Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 563 mesaj var

Bu ikiliyi ediniyem mi diye düşünüyorum, şu an Logitech Z5500 kullanıyorum ama stereo olarak bu ikili ile daha bir keyifli olur diye düşünüyorum, kullananlar vardı sanıyorum, nasıl olur performans bu ikili ile ve burada güvenilir olarak kim satıyor bunları alacak olursak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi, ben A2+ kullaniyorum. A2 ile farki uzerinde DAC olmasiydi. Sanirim A5 ve A5+ icin de ayni. Ayrica DAC alacaksan plus modeline gerek olmamali.

Z5500'den ses kalitesi olarak guzel bir upgrade olur, hem de Z5500 populer oldugu icin rahat satarsin. (Sahsen Z5500'u hic begenemedim.) Mavi Hifi getiriyordu Audioengine'leri, su anda durum nedir tam bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

A5+'ta DAC yok, A5'in uzaktan kumanda ve RCA giriş ile biraz geliştirilmiş bir versiyonu kendisi.

A5'i uzun süredir kullanıyorum, gayet memnunum, gerçi ufak sorunlar (cızırdamalar) çıkarmaya başladı sağ hoparlörde. Masaüstünde müzik dinlemek amaçlanıyorsa alınabilecek en iyi sistemlerden birisi (özellikle fiyatına göre - HiFi sistemlere göre çok daha ucuz). HRT Music Streamer II DAC ile kullanıyorum, o da önemli fark yaratıyor on-board ses kaynaklarına göre.

Yine de uzun vadeli planım salona bir amfi ve iki tane hoparlör koyup karşısında koltuğa kurularak dinleyeceğim bir sistem kurmak. Hoparlörlere yakın olunca baslar tam dolgunlaşamıyor ve biraz daha yorucu bir deneyim oluyor. Salonda karşıda koltukta oturup dinlemek daha rahat geliyor şu anki eski Sony müzik sistemi ile bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tabii sırf müzik dinlemeyeceğim, oyunlarda zayıf kalırsa can sıkar, oyunlarda da daha net, daha ayırt edilebilir, daha ayrıntılı mıdır ses Z5500'e göre ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun zamandir bende A5+ kullaniyorum. Turkiyeye ilk geldigi zamanlarda almıştım hala keyifle kullaniyorum. Bu fiyat aralığında verdigi performansı elde edebildigim herhangi bir aktif hoparlor denk gelmediği surece sanırım kullanmaya devam edeceğim. Mecmua da da incelemesi mevcut.

Dac konusunda D1 in yaninda yurtdisi fiyati olarak zannederim 40 Dolar civari daha pahali olan Ifi Nano DSD bir altetnatif olabilir. Daha yuksek cozunurluk ve 32 bit destegi ile sahsim adina begenimi kazandi ve yaklasik 1 senedir kullaniyorum. Tek sikintisi RCA girisi onde oldugu icin masaüstünde fazladan kablo gostermesi. Ayrica tasinabilir bir kulaklik amplisi olmasi benim ihtiyacım acisindan secim kriteri olmustu... Goruslerimi yazmistim

http://stereomecmuasi.com/2015/06/ifi-audio-nano-idsd.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan da gönderiyorlar aslında. Fiyatları çok düşebiliyor ..  Adaptörü , kablosu sorun olmuyorsa, o da bir alternatif.

Aslında benzer fiyat aralığında başka markalar da var , ama çoğu bizim pazarda satılmadığından ben bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen logitech'in şu klasik masaüstü 2 kolon bir buferlı modeli duruyor masamda. Uygun fiyatlı kaliteli birşeyler biliyorsanız paylaşalım lütfen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan da gönderiyorlar aslında. Fiyatları çok düşebiliyor .. Adaptörü , kablosu sorun olmuyorsa, o da bir alternatif.

Aslında benzer fiyat aralığında başka markalar da var , ama çoğu bizim pazarda satılmadığından ben bilmiyorum.

Amazon'dan astarı yüzünden pahalıya geliyor, avantajı yok benim gördüklerimde, bir alternatif değil yani şu anda, varsa bildiğiniz link Amazon üzerinden bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan astarı yüzünden pahalıya geliyor, avantajı yok benim gördüklerimde, bir alternatif değil yani şu anda, varsa bildiğiniz link Amazon üzerinden bakalım.

Şu anda önemli avantajı yok . İndirimlerde iyi fiyatlara inebiliyor, mesela A2+ $180 'a inmiş. O güzel fiyat , kargo ve gümrük eklendikten sonra da burdaki fiyatın epey altında kalıyor. O gümrük + kargo fiyatı da yanıltıcı olabiliyor. Bazı ürünlerde fazla fazla eklemişler , sonra iade ediyorlar. Aynı ürünün farklı renklerinde bile gümrük fiyatı iki katı eklenmiş olabiliyor.

amazon kullanıyorsanız ve eklemediyseniz , camelizer eklentisini kullanmanızı da ek olarak tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon için bakayım dediklerinize, sağolun.

Ben alışverişi bu arada buradan hallettim, @@hakancez 'e ve öneride bulunan diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum.:)

Elime geçtiğinde kurulum yapıp, foto, deneyim paylaşırım yine her zamanki gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon için bakayım dediklerinize, sağolun.

Ben alışverişi bu arada buradan hallettim, @@hakancez 'e ve öneride bulunan diğer arkadaşlara da teşekkür ediyorum.:)

Elime geçtiğinde kurulum yapıp, foto, deneyim paylaşırım yine her zamanki gibi.

Gule gule.dinleyin simdiden. Hangi rengini tercih ettiniz acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağolun, beyaz diye düşünmüştüm ama sonradan acaba leke tutar mı falan diye de düşündüm, elde de siyah varmış yakında o renginden edindim, beyazdan biraz çekindim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben Audioengine A5+, Audioengine D1 DAC ve Audioengine DS2 stand edindim.

Yeri gelmişken, bu DAC ile hangi kulaklık gider? Daha sonra bakayım, inceliyeyim onu da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ben Audioengine A5+, Audioengine D1 DAC ve Audioengine DS2 stand edindim.

Yeri gelmişken, bu DAC ile hangi kulaklık gider? Daha sonra bakayım, inceliyeyim onu da.

Herhangi bir kulaklik ile kullanabilirsiniz sikintisiz sekilde sürecektir. Kulaklık olayi cok kisisel bir konu acikcasi, bir hifi sistem tavsiye et deseniz inanin sayfalar dolusu yazarım ama is kulakliga gelince onermek cok kolay olmuyor... Kafa ergonomisi cok onemli keza kulak yapisi da...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk izlenim sesler ayrı ayrı daha net duyuluyor baya eski sisteme göre ve stereo etkisi eski durumla karşılaştırılamayacak şekilde. Tarif edemiyorum gerçekten, keşke daha önceleri geçseymişim bu sisteme resmen vakit kaybetmişim.

Baslar yetersiz falan gibi yorumlara da denk geldim ama ben öyle hissetmedim kesinlikle, subwoofer almam sanıyorum, bana yetti gerçekten. Baslar güm güm gelmiyor ama gayet yeterli bana göre, çok net duyuluyor baslar, gerçi her ton daha net tabii eski haline göre de subwoofer olmaması bence sorun değil.

Witcher 3 denedim şimdi, maalesef baya bir duymadığım ses varmış eskiden, sesler gayet net duyuluyor ve dünya daha yakından hissediliyor. 5.1 surround falan yalan oldu. Müzikte subwoofer gerekmedi daha önce dediğim gibi ama acaba oyunda gerekir mi ?

Bunun kararını vermek gerekecek denemelerle. Çok kısa olarak şunu diyebilirim eğer ki Logitech Z906 benzeri bir sistem almayı düşünen var ise illa ki bu sistemi de alternatifleri arasına alsın, ben dinleme imkanım olmadan aldım ama görüşler gerçekten gayet isabetli imiş bu konuda. Kısa olarak şimdilik bunları belirtebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullan Tolga abi. Bu tür setler, harcanan parayı her kuruşuna kadar hakediyor bence.

Çok sağol, sen de güle güle kullan senin oyuncukları.:)

A2 alacaktım,şimdi aklıma bu girdi. Çok fark ediyor mu ki. Boyutu büyük bunun, uğraşmam gerekir odaya yerleştirmek için.

A2 veya başka bir Audioengine modeliyle karşılaştırma imkanım yok, ama diğer modelleri de dinleyenler yardımcı olabilir.

Ama derseniz ki Z5500'e göre durum ne, ondan bahsettim, kısacası kıyaslamamak lazım.:)

Bunun boyutları da o kadar kocaman değil, fotoğraf çektim ama ekleyemiyorum, dosya boyutu 800 küsur KB olmuş, yetmedi, koyabilsem görebilirdiniz.

Sizin tabii masa boyutunuzu bilemiyorum, benim masa 150x75cm, sığdı, benim devasa kasa ve 27 inç monitör de var hatta masanın üstünde. Çok çok bir rahat yerleşim olmadı ama sıkıntı da yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim masa 140x70 ama yerleşim asimetrik . Diğer yandan beyaz olan gözüme çok sevimli göründü. 

Audioengine a5+ ve a2+ ile aynı sınıfta başka hangi marka /modellere bakabiliriz? Bir mağazada dinlemeye çalışayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hiç bilmiyorum gerçekten ama her hoparlörün karakteri farklıdır sanıyorum şimdi orada onu beğenirseniz, onu almak zaten en doğrusu herhalde.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok