ASUS XG32VQ
1 1

Bu konuda 8 mesaj var

curved olmasına sadece ultra-wide olma şartı ile katlanabilirim, normal wide-screen 16:9 monitörün curved olması bence hoş değil, delikanlı adamı bozar :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beni bozmaz ama 31.5" fazla oyuncu tipinde, hersey OK orada takılıyorum, bende VP2770 'in durusu yok, oyuncu klavyeleri gibi cicili bicili. 49" harika duruyor ama onu alırsam elimdekini nereye gömecem o daha zor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

16:9-16:10 için 32" çok büyük kalıyor. Temel kullanım senaryosu oyun ise 27-28 üstüne çıkmamak lazım.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de katılıyorum 28" 4K da kullandım baya bir, oraları geçmemek lazım, Cihan gibi düşünüyorum o noktada da, orada artık ultrawide düşünmek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında kocaman 72ekran tüplü tvlere büyük ekran diyorduk, şimdiye göre kıyas yapılmaz tabi ki ama bu kadar kısa mesafeden 27" max ideal bir boyuttur bana göre. 32" falan biraz fanteziye kaçar grafik tasarım vs çalışan adam tercih eder ama oyun oynayacak adamın ilgisi odağı dağılır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kısa mesafede büyük ekranda, gözün odaklanabildiği alan oldukça daralıyor. Dolayısıyla normalde 27" de atıyorum fps oynarken ekranın en sağından veya solundan giren birini farkedip harekete geçmekle 32" ve daha yukarısı ekranlarda aynı şekilde farkedip harekete geçme arasında maalesef fark oluyor. Kısa mesafe, büyük ekranda genellikle göz ekran merkezine bakarken ekranın kenarlarına ve köşelerine yakın kısımları gözün odaklanma alanının dışında kalıyor. Aynı uzaklıkta ekran ne kadar küçük olursa oyuncunun tepki süresi kısalıyor. Ancak bu seferde ekran küçüldükçe cisimleri algılayamama, ne olduklarını farkedememe gibi sorunlar dezavantaj oluyor. O yüzden ideal uzaklık- ideal boyut önemli. Bunun için şuan 27" mükemmel benim açımdan. 32" hiç denemedim. Ama 40" ve 47" denemelerim oldu. Bunlarda olacak iş değil kısa mesafede oyun.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok