AMD vs Intel sistem
0

Bu konuda 18 mesaj var

Intel tarafına uzun süredir bakmamıştım. KAfam karıştı. 

AMD Ryzen 7 1700X 

ASUS Prime X370-Pro 

$489.98 USD 

Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Desktop Memory Kit 

140USD

toplam

630USD . 

Bunun karşısına hangi intel sistemi koyabiliriz?

AMD tarafında anakartları vs ramleri iyi bilmiyorum. Bunlardan daha iyisi vardır belki midrange gördüklerimi yazdım.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anlata anlata dilimde tüy bitti, yine anlatayım ama önemli değil, şöyle ki;

AMD'de RAM'in önemi çok büyük, Intel ile kıyaslanamaz bile, bu nedenle kesinlikle RAM'de ucuza kaçmamak, Samsung B-die almak lazım.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

başkan var ya bu kadar muhabbetin üstüne hala intel muadili ne olur falan demiyor musun... çok üzüyorsun beni ya.

bu EÇ denen intel ajanı pis provekatör herifi gerçekten ciddiye alıyor olma ihtimaliniz var mı :lol: bi de yardımcı ajan alreadydead var :D

işlemci zaten uzun süre değiştirmeyeceksin 8 çekirdekli olduğu için, almışken 100 dolar fazla bütçe ayırıp Crosshair VI almakta fayda var. Çok mu lazım, hayır değil fakat özellikle overclock işinde kafanda soru işareti kalmaması açısından ROG serisi anakartları tercih etmek her zaman daha iyi olur.

ram konusunda da Tolga abiyi dinle, ryzen için minimum 3200mhz samsung b die ram lazım, ben test yaptım cinebench başlığında olacak, 2400mhz ile 3200mhz arasında bariz fark var.

bunun karşısına koyabileceğin intel işlemci i7-7820x, o da 600 dolar, ona uygun anakart da 300 dolar, o yüzden geçeceksin o işleri, x299 bataklığına para gömmek kimse istemez, son sahibi olursun. Intel tarafında gerçek seçeneklerini görmek istiyorsan coffee-lake bekleyeceksin başka çaresi yok, bekleme istemiyorsan da aklının sesini dinleyip ryzen alacaksın...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemciye 600 USD verildikten sonra zaten Ryzen Threadripper 1900X ve X399 sistem de kurulabilir.

Dört kanal bellek ile infinity fabric ne olacak onu merak ediyorum.

1900X'in base clock 3800MHz olduğu için belki 4200MHz falan yapabilir mi bir de onu da merak ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ram ve anakartı değiştiririz daha kararlı olur. 

Bir intel sistem koyulmadı karşısına , bu nesilde Ryzen kral diyebiliriz. Intel' in daha kaliteli olduğu da bir argüman tabii ama kaliteli demek havada kalıyor,kullanıcıya  ne kazandırdığını net açıklamak lazım.

8core Threadripper 'in ,bizim gibi kullanıcılar için , ne getirisi var 1700x 'in üzerine?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dört kanal bellek(çift kanala karşılık), 64 PCI-Express lane(24 adede karşılık) kağıt üzerinde bunlar var şimdilik. Overclock edilebilirlik ve dört kanal hafızanın performansa etkisi daha sonra testlerle ortaya çıkacak konular.

Threadripper ancak cidden bunu kullanacak ve işine yarayacaklara hitap ediyor zevk için alım yapılmayacak ise, yoksa elbette Ryzen 7 serisi gayet yeterli

şu anda, X299 ve Intel işlemci bu tarz kullanımda dezavantajlı, ancak yine ihtiyaçlar dahilinde olabilir, onu bilemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de şu konu var onu da atlamayalım, bilindiği gibi X299 ile bir de VRM ısınması meselesi ortaya çıktı, görebildiğim kadarıyla Zenith Extreme buna karşı heatpipe ve fan koymuş, yine Gigabyte X399 Gaming 7'da heatpipe var. Bunlara da dikkat etmek gerekli bence alınacak ise.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intel X299 anakartlar da bir yerde X399 için deneme gibi oldu firmalar için.

X399 anakartlarda çok bu tarz meseleler çıkmaz gibi geliyor bana ama dikkatli de olmak lazım bunlar baya pahalı donanımlar artık.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

x299'un VRM meselesinin devamı gelmedi, hatta birkaç yayın "ilginç, bizdeki kartlarda hiç sorun yok" falan dedi. Yani o iş havada kaldı, sanki biri ortaya bir laf attı da sonra kayboldu gibi oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok o havada kalmadı, takip edebilirsin o olayı. Aşırı şartlarda ortaya çıkıyor gibi gördüm ben ama çıkabiliyor sonuç olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de başlıkta neden AMD büyük harfle yazılmışken Intel küçük harfle yazılmış, bir taraf tutma sezdim ben orada :D

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sene AMD senesi. Yavaştan dizüstü grubunda da ağırlıklarını koyacaklar. Hatta yeni nesil ThinkPad'lere bile geliyorlar, üstelik en çok satan modellerine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 06.08.2017 at 13:46, lawnmower said:

İşlemcide AMD tercih eden arabada da Fiat Egea tercih eder. F/P yüksek sonuçta. Kalite önemsiz.

İşlemcide Amd olabilir, arabada Egea aklımın ucundan geçmez.:mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konudan bağımsız olarak, bu Egea size ne etti? (: Tam bir performans/fiyat otomobili.

Tek kötü tarafı 1.3lt dizelini 5 ileri kısa oranlı şanzıman nedeniyle şehir dışında kullanmak eziyet biraz

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok