Çift ekran kullanımı hakkında bir soru?
0

Bu konuda 17 mesaj var

Arkadaşlar şuan Nvidia GTX950 ekran kartı kullanmaktayım. Şimdi ucuza bir 23'' monitör alıp çift ekran yapayım diyorum. Pc'de tasarım yaparken ve oyun oynarken 1920*1080 modda çift ekran kullanımında kasma yaparmı bu kart? 

Tasarım programları: Photoshop-Maya(Rendersız)

Oyun blizz ağırlıklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çift ekrana aynı anda oyun vermek için yetmez bu kart orası çok açık. Ama programlarda büyük bir ihtimalle bir pencerede photoshop diğerinde atıyorum word excel olacağı için sorun çıkarmaz.

Eğer oyunu da bu tek monitörde şekilde oynarsanız performansınız çok etkilenmez. Oyun oynarken ötekinde browser açık oluyor genelde.

Çoku monitörde oyun deneyimi benim için 3'lu monitör demek zaten iki monitorle oyun oynamak istediğinizi de sanmıyorum öyle değil mi ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çift ekrana aynı anda oyun vermek için yetmez bu kart orası çok açık. Ama programlarda büyük bir ihtimalle bir pencerede photoshop diğerinde atıyorum word excel olacağı için sorun çıkarmaz.

Eğer oyunu da bu tek monitörde şekilde oynarsanız performansınız çok etkilenmez. Oyun oynarken ötekinde browser açık oluyor genelde.

Çoku monitörde oyun deneyimi benim için 3'lu monitör demek zaten iki monitorle oyun oynamak istediğinizi de sanmıyorum öyle değil mi ? 

Main monutörde Maya çalışcak., diğerinde browserdan proje hakkında video izliycem.Ya da main ekranda oyun oynıycam, diğer ekranda twitch.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cift ekran ile zaten tam cift ekran oyun oynayamazsiniz.(istisna simulatorler haric) Bir ekranda oynarken digeri siyah olur.

Bunun disinda hicbir masaustu yazilimda performans sikintisi yasamazsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu twitchde falan güzel programlar oluyor. Tv izlemediğimden oyun oynarken bir yandanda onu takip istedim sadece.Bunun için ayrı sistemden mi çalıştırmak gerekli yoksa sli mantığımı bilemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anlattığınız şekilde kullanmak için iki monitörü tek kartla kullanırsınız, hiç bir sıkıntı olmaz. Diğer ekranda oynattığınız video, oyundaki FPS 'inize biraz etki eder ancak ciddi bir düşüş olacağını hiç sanmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anlattığınız şekilde kullanmak için iki monitörü tek kartla kullanırsınız, hiç bir sıkıntı olmaz. Diğer ekranda oynattığınız video, oyundaki FPS 'inize biraz etki eder ancak ciddi bir düşüş olacağını hiç sanmıyorum.

@@AranelSurion teşekkürler.Isınma durumu ne olur bu yöntemle?. Birde HDMI giriş yapmak sakıncalımı olur?Çözünürlük 1920 *1080 olucak donma olmaz sanırım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çift monitör kurulumunda aynı anda birden fazla uygulama kullanılması gayet mümkün (hatta çok rahat). Oyunlarda iki monitöre de aynı anda görüntü verebilmek için daha yüksek işlem gücü gerekiyor genelde (çözünürlük 1920*1080'den 3840*1080'e çıkıyor çünkü). NVIDIA cephesinde bunu yapabilmek için surround teknolojisini kullanmak gerekiyor (oyun desteği de önemli elbette). Tek monitör üzerinde oyun oynarsanız yandaki diğer monitör üzerinde de masaüstü görünüyor sadece.

İşyerindeki i7 5930K ve GTX980 takılı sistemde, her gün çift monitörle aynı anda After Effects, Photoshop, Cinema 4D, Premiere Pro vb. araçlarla çalışıyorum. Bu sırada başka bir pencerede video da çalışıyor oluyor. Sizin senaryoda ekran kartı gayet yeterli gelecektir. Monitörlerin aynı çözünürlükte olmasına dikkat edin yeter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çift monitör kurulumunda aynı anda birden fazla uygulama kullanılması gayet mümkün (hatta çok rahat). Oyunlarda iki monitöre de aynı anda görüntü verebilmek için daha yüksek işlem gücü gerekiyor genelde (çözünürlük 1920*1080'den 3840*1080'e çıkıyor çünkü). NVIDIA cephesinde bunu yapabilmek için surround teknolojisini kullanmak gerekiyor (oyun desteği de önemli elbette). Tek monitör üzerinde oyun oynarsanız yandaki diğer monitör üzerinde de masaüstü görünüyor sadece.

İşyerindeki i7 5930K ve GTX980 takılı sistemde, her gün çift monitörle aynı anda After Effects, Photoshop, Cinema 4D, Premiere Pro vb. araçlarla çalışıyorum. Bu sırada başka bir pencerede video da çalışıyor oluyor. Sizin senaryoda ekran kartı gayet yeterli gelecektir. Monitörlerin aynı çözünürlükte olmasına dikkat edin yeter.

Hmm güzel ozaman. Yanlız monitör çözünürlüğü derken donanımsalmı yazılımsalmı çözünürlük aynı olmalı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İkisi de, örneğin 1920*1080 olsun. Farklı çözünürlüklerle de çalışıyorlar ama mesela biri 1920*1080, diğeri 1920*1200 olunca 1920*1200 olanın üst ve alt kısmında siyah ölü bölgeler kalıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EK: Oyunlar için NVIDIA kontrol panelinde 2 monitör için görüntüyü ayarlama seçenekleri mevcut. 1-1,5 senedir çıkan sürücülerde bu ayarlar var hatta. Daha önceden 3 monitör için seçenek oluyordu ama son zamanlarda 2 monitör düzenine de detaylı ayarlar koyuldu (bezel correction vs.).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok