Android Telefon - Dahili Bellek 16 vs 32 GB
0

Bu konuda 30 mesaj var

Pek haksız da değil ama. Herkes bir laf sokma moduna girdi. Belki alınacağı düşünülmedi ama üst üste yapılınca bozuldu tabii.  Çok araştırmayı seviyorsa kendi bileceği iş.  Genelde birşey çıkmıyor fazla araştırmadan , analysis =paralysis oluyor , konu sevdiğiniz bir konu ise ilginç bilgiler öğrenilebiliyor bazen.

dhw 'nin son zamanları dahil, genel olarak teknik konulara ilgi zaten azalmıştı, daha çok offtopic te toplanmaya başlamıştı konular. Hem donanımda incelenecek konu azaldı. Ne kadar ödersen , o kadar performans alıyorsun, çok detaylı incelenecek birşey yok.  Detaylı testlere bakıp PSU alıyorum, bozulduğunda mağazaya girip bilindik bir markanın orta sınıf bir modelini alıyorum. Bir şey değişmiyor açıkçası . 

Benim açtığım biraz daha geek yanı ağır başlıklar var (IFTTT gibi), pek ilgi görmedi. Ben dhw 'de de bu tip başlıkları açardım, onların bazılarını  aslında sonra kendim bakmak için açıyorum :) . Ne biliyim podcast başlığına beğendiklerimi mesaj olarak atıyorum, dinleyeceğim zaman ordan buluyorum. Personal wiki gibi. Başkasının da işine yarıyordur umarım. 

@@SkyWarrior

Kendisi okuyorsa şunu belirtmem gerek. Alınamayan doyurucu cevaplar veya alınan doyurucu olmayan cevapların nedeni burasının rutin donanım inceleme sitesi değil bir hobi paylaşım sitesi olması. Hiçbirimiz ortamdaki her ürünü tek tek alıyor inceliyor değiliz artık bu kadar vakit harcayacak vaktimiz de yok

Aslında artık hobi sitesi değil burası. Community denebilir. O nedenle çok detaylı teknik sorulara kimse cevap veremez, çünkü cep telefonu inceleyen kimse yok forumda. Ancak ilgi alanı olan konu olursa detaylı cevaplar gelebilir. Ekran kartı, monitor, VR,cpu hakkında detaylı cevap verebilecek üyeler var. Bir DH gibi onbilnlerce kullanıcıs olmadığından  her konuda onu yi bilen bir kullanıcı denk gelmiyor. Ancak genel olarak detaylı incelemelere bir ilgi eksikliği var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizdeki olay ilgi azalması değil. Keko değiliz ki her dk abi şu telefon çıkmış şöyle sdkart girmiş böyle 4g çıkmış inceleyelim. Daha derin ilgilerimiz var. Programlama gibi VR gibi, Yeni ekran kartları gibi oyunlar gibi oyunlardan zevk almak gibi. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Definitive'in katılmakla beraber, ilave etmek istediklerim var. İlgi azalması durumu çok söz konusu değil, örneğin benim gibi son 8 senedir ayrı bir ekran kartı almamış kişi bile donanım içerisinde 480'den ne çıkacağını merak edip bakıyor, araştırıyor ve bu şekilde oluşabilecek bir rekabet hoşuna gidiyor. Cep telefonunda ise böyle bir durum söz konusu değil, çünkü ne kadar incelerseniz inceleyin getirisi belli olacak ürünler bunlar, sırf kamera desteği için LG alınmaması gerekliliği başından belli bir durum sonuçta, bu kadar ciddi kamera ihtiyacı varsa aynı fiyata mükemmel bir fotoğraf makinesi alıp geçmek mümkün. Android ve iOS arasında seçim yapmanız yeterli günümüzde, neyin ne olduğu belli aslında, çünkü kompakt bir ürün alıyorsunuz, isteseniz de çok inceleseniz de sonuç değişmiyor ve özelliklerini değiştiremiyorsunuz. Bu yüzden abartılı inceleseniz de sonuç değişmiyor.

Örneğin bir SSD, ekran kartı, hdd, ram neden ilgimizi çekiyor, çünkü güncelleyebiliyoruz, cep telefonunda böyle birşey söz konusu değil. Nadir değişen parçalardan monitör bile daha ilgi çekici benim gözümde. Definitive'in orada yapmış olduğu esprili bir açıklamadan bu kadar alınmanın da yanlış olduğunu düşünüyorum, laf sokma olmadığı çok net. Her laf sokma durumunda burayı terk edeceksek (laf söyleyip terk edeceksek daha doğru bir terim) benim 50 defa, pek çok kişinin de yüzlerce defa ayrılması gerekirdi.

Onur beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cep telefonlarının mantar gibi bitip birbirinin tekrarı haline gelmesi ve ortamdaki fragmentasyon zaten bu cep telefonuna olan ilgiyi öldürdü. Şimdi ilk soru şuydu. Arkadaşın eşi ayfonun kamerasını beğenmiş G4 alsam olur mu. Cevap belli hayır G4 olmaz. ayfonun kamerasının yapabildiklerini bir başka kamera malesef yapamıyor. Bu böyle bişi. Ne kadar taklit etseler de olay apple ekosisteminin bütünleşik olmasıyla alakalı. Bu konuda söyledik kendisine ancak kendisi ikna olmadı. Diyecek bişi yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neyse arkadaşlar, sonuçta ben de anlamsız bulsamsa da, neticede kendi isteği ile ayrılmış, daha diyecek birşey yok o yüzden. Sadece, daha önce de söylendiği gibi, bu şekilde gerçekleşen yaprak dökümleri üzücü oluyor o kadar... Yıllar içinde oluşan "community"mizin bu şekilde dağılması üzüyor.

Ben şahsen forumun müdavimlerinden kim olursa olsun, geçmişte suratıma karşı küfretmiş biri bile olsa, ayrıldığında üzülürüm. Bütünlük bozuluyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok