Stereo ses sistemleri-DAC-Hoparlör v.b.
4 4

Bu konuda 566 mesaj var

@@RFID

Hayır ben Mackie CR5BT modelini aldım .

Bunun boyutu biraz büyük ,yerleştirmek zor olacak. Monitorun iki yanına koysam çok mu yakın olur? En az/en fazla ne kadar mesafe olması gerekiyor?

O tanıtımdaki Emotiva 'yı almak istedim doğrusu, belki amazon 'a eklenirse başka bir odada kullanmak için alırım sonra.

Bu başlığa DAC önerileri de ekleyelim bence. 

Bu speaker lardan bazıları BT destekliyor. İş görür mü BT , deneyen var mı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Audioengine D1 iyi, @@Griffon beğenmemiş gerçi, ben de başka DAC dinlemedim, karşılaştırma yapamam ama bunda kötü gelen birşey olmadı, @@hakancez 'in önerdiğine baktım, kendisi de belirtmişti, çıkışları önde olduğu için tercih etmedim, ona da bak sana uyarsa. Schiit var(ismi gerçekten aklınıza gelen şeyden geliyor), Odac var yine makul fiyatlı, bunlara da bakılabilir alternatif olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID

Bunun boyutu biraz büyük ,yerleştirmek zor olacak. Monitorun iki yanına koysam çok mu yakın olur? En az/en fazla ne kadar mesafe olması gerekiyor?

Boyut ve günlük volume ortalamasına  göre ayarlarsın, örnek teşkil etmesi açısından şunu paylaşıyım. Üç aşağı beş yukarı bir fikrin olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Audioengine D1 iyi, @@Griffon beğenmemiş gerçi, ben de başka DAC dinlemedim, karşılaştırma yapamam ama bunda kötü gelen birşey olmadı, @@hakancez 'in önerdiğine baktım, kendisi de belirtmişti, çıkışları önde olduğu için tercih etmedim, ona da bak sana uyarsa. Schiit var(ismi gerçekten aklınıza gelen şeyden geliyor), Odac var yine makul fiyatlı, bunlara da bakılabilir alternatif olarak.

AudioEngine 'in ses kalitesi iyidir herhalde ama gücü usb den alıyor, ben chromecast'i optikten bağlamak istiyorum DAC 'tan yararlanmak için. Olmuyor tabii D1 de . Bir de speakerdan kulaklığa bir switch ile geçiş olsa iyi olacak.

Ebay'de bir chromecast için fiyat yükselttim. Üzerime kaldı herhalde, verdiğim fiyat pek düşük değilmiş :) Bakmadan fiyatlara atladık hemen :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

D1'i güç olarak herhangi bir USB adaptör ile besleyip optik girişi kullanmak mümkün diye biliyorum, bir bakın isterseniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hoparlör kablosunu hoparlöre bağlamak için muz uç (banana plug) diye tabir edilen fişlerden aldım. Kablo ucunu çıplak bırakmaktan daha sağlıklı bir bağlantı yöntemi oldu sanırım. Sahibinden sitesindeki bir satıcıdan tanesi 4,40 TL'den aldım uçları; Nakamichi marka, altın kaplama imiş (artık ne kadar doğruysa). Uygulaması falan çok basit. Yalnız bendeki amfinin hoparlör çıkışları muz uç desteklemediği için mecburen o tarafta kablo uçları çıplak kalacak şekilde bağlantı yapıyorum.

D2NRVO.jpg

qMol15.jpg

Rk7Vy1.jpg

7g0b2Y.jpg

Son fotoğrafta görebileceğiniz üzere, Dali Zensor 3'ler bugün elime ulaştı. İlk izlenim olarak söyleyebileceğim, hoparlörlerin her tarafından kalite akıyor. Bir 100 saat kadar pişmesi gerekiyormuş bunların. O süre geçene kadar sesi hakkında yorum yapmak istemiyorum. Ama şimdilik şu kadarını söyleyeyim, Daft Punk bir başka çalıyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez hocam "hangi akşama?" diye sorasım geldi :)

Reset hayırlı olsun, güle güle kullan :) İnceleme bekliyoruz tez zamanda...

Sormayin bu aralar keyif yok. Gelelim Zensor lara. Bu tarz hoparlörler butce dostu ve genel anlamda all rounder diyebilecegimiz ayri bir siniftir. Her 4 5 senede bir bu tarz bir hoparlör on plana cikar. Kef cresta, tannoy mx vesaire..

Bu hoparlorler ucuz ama bilisim firmalarinin çözümlerinden daha iyi sonuc veren ev sinema sistemi çözümleri veya ekonomik sistemler kurmak icin idealdir. Ayrica eski cihazlari olup mesela ampli sistemini yenilemek isteyenler. Icin kolay surulebilir seceneklerdir.

Dali. Zensor genel anlamda asiri bas yogunlugu istemeyen hemen her muzik tarzini bulundugu sinif icin basari ile calabiliyor. Buyuk orkestra müzikleri icin belirli kısıtlar var tabii. Ancak kucuk. Bir mekanda keyifle muzik dinletir.

Konumlandırma dikkatli olup duvardan biraz açık kullanmakta fayda var. Tercihen bir stand uzerinde kullanilirsa iyi olur...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez Çok sağolun. Sıkıntıları bir an önce atlatmanız dileğiyle.

Zensor 1 yerine 3 almakla doğru karar verdiğimi, 3'ün kabin boyutlarını görünce anladım. Ne yalan söyleyeyim, daha büyük bir kabin bekliyordum. Zensor 1'in kabini iyice ufak kalacakmış belli ki.

Her neyse, şimdilik Zensor 3'leri Massive Attack, Daft Punk, Portishead, Moloko'yla besliyorum, bakalım bu 100 saatlik pişme olayının aslı astarı var mıymış :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez Çok sağolun. Sıkıntıları bir an önce atlatmanız dileğiyle.

Zensor 1 yerine 3 almakla doğru karar verdiğimi, 3'ün kabin boyutlarını görünce anladım. Ne yalan söyleyeyim, daha büyük bir kabin bekliyordum. Zensor 1'in kabini iyice ufak kalacakmış belli ki.

Her neyse, şimdilik Zensor 3'leri Massive Attack, Daft Punk, Portishead, Moloko'yla besliyorum, bakalım bu 100 saatlik pişme olayının aslı astarı var mıymış :)

Bu tarz muzik icin 3 modelini secmeniz iyi olmus 1 bas konusunda sikinti yaratirdi.. Moloko yu bilmiyorum listenizde. 90 larda bir topluluk hatirliyorum iskoc muydu irlandali miydi. Her herhalde bu baskadir..

Hifi camiasi elektronik muzik sevmez ama massivr attack cok severim ben. Protishead ve daft punk ta. Bu 3 grubun ortak ozelligi adamlarin muzik tarihini ciddi sekilde iyo bilmeleri. Sadece elektronik. Turler degil. Hem... Rnb sinden tut cazina kadar...

Daft punk in son albumu sayesinde insanlar en azindan hifi camiasi bir miktar sevdi bu adamlari ama insanlar cok sey kaciriyor bence...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@hakancez Hala İzmir'de yaşıyor olsaydım sizi misafir etmek ve eldeki kısıtlı imkanlarla bir araya getirebildiğim SoniCube & Dali ekürisiyle ilgili fikirlerinizi almak isterdim :) Sonuçta benim elimden çok fazla hifi ürünü geçmiyor. Hifi tarafında orta halli bile diyemeyeceğimiz bir stereo set bile ancak bugüne nasip oldu. Siz çok daha sağlıklı bir kıyaslama yapabilirsiniz.

@@OnLyTNT Teşekkürler. Ne zamandır aklımdaydı şöyle eli yüzü düzgün bir stereo hoparlör seti almak. Bu konu altında paylaşılan görüşler ve aslen can sıkıntısından giriştiğim SoniCube procesi de karar vermemde katalizör etkisi yarattı diyebilirim :)

Zensor 3'lerin fiyatını merak eden olursa, İstanbul'daki Craft Müzik diye bir firmanın Sahibinden'de listelediği ilandan kredi kartına 6 taksitle, kargo dahil 1070 TL'ye aldım seti. Sıfır ürün, faturalı ve 2 yıl garantili. Bugünkü dolar kuruna vurduğumuzda 380 USD'ye denk geliyor. Daha önce de belirtmiştim, yurtdışı fiyatlarına göre ciddi anlamda düşük bir fiyat bu. Yurtdışında bu fiyat seviyelerinde Zensor 1'ler falan satılıyor. Yalnız firmanın elindeki son ürünü aldım sanırım, zira ben alım yaptıktan sonra ilan gösterimden kalktı. Herhalde ellerindeki son ürünü uygun fiyattan verelim de elden çıksın diye düşünüyorlardı. İstanbul'daki farklı firmalarda da 1150-1300 TL arasında bulunabiliyor set. Bizzat mağazadan alacak olursanız, site komisyonu falan düşülerek, biraz da pazarlıkla çok daha uygun fiyata alınabilir belki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Meckie geldi ama beni üzdü. Malesef şu amerikan tipi fişi kullanıyor, 110V . Halbuki almadan önce soru olarak yöneltmiştim ama cevap gelmemişti. Türkiye'ye gönderdiklerine göre ve EU tipi fiş olan modeli olduğuna göre herhalde öyle gönderirler dedim ama malesef bu model gelmiş. 110-220v ayarı olsa , herhalde sadece bir çevirici ile kullanılabilirdi. 110v i kullanmak için başka birşeyler lazım, benim de uğraşmaya niyetim yok. Olmadı amazon kardeş..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet. Aslında böyle bir sorun olabileceğini tahmin edip , sordum ama cevap gelmedi. Ürünü amazon kendisi sattığı için , herhalde uygun versiyonu olmasa diğer ülkelere göndermezler diye düşündüm. 

Bir heyecanla da açtım kutuyu  :( 110V uyarısını görünce yamuldum.

Chat'te durumu bildirdim. Bakalım nasıl çözecekler. 

Yabancı forumda Kanto ürünlerini sormuştum. Markanın temsilcisi cevap yazdı. Verdiği cevap şu , (kendisinin izniyle)

"YU5 sound characteristic is a bit bright with recessed mids. I wouldn't consider them flat, none of our speakers are very flat actually. For example the YUMI's and YU3's have a very pronounced midrange but I fell like their bass and high end is fairly neutral. Our remote has bass and treble adjustment though so you can dial back some of the brightness on the YU5.

I use my set of YU5's at home as a secondary monitor for audio production but I don't rely on it as my main tool. I haven't compared the A5+ and YU5 side by side but I have heard the A5+ by itself and I think it's more neutral than our speakers and has deeper bass response, but at the price and while lacking Bluetooth I can't felt but feel like our speakers are a better value. If you go to our YU5 product page you'll see all the places it's sold, you can do a price comparison to determine what retailer has the best price:

http://www.kantoliving.com/product/yu5/

Just a heads up because the YU5's have a relaxed midrange I think they work very well for near field use as a general multimedia speaker. If you're only going to be listening to music / watching movies in a living room situation I would recommend the YUMI's. They're our flagship speakers and have much sweeter sounding tweeters whereas I find the tweeters on the YU5 are a bit harsh. I thought I'd mention this seeing as we're on a hi-fi forum and you may appreciate the better fidelity of the YUMI. Keep in touch, 

Yes, all our speakers support aptX including YUMI:

http://www.aptx.com/brand/kanto-living

Feel free to post my PM publicly, but I just want to give you a heads up. Even though Amazon will sell to Turkey we don't have any service centres or repair options overseas. If you encounter an issue you'd have to send the speakers back to Canada which could be very costly. Check out our warranty details for the "fine print":

http://www.kantoliving.com/terms-conditions/

Let me know if I can help you with anything else,

I believe Amazon only covers you for the first 30 days, past that you'd be covered by our warranty. 

"

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ABD tarzı fiş kullansa da güç ünitesi üniversal değil mi? Değilse kötü olmuş ki öyle anlaşılıyor bahsettiklerinizden.

Zorlamayıp buradan Audioengine A5+ alıp geçseydiniz keşke.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:) Malesef değil.  Görünüşü de çok hoştu . Ağlayacam şimdi. :)

Neyse Amazon full refund yapıyor.  Kargo masrafını da promotional certificate  olarak geri veriyor. Kabul edilebilir çözüm bence. Adam gibi uyarı koysalar, boşuna uğraştırmasalar daha iyiydi.   

birazdan ürünün ambalajında resimlerini eklerim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kargodan hariç % 20 vergisi ne olacak ? Onu da geri ödüyor mu ?

Bütün masrafı geri ödüyorlar. 

Görevli önce , aksi belirtilmedikçe cihazların 110v olarak kabul edilkmesi gerektiğini söyledi ama kendsinine international shipping yapan bir mağazada bunun mantığı olmadığı söyledim. Pek ısrar etmedi . 

Ürünü buraya gönderiyoarlsa, ellerinde uygun versiyonun olduğunu var sayar kullanıcı açıkçası. ABD merkezli bir üretici , ellerinde iki versiyonda olabilir. veya Avrupa'daki stoklarından yönlendiriyorlardır. Türkiye'de çalışmayacak cihazı buraya satmanın anlamı yok. 

Ne güzel şimdi müzik dinliyor olacaktım. İçimde kaldı : :). Bakalım başka birşey alayım bari. 

IMG_20160510_220953.jpg

IMG_20160510_230500.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://stereomecmuasi.com/2016/04/sisma-ses-steljes-audio-ns3.html

Ulkemize soyle alternatif bir urun ithal edilmeye baslandi. Bunun bir de daha ucuz kucuk kardesi var. Ses konusunda su an yorum yapamiyorum. Haftasonuna dogru elime her 2 modelden demo urunleri gelecek. A5 ile kiyaslama da dahil her turlu olayi deneyecegim. Sorulariniz olursa da dilim dondugunce cevaplama calisirim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok