whatsapp artık end to end encryption yapacak
1 1

Bu konuda 14 mesaj var

Whatsapp'da "nabıyon, nerde buluşalım, akşam bize gel" dışında ne konuşuyorsunuz ki güvenlik konusuna bu kadar takıldınız... :zuh:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çoğu yerde ne muhabbetler dönüyor... Şirket içi yazışma için kullananlar falan var. Mobbing biraz ama var yani çevremde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En basidi, malum, yargiyi elinde bulunduran kisilere arkadas arasinda edilen laflar izlenip suc delili kullanilamaz boyle olunca. Olmasi gereken birseydi en basindan.

Buna karsi cikanlar teroristler kullaniyor, terore destek vs. diyorlar, ama mesela Fransa'da ISID saldirisini yapanlar bildigin sms'le haberlesmisler, izlemesi en kolay olani. Ya da isten biraz anlayip suc isleyecek adam zaten izini kapatmayi bilir, cok kolay seyler aslinda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eski şirketimde whatsapp yazışmaları çarşaf çarşaf serilip mobingi allahını yaparak işten çıkarılanı da gördüm. gezi döneminde mahkemeye delil olarak sunulan whatsapp yazışmaları da gördüm. kıçı kırık networkte milletin konuşmalarını sniffleyen bunu iş haline getiren it ciler de gördüm.

anlık mesajlaşma programlarıyla yeri geliyor eşimize kredi kartı numaramızı gönderiyoruz. yeri geliyor ofisteki adama sisteme giriş şifresini yazıyoruz. bi doktor arkadaşınıza başkasının görmesinden rahatsızlık duyacağımız bir fotoğrafı gönderiyoruz. milyontane şey var, ya bu ortam güvenli değil diye kimse de kullanmamazlık etmiyordu. olay naapiyon yapraam demekten ibaret değil.

bu kadar populer bir programın (özellikle ilk zamanları) güvenlikle ilgili hiç bir önlem olmamasını yazışmaların kaydını text olarak saklıyor olması gibi birsürü basit hataları vardı. bu tip hatalarını düzeltene kadar da kullanmam diyordum. zaman içinde birçok özelliğini adam ettiler. şimdi end-to-end encription da gelince daha fazla direnmedim kurdum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anlamadığım end to end neden bir seçenek halinde sunuluyor , yani halihazırdaki sistemi kaldırıp full sürüm end to end olsun.Kim isterki aksini?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eski şirketimde whatsapp yazışmaları çarşaf çarşaf serilip mobingi allahını yaparak işten çıkarılanı da gördüm. gezi döneminde mahkemeye delil olarak sunulan whatsapp yazışmaları da gördüm. kıçı kırık networkte milletin konuşmalarını sniffleyen bunu iş haline getiren it ciler de gördüm.

anlık mesajlaşma programlarıyla yeri geliyor eşimize kredi kartı numaramızı gönderiyoruz. yeri geliyor ofisteki adama sisteme giriş şifresini yazıyoruz. bi doktor arkadaşınıza başkasının görmesinden rahatsızlık duyacağımız bir fotoğrafı gönderiyoruz. milyontane şey var, ya bu ortam güvenli değil diye kimse de kullanmamazlık etmiyordu. olay naapiyon yapraam demekten ibaret değil.

bu kadar populer bir programın (özellikle ilk zamanları) güvenlikle ilgili hiç bir önlem olmamasını yazışmaların kaydını text olarak saklıyor olması gibi birsürü basit hataları vardı. bu tip hatalarını düzeltene kadar da kullanmam diyordum. zaman içinde birçok özelliğini adam ettiler. şimdi end-to-end encription da gelince daha fazla direnmedim kurdum...

Bu kadar ciddiye alacağını bilseydim yazmazdım...

Neyse, kredi kartı bilgileri gibi önemli bilgileri whatsapp üzerinden paylaşmak zaten hata... Ben bu tür bilgileri paylaşırken en azından 2 veya 3'e bölerim, mesela bir kısmını Whatsapp'dan gönderiyorsam kalanı SMS ve eposta ile gönderiyorum. Bu şekilde bir başkasının bu bilgiyi alması için tüm iletişim kanallarınıza erişebilmesi gerekiyor ki imkansıza yakın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ niye ciddiye almayacağım ki yazdıklarını? ciddiye alıp cevap verdim, çünkü bugüne kadar herkese whatsapp kullanmıyorum diyen adam olarak çevremde "kim naapsın benim mesajlarımı, ne yazıyoruz ki" diyen çok adam oldu. onlara da benzer şekilde anlattım. sonuçta bana göre kullanılmaması gereken bir uygulama idi. ama bir çok kişi kullanıyordu... bu forumda konu hakkındaki bilinç yüksek olabilir olmalı da. bana göre kullanılmaması gereken bir programı neredeyse herkes kullanıyordu... bunun için end-to-end benim için duyrulması gereken bir gelişme idi ve başlığı açtım.

Bu kadar ciddiye alacağını bilseydim yazmazdım...

Neyse, kredi kartı bilgileri gibi önemli bilgileri whatsapp üzerinden paylaşmak zaten hata... Ben bu tür bilgileri paylaşırken en azından 2 veya 3'e bölerim, mesela bir kısmını Whatsapp'dan gönderiyorsam kalanı SMS ve eposta ile gönderiyorum. Bu şekilde bir başkasının bu bilgiyi alması için tüm iletişim kanallarınıza erişebilmesi gerekiyor ki imkansıza yakın.

analog beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tarz uygulamaları kullanırken 3g-4g üzerinden haberleşirsek çok sorun olmayacağını düşünüyorum. Şifreleme olmadığı durumda kablosuz bağlıysak o network üzerinden sniff yapılabilir tabi ki ama telefon şebekesi üzerinden sadece operatör sniffleyebilir. O da devlet izlemesinde falansanız olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gözünü sevdiğimin bb messenger'ı, çok iyiydi.

hee komple kanadada bb şirketinden route ediyordu trafiği :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lüzumsuz mesajlar temizlenip konu tekrar açılmıştır.

En alakasız konuya bile siyaset karıştırmayı başaran analog ise 2 günlüğüne uzaklaştırılmıştır...

KaraSinek beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok