Tualatin'i hatırlayan var mı?
0

Bu konuda 10 mesaj var

Hayallerimin işlemcisi pentium 3 s 1.4 ghz ile bugün fakülte hurdalığında karşılaştım. Hem de iki tane:) Hatırlayan anısı olan vardır belki diye paylaşıyorum. Yanlış hatırlamıyorsam aslında yeniden adlandırılmış  bir xeon idi bunlar. Yıllarca aramıştım bir tanesine sahip olabilmek için. Hem 0.13 mikron, hem 512 kb full speed l2 cache, hem heat spreader. Athlonlar daha hızlı olsa da çok karizmatik işlemciydi bunlar.

jQJJ6n.jpg

orgasmico tarafından düzenlendi
quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, Najaz said:

İşlemcilerden bir tanesini koleksiyonumuza hediye etmeyi düşünürseniz, seve seve kabul ederiz :D

Tabi ki olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

P3-P4 geçiş zamanıydı. Eşdeğer frekanstaki P4lerden daha hızlıydılar ve daha ucuzdular. Piyasada bulunma süresi çok azdı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende Celeron 733MHz vardı 1050 çalıştırıp son zamanlarında akabinde Duron 1GHz'e geçmiştim Epox VIA KT133 anakart ile.

Tualatin'i falan geçelim, gelmiş geçmiş en iz bırakmış işlemci Celeron 300A idi. 450MHz çalışması işten değildi ki bu şekilde Pentium II 450MHz ağlayabiliyordu.

:) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende bir tane ASUS TUSL2-C olması lazım evde, çıkaramayacağım bir derinlikte olduğu için bakamıyorum. Buna güzel bir p3 tualatin ve tnt2 ultra koyacaktım fakat kaldı öyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok