Router tavsiyesi?
2 2

Bu konuda 43 mesaj var

@@Enyalios , aliexpress ten aldıklarım genelde hep 40 gün civarı geldi. Gearbestten aldıklarım 7-10 gün arası geliyor. ikisi de free shipping ile. Sanırım gearbest gibi sitelerin avrupa da da stokları var. En önemli fark o benim gördüğüm. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Router ASus alınır,para yetmezse TP-Link iyidir. TS'de en son tanıtılan Gigabitli asus iyidir. Asus DSL-N17U. Modem kısmı kapatılır,Router olarak kullanılır.

Onlar iyi de, donanımı cımbızla veriyorlar. Şu bahsi geçen 20$'lık router'ın içindeki donanım (işlemci, ram, vs) 250 liralık Asus N17u'ya denk. Belki daha iyi olduğu yönleri bile vardır, çünkü Asus'ta acaip segmentasyon var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu niye ilgi çekmedi?

http://www.gearbest.com/networking-communication/pp_197064.html

Yeni çıkan nano , önce ki miniden iyi değil mi? 

Aslında beklenti fazla değilse, ikisi de iş görür cihazlara benziyorlar. Üstelik fiyatları çok düşük. 

Bu bizim buralarda ilgi çekmiyor çünkü kotaya takılıyor. Şimdi bunu almak istesek gümrükle uğraşmak gerekecek. Diğerleri gibi ucuz değil sonuçta. Diğer yandan, yurtdışında belki gümrük kotası yok ama orada da bu fiyata çok mükellef router'lar var. Belki içlerinde disk yok ama donanımları iyi. Millet 150$ vermişken Asus veya Linksys almayı tercih ediyor olabilir.

Nano Mini'den iyi değil. Kendine göre avantajları var. Boyu ufak, MicroUSB'den güç alıyor (ayrıca adaptör taşımaya gerek yok, telefon şarjıyla çalışıyor işte), güç tüketimi düşük. Ancak Mini'nin hem donanımı daha güçlü, hem de 802.11 AC desteği filan var. Seyahat eden için nano daha iyi, evde kullanan için mini daha avantajlı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kablonetin verdiği netmaster modem iyice saçmalamaya başladı bu aralar, uzun süre kullanabileceğim bir router almak istiyorum. Önerisi olan var mı? 100$'ı geçmeyi pek istemiyorum ama 150 ye kadar da çıkabilirim. Kablosuz ağ ve port yönlendirme düzgün çalışsın biraz yüke girince resetlemek gerekmesin bunlar benim için yeterli özellikler.

Aslında Ubiquiti EdgeRouter X ve Ubiquiti Unifi Ap-AC Lite alarak güzel bir kombinasyon yapıp router ile uğraşma derdinden uzun süre kurtulacaktım fakat Türkiye de bulunmuyor, amazon filan da yollamıyor bizim buraya. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu yukarı çıkmışken güncelleme yapayım,  Ubiquiti EdgeRouter X ve Ubiquiti Unifi AP-AC-LR aldım amazon.de gönderiyordu. 2 haftadır kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Access Point'in kapsama alanı harici anteni olmamasına rağmen kablonet in verdiği modeme göre çok daha iyi, kabaca x2 diyebilirim. Yıllardır ağda yaşadığım her türlü saçma sorunun router ile ilgili olduğunu anladım çünkü yeni router a geçtikten sonra tüm sorunlar kendiliğinden çözüldü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple'la ilgili o kadar yazı yazıp tek başına router için Asus'u birinci göstermek, whole wi-fi çözümleri içinde Apple'a yer vermemek saçma olmuş. Apple 2013'ten bu yana güncelleme yapmadığı Airport Time Capsule ve Airport Express'lerle açık ara fark atar Asus'un bütün ürünlerine. Bir defa Apple gibi ürün devamlılığı sağlama özelliği yok, çünkü bu tür bir yazılıma sahip değil Asus. 

Evin girişine kurduğum Time Capsule'den çıkış alan 2 airport express'le her iki katta ve tuvaletler de dahil olmak üzere evin her noktasında sürekli wi-fi sinyaline sahibim, yine Airport üzerinden misafir ağı mevcut ve eve gelen misafirler evin iç ağına karışamıyorlar. Aynı anda açık olan yaklaşık 10 tane alet gerek wi-fi (yazıcı, apple tv, imac ethernet üzerinden gigabit ethernetle bağlı) gerekse de ethernetle en ufak kesintiye uğramıyor. Time Capsule aynı zamanda her saat başı hem MBAir hem de iMac'i yedekliyor, gigabit ethernet üzerinden bunu yaparken ben pek birşey anlamıyorum. Geçenlerde hem Time capsule hem de airport express'lere firmware güncellemesi gelmiş, ben anlamadan kendiliğinden kurmuş bile. iPhone üzerinden direkt olarak airport uygulaması var ve ne bağlı, nerede sorun var çok rahat anlıyorum. Bütün bunların kurulumu esnasında hiçbir çaba harcamadığımı belirtmek isterim. En ufak bir ayar yapmadım, tek yaptığım şey ethernet kablosunu taktıktan sonra bu aletlerin fişlerini prize takmak oldu. O günden bu yana halen bir ayar yapmış değilim. Bu kolaylığı Asus sağlayabilir mi ? Ben size söyleyim "HAYIR", Asus önümüzdeki 10 sene de router üretip geliştirse bunu yapamaz çünkü yazılımını kendi yaptığı bir ekosistemi yok. Apple ürünlerini bir arada kullanan kişiler için yine en iyi router Airport serisidir bu kadar basit. İsteyen istediği şekilde haber yapsın, Apple bu konuda gerçekten çok iyi ve gerçekler çok daha farklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fark atar işi biraz şüpheli. Kullanım kolaylığı , tak çalıştır olması önemliyse tüm birimlerin tek üreticiden geldiği Apple 'ın mutlaka avantajı var.Diğer üreticilerin bununla rekabet etmesi mümkün değil.

Ancak fonksiyonellik önemliyse Asus  DDWRT üzerine kurulu . Hem düzgün işleyen özellikleri var , hem de sürekli gelişiyor.Bugüne kadar router dan kaynaklanan bir sorunum da olmadı. 

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus var bende cok iyi is goruyor. Son guncellemelerle yeni bir fonksiyon eklediler, internet kullanimi konusunda baya detayli istatistikler tutuyor. Ancaaak fonkiyosunu acarsan butun bu datayi 3. parti bir sirketle paylasman gerekiyor, Sirf bundan dolayi Fuck you Asus diyorum, acmadim o fonksiyonu hic.

Cok lezzetli super bir pasta yapiyosun servis etmeden once uzerine siciyosun... Tebrikler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında Apple Airport Ile uğraştım biraz. Öyle süper stabil, tak çalıştır filan değildi. Belki şimdi kiler daha düzgündür. Tüm Apple ürünlerinde olduğu gibi Airport router'larda da ayar seçenekleri sınırlı. Yani "tak çalıştır, çalışmazsa hapı yuttun" durumu söz konusu. Dahası, özellikle kablosuz ağa bağlanan cihaz sayısının çok arttığı günümüzde router'ın donanımı da önemli.

Asus'un value modellerinden memnun kaldım ben. Kusurları var tabi, ama iş görüyor. Asus router yazılımında en fazla canımı sıkan kusur USB üzerinden bağlanan diskleri sürekli kullanması. Diskle alakalı hiçbir işlem yok ama disk çalışıyor, ışığı yanıp sönüyor, ısınıyor. Bir süre sonra da ölüyor.

Xiaomi router'lar güzel. Ucuz, fiyatına göre donanımı çok iyi, stabilite sorunu yok. Tek sorunu Çince olması. Bir de, eski modellerinde gigabit Ethernet yok. Onun haricinde komik fiyata baya güçlü router satıyor adamlar. Uzaktan erişim imkanları filan şahane. İndirme olayı da gayet başarılı. Evde ikinci router olarak kullanıyorum, çok memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
[mention=82]lawnmower[/mention] Xiaomi routerları bende takip ediyorum. Çince arayüzünü nasıl kullanabiliyorsunuz. Uzaktan erişimdir falan?

Herşeyin yerini ezberledim. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, lawnmower said:

Herşeyin yerini ezberledim. :D

O da iyiymiş. :zuh:

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok