Chrome'da tek account ile farklı bilgisayarlarda extension
0

10 posts in this topic

Merhaba,

 

Tarayıcı olarak Google Chrome kullanıyorum. Tek bir Google hesabım var ve iki farklı bilgisayarda aynı hesapla Google Chrome'a login oluyorum. Bu sayede hem favoriler hem de extensonlar otomatik olarak yükleniyor. Ancak benim iki farklı bilgisayarda farklı extension setlerine ihtiyacım var. Tek account kullanarak farklı bilgisayarlarda değişik extensionların aktif olmasını sağlamak mümkün mü? Bilgisayarlardan birisinde extension ekler yada silersem diğerinde de otomatik uygulanıyor ve bunu engellemeye ihtiyacım var. Nasıl yapabiliriz bir fikri olan var mıdır?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ihtiyaç olan bütün extensionlar yüklense  (superset) , sonra bilgisayara göre aktif-inaktif konuma getirilse oluyor mu? Sonra inactive etme yoluyla farklı bilgisayarlarda subsetler oluşturulur. Aktif-inaktif konumunu senkronize etmiyordu diye hatırlıyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bende de aynı sıkıntı var. İşte mac evde winpc kullanıyorum. İnaktif olayı bende işe yaramadı. Mesela internet download manager kullanıyorum evde bunu macte devre dışı bıraktığımda evdeki winpcde de devre dışı kalıyor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chrome un ayarlar bölümünde login olduğunuzda nelerin senkronize olmasını istediğinizi seçebiliyorsunuz. Oradan extensionlar için senkronizasyonu devre dışı bırakırsanız sorun çözülür.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anladığım kadarıyla Definitive senkronizasyon özelliğinden de feragat etmek istemiyor. Aslında Google'ın beta aşamasında  "supervised user" diye bir özelliği var ve bu özelliği kullanarak yine kendi hesabınıza bağlı ayrı ayrı kullanıcılar oluşturabiliyorsunuz fakat bu kullanıcıların eklenti yükleme seçeneği henüz yok. Olsa çok güzel olacaktı. Yani kendi ana google hesabınıza bağlı bir  "işyeri" alt kullanıcısı açıp bu hesapla ayrı yer imleri kullanabiliyorsunuz ama bu hesap ile chrome'a eklenti yükleyemiyorsunuz.

 

 

https://chrome.google.com/manage/su

https://support.google.com/chrome/answer/3463947?hl=tr

 

 

Maalesef bu durumda senkronizasyonu kapatmak yada tamamen bağımsız başka bir hesap açmak dışında şansınız yok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anladığım kadarıyla bunun bir çözümü yok. İş amaçlı kullandığım bilgisayarda Chrome'a login olmadan kullanmak en mantıklısı sanırım. Zaten favorilerden de hepsini kullanmıyorum iş bilgisayarımda, oraya da bir kez elle yüklerim gereken birkaç siteyi artık.

Google Chrome'da kayıtlı favorilere browsera senkronize etmeden dışardan ulaşmak mümkün olabiliyor mu? Yoksa sadece Chrome'a senkronize etmek için mi tutuluyor bulutta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chrome'a login olmadan eklenti kuramazsınız.

 

Gayet güzel kurdum. İş bilgisayarımda yer imlerini IE'ye import ettim, Chrome ile account ilişkisini kapatıp guest olarak başlattım. Yer imlerini IE'den geri import edip düzenledim, ihtiyacım olan vazgeçilmez bir iki eklentiyi de kurdum. Bir süredir aklımda iş bilgisayarımı düzene sokmak vardı, bu vesileyle o işi de aradan çıkarttım. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
0

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.