Oyun bilgisayarı tavsiyesi
0

Bu konuda 64 mesaj var

Arkadaşlar merhaba. Senelerdir oyun oynamayan bu faniden oyun bilgisayarı tavsiyesi istendi. 7-8 senedir donanım piyasasındaki gelişmeler ile uzaktan yakından alakam olmaması sebebiyle yardımınıza ihtiyacım var. Öncelikle 2500 TL gibi bir bütçeyle bu işe girilir mi? Girilirse süründürür mü? Dün gece 3 saat bakındım çıkamadım işin içinden bir el atın gari.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ties, 3000 civarına çıkılsa?

Najaz, valla abi ben de öyle dedim ne uğraşıyosunuz alın geçin PS4 falan diye ama arkadaşın oğlu oyun bilgisayarı diye tutturmuş. Yapacak bir şey yok. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla abi uygun fiyatlı parçalar hakkında deneyim sahibi olan arkadaşlar belki fena olmayan bir pc toplayabilirler 3000 TL ile ama benim için oyun pc'si kavramı en az 4000 TL'den başlıyor dolayısıyla ben hiç yorum yapmayayım en iyisi :)

edit: fiyatlara baktım şimdi, 5000 abartı olmuş, 4000 daha mantıklı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eyvallah. :) Şimdi, bilgisayar AA açık (aklımda kalan bi bu var :) ) 4096x2160 çözünürlükte oynatmasın ama 1920x1080'de akıcı oynatabilsin mesela. Ne biliyim, dediğim gibi çok yabancıyım bu mevzuuya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gtx760 + I3 bir sistem toplanabilir belki fiyatta aşağı düşer o zaman. Single playerde i3 deneyenler şasırtıcı derecede iyi performans aldıklarını söylüyorlar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abartiyosunuz bence. Burada herkesin standardi yuksek. Toplanir bilgisayar 2500-3000 liraya.

Ote yandan herkesin oyun oynamaktan anladigi farkli. Oyun bilgisyari toplamak istiyorum diyene PS4 al gec demek abes bence.

Hangi oyunlari oynamak istedigine gore konsol ya da PC onerilebilir. GTA5 oynicam diyosa al PS4 gec. 

Benim en son oynaidigim oyunlar mesela wasteland 2 ve cities:skylines. Konsolda bunlarin karsiligi oldugunu bile sanmam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu surda tonla ornegi var:

http://pcpartpicker.com/

Mesela soyle:

http://pcpartpicker.com/b/nT7hP6

Benzer birseyler toplanabilir. Bundan daha ucuza toplayanlar da var.

Ozetle islemci ve gpu tarafinda AMD yonune giderseniz fiyatlar daha cazip. AMD E6300 - 6 cekirdekli islemci populer gibi. GPU tarafinda da 290 ve 280x fiyat performans acindan uygun gozukuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam kendi sistemimden örnek vereyim. 4.7 GHz'e hızaşırtılmış i5-2500K işlemci, 16 GB DDR3-1600 RAM, Radeon R9 290 (GPU'da hızaşırtma var, 1.1 GHz) ve 240 GB SSD bileşenler ile, BF3 ve BF4'te (Mantle) 1920x1080 çözünürlükte, her şey ultra'da ve 4XMSAA açık iken 64 kişilik multiplayer oyunlarda 100+ FPS alıyorum. 290'ların fiyatı 1000 TL'lerin altını görmüştü en son baktığımda. İşlemci tarafında da 3 GHz ve üzeri bir Ivy Bridge veya Haswell, asgari 8 GB RAM ve 120 GB SSD + 1 TB HDD ile performanslı bir sistem kurulabilir sanıyorum ki.

özkaradağ beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mono, inventustan toplayın üzerinde konuşalım hep beraber ? FX8000 gtx760 280X birşeyler çıkmıyormu ? Benim elim gitti ama vakit olmadığından bıraktım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ties giriş seviyesinde AMD CPU hala gideri var bence, ha i5 i7 alacak bütçe varsa zaten alternatifi yok. Çokta bilmeden sallamayayım FX vs tecrübem olmadı ama kullanan arkadaşlar memnun bu tür sistemlerde. 

FX8150 ile Ansys kastıran bile var :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Inventus

2gwhk61.png

Ya şimdi, en büyük endişem aldırcaz böyle bir bilgisayar ondan sonra çocuk, bimem ne oyununu açmıyo ne biçim bilgisayar bu demesi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistem gayet güzel oyun açamama gibi bir olay yok, güç kaynağı ile birlikte olan güzel bir kasa yokmu acaba ? 350 TL bütçe ayrılmış 

Buna 650W gibi bir kaynak olsa önü daha açık olurdu ileride VGA yı değiştirmek için ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemci şu olsun:

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6428 (170 TL kardayız)

Kasa şu olsun:

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6450 (125 TL kardayız)

295 TL'yi grafik kartına yatıralım (880 + 295 = 1175 TL)

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6984 (Gigabyte GTX 970, 1170 TL)

5 TL'miz arttı, onunla da bana 3 tane Kinder Pingui alırsınız :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Najaz'ın önerilerine göre aşağıdaki gibi oluyor. Hocam Kinder pingui 5,25 TL üzgünüm :(

5yvosx.png

@JardeL, @ASO, bakıyorum linklere. ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok