Android vs iOS? Anket
0

Android vs iOS?   24 oy

1. 1. Android vs iOS?

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 12 mesaj var

Android 1 tane telefon kullandım - Nexus 5

iOS 2 tane telefon kullandım - iPhone 4S - iPhone 6S

Şöyleki şu an hala iphone 6s'i kullanıyorum. Nexus 5 zamanı anakartında sıkıntı çıkmıştı ve kendi kendini kapatıyordu alet. 2 yıl boyunca mutlu mesut kullanmıştım. tamiri zor mor dediler appletürkiye de tanıdık vasıtası ile ucuza iphone alıp devam ettim. Amerikadan gelecek olan olsaydı tekrardan Nexus 5 aldıracaktım. 

Hala bazen Nexus 5'i açıp kurcalıyorum. İçimden sürekli "oha ne akıcı alet" diyorum. Nexus çok güzeldi, hızlıydı ve eğlenceliydi. Birşeyleri kurcalamayı seven için saf android çok güzel bir tecrübe. Üstelik 350$'a mı ne almıştım zamanında dolarda ucuzdu. Kafam çok rahattı. iphone u aldığımda düştüğünde içim gidiyordu. Nexusta kafa rahattı. iPhone kötü değil tabikide ama stabil, yükle kullan/oyna kafa rahat. Pil sorunu olmuştu Apple ücretsiz değiştirdi sağolsun. Pil diye verdim kasada cizik varmış tüm kasayıda değiştirmişler ben öyle bir şikayette bulunmamıştım. Müşterisini mutlu etmeyi biliyorlar bir şekilde.

Şu an alacak olsam ipad mipad aldık, macbook kullanıyoruz diye iphone alırım fakat gönlüm hep Nexus serisinde (ki artık üretilmiyor yeni versiyonu da pahalı saçma bir şekilde).

Oyumu IOS'a vereceğim çünkü saf android dışında bence android çöp ötesi çöp. Arkadaşlarımın Galaxyleri, LG leri, Note serilerini ne zaman elime alsam beni iten birşey oluyor.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

android eğer saf androidse kesinlikle tercih edilir, markaların saçmasapan crapware'ları yüklenmemiş olanlar çok stabil ve hızlı çalışıyor yıllarca.

ios stabil evet ama dümdüz alıp kullanmalık, hiç bir özelliği yok. tam yaşlı işi. telefona bir resim & mp3 yüklemek için bile itunes kullanmak zorunda olmak çok malca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

düdüklendikçe kendini elit gören, saçma sapan dertlerle uğraşıp ama çok sade basit diye tutturan bi kitleye bişey anlatmak imkansız. telefonu ıvır zıvırla doldurup android bok gibi demelerinin alemi yok

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android alanın IQ seviyesi yükseliyormuş zaten. 

iOS'deki dertler neler ben merak ediyorum cidden.

- iOS'i ıvır zıvırla doldur mis gibi çalışmaya devam ediyor.

- Virus derdi yok.

- 2 senelik telefona update gelmemesi gibi bir dert yok.

- Uygulama kalitesi tartışmasız daha iyi. Google Play son zamanlarda biraz düzeltmiş olsa da hala çöplük. (Bunun nedenlerinden biri segmentasyon. Hala Android 4.0 kullanan çok kişi var. Son versiyon kullanan %1 falandır, iOS 11 kullanan birkaç haftada %30'u geçti bile. Bu yüzden uygulamalar çok fazla versiyonu desteklemek zorunda kalıyor ve çok daha fazla emek gerektiriyor.)

- Safkan iOS yüklemek için kırk takla atmak gibi bir dert yok.

- Bütün bilgiler reklamcıların elinde dolaşmıyor. Telefon default olarak tracking engelleyecek şekilde geliyor.

- Uygulamalar tüm izinleri teker teker almak zorunda, eğer geçerli neden belirtemezlerse App Store'da yayınlanamıyor bile. Android'de annenizin kızlık soyadına kadar alıyor bilgileri (gerçi son versiyonlarda iOS modeline geçiş olmaya başladı).

Ben yazılım geliştirici olarak Android'i özelleştirebilir, birçok imkan sağlayan bir ortam olarak görsem de, yazdığım nedenlerden kendi telefonum olarak kullanmam. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burun farkı ile Android. Zaten iphone bile kullansam yoğun olarak google servislerini kullanıyorum. 

-Android 'de yazılımların daha fazla yetkisi var. Mesela Lastpass uygulamalarında şifrelerini doldurabiliyor.  Kendi kullandığım yazılımlar açısından android biraz daha iyi.

iOS'ta arayüz daha tutarlı. Örneğin video oynatan veya müzik çalan tüm yazlımlar control center da görünüyor. 

-Iphone 'un işlemcisi her nesilde Anroid telefonlarda kullanılan rakip işlemcilere ciddi fark atıyor. 

-Web serviler, cloud vs dediğiniz zaman Google. Apple 'ın ürünleri yaklaşamıyor bile. 

-Güncellemeler açısından Samsung iyi , Apple yaklaşır güncelleme hızı , aynı düzeyde değil ama. Diğerlerinin ne olduğu belli değil.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/29/2017 at 10:13, Atrin said:

Android 1 tane telefon kullandım - Nexus 5

iOS 2 tane telefon kullandım - iPhone 4S - iPhone 6S

Şöyleki şu an hala iphone 6s'i kullanıyorum. Nexus 5 zamanı anakartında sıkıntı çıkmıştı ve kendi kendini kapatıyordu alet. 2 yıl boyunca mutlu mesut kullanmıştım. tamiri zor mor dediler appletürkiye de tanıdık vasıtası ile ucuza iphone alıp devam ettim. Amerikadan gelecek olan olsaydı tekrardan Nexus 5 aldıracaktım. 

Hala bazen Nexus 5'i açıp kurcalıyorum. İçimden sürekli "oha ne akıcı alet" diyorum. Nexus çok güzeldi, hızlıydı ve eğlenceliydi. Birşeyleri kurcalamayı seven için saf android çok güzel bir tecrübe. Üstelik 350$'a mı ne almıştım zamanında dolarda ucuzdu. Kafam çok rahattı. iphone u aldığımda düştüğünde içim gidiyordu. Nexusta kafa rahattı. iPhone kötü değil tabikide ama stabil, yükle kullan/oyna kafa rahat. Pil sorunu olmuştu Apple ücretsiz değiştirdi sağolsun. Pil diye verdim kasada cizik varmış tüm kasayıda değiştirmişler ben öyle bir şikayette bulunmamıştım. Müşterisini mutlu etmeyi biliyorlar bir şekilde.

Şu an alacak olsam ipad mipad aldık, macbook kullanıyoruz diye iphone alırım fakat gönlüm hep Nexus serisinde (ki artık üretilmiyor yeni versiyonu da pahalı saçma bir şekilde).

Oyumu IOS'a vereceğim çünkü saf android dışında bence android çöp ötesi çöp. Arkadaşlarımın Galaxyleri, LG leri, Note serilerini ne zaman elime alsam beni iten birşey oluyor.

Neredeyse birebir aynı şekilde bende kullandım. Ben iphone 5 kullanırken ekran büyüklüğü ile gözüme çarpan nexus 5'e geçmiştim. Stok android gerçekten güzeldi, ios'tan sorunsuz geçiş yaptım ve 1,5 sene kullandım. Nexus 5'ten çok memnundum ama düşük ışık kamera çekimi kötüydü ve kulaklık ses çıkışı enterasan şekilde zayıftı. Hatta onun özel uygulaması vardı root ile çıkış gücü arttırmıştım. Stok android herşeye hakim olup bilgisayar gibi kullanılabilen yapısı gerçekten çok iyidi. Ama sonrasında yoğunluktan artık uğraşamamaya başladım ve ios a geri döndüm. Ama android almak istesem mutlaka tercihim stok android çalıştırabilen telefon olurdu. Oylamada android olarak samsung lg gibi düşünürerekten ios derim. ama stok android olursa oyum android'ten yana olabilir. Gerçi ios - android anketi yerine stok android ile mod androidler arası karşılaştırma daha mı iyi olurdu? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

itunes'suz dosya atamıyorsun. sd kart bağyayamıyorsun daha noolsun. androiddeki kadar bedava alternatif bulamıyosun uygulamalara. ayrıca kısa süre ipad kullandım geçenlerde alet saçmaladı yan döndürünce ekranın dönmesi olayı iptal olduydu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, Barbarconan said:

Gerçi ios - android anketi yerine stok android ile mod androidler arası karşılaştırma daha mı iyi olurdu? 

Mod android tercih eden var mı? Tahminim forumdakiler çoğunlukla stok android tercih ediyorlar, tabii üreticiler farklı ürün sunmak için kendi arayüzlerini eklioyor. Yeni telefon aldığımda Nova launcher ı yükleyip geçiyorum açıkçası.

Dosya transfer işi benim de iOS ta en sevmediğim yan. Android'in kedni file manageri ftp sunucusu gibi çalışıyor. Raspberry için de kullandığım filezilla ile wireless üzeirnden istediğim yere gönderiyorum dosyaları. 

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok