olabilir. Bu keşfi yapanlara da iyi prim verip aferin demek lazım. Devlet seviyesinde yapıldığından nasıl cevap verecekler merak ediyorum.