Xiaomi Piston 3 fırsatları
0

Bu konuda 40 mesaj var

Bu piston 2 yi almamistim cunku sekilsizdi fit sorunu olacak gibiydi, ama piston 3 u alacagim sanirim bunun sekli iyi gibi..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim piston 3'te geldi nihayet. Benim gibi creative EP630'dan buna geçerseniz acayip fark ediyor. Hatta bir sene gibi bir sürede bozulan sennheiser CX200 vardı daha önce, piston 3 kesinlikle ondan daha iyi. Bir de sağlam çıkar bozulmazsa süper olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ki de şubeye gelmiş. 15 günde gelmiş olacak yaklaşık. iyi gene. Sağlamlık sorun olmaz bence. Piston 2 gayet sağlam, kullandığım kulaklıklardan en sağlamı bu çıktı diyebilirim. Genelde 5-6 dayanmıyor bir yerlerden temassızlık başlıyordu. 

Xiaomi HiFi headphone için yorumlarda iyi. Gümrüğe takılmayacak fiyata düşerse ,ondan da kaparım bir tane. En azından dış görünüşü kaliteliye benziyor.

http://www.gearbest.com/headsets/pp_168282.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün gelmiş. 

ilk izlenimim iyi. Ürün kutulanması , dizaynı kaliteli. Kulaklıktaki ses ,sağ tarafa yerleştirilmesi iyi olmuş. Piston 2 simetrik olduğundan ne taraf sağ , sol anlaşılmıyordu.  Android telefonlarda ses açma kapamanın çalışması gerekiyordu ama ben de çalışmadı. Zenfone'da bir sorun olabilir. piston 2 de çalışmıyor.

piston2 de , kulaklık tamamen metal. O biraz daha premium his veriyor. Bunun şekli belki daha iyidir. Özellikle yatarken dinliyorsanız , p2 ile olmuyordu. 

Kulaklık biraz otursun , piston 2 ile ses karşılaştırması yaparım. Ancak ilk izlenimim ses kalitesinin de iyi olduğu . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışı ile falan uğraşamam. Son seçenek olarak N11 falan gibi siteler olabilir. Üç beş fazla verip direkt elden orjinalini alabileceğimiz bir yer var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1More , piston 3 ü dizayn eden firmaymış. Bu da Piston 3 e yakın bir model, belki aynı.

https://www.ibuygou.com/p-1-more-black-and-red-the-voice-china-branded-piston-earphones-6721.html

http://www.neowin.net/news/introducing-the-1more-piston-a-pair-of-in-ear-monitors-we-cant-fault

Bu arada benim piston 3 'ün sağ taraf ,diğerinin yarısı kadar ses çıkarmaya başladı .  :icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer iphone ile kullanıyorsanız, 1More daha iyi seçimmiş. Üzerindeki tuşlar iphone 'da çalışıyor. 

Benim bozulan piston 3 'ü gearbest ten almıştım. Bir denemek için mail atıp garanti durumunu sordum, ancak 45 günden sonra bu fiyattaki bir üründe uğraşmaya değmez . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gearbest 'te warranty ticket açmıştım. Pek birşey beklemiyordum. 

Sadece ürünün seri no sunu istediler . Başka bir kanıt talep etmediler.

Ürünün yenisini göndermeyi, veya kısmi para iadesi teklif ettiler. 

Gayet iyi açıkçası . Ben Çin li firma bir çözüm üretmez diye, sadece denemek için açmıştı.

Diğer sitelerden birşey almadım ama Gearbest şu ana kadar iyi .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şahaneymiş. Çinliler işi öğrenmişler. Diğerleri de ufaktan unutmaya başlamışlar. Eskitemeyeceğim kadar kulaklık var evde, yine de kaşıntım tuttu, gidip AKG Y10 aldım kendime. Şu arkadaş:

1229612_BB_01_FB.EPS_1000.jpg

AKG normalde pek ucuz ürün yapmaz. Bu Y serisi yeni çıkmış sanırım, gençlere yönelik bir seri. Renk renk kulaklık yapmış adamlar. İşte Beats'e filan rakip olsun diye yani. Neyse, Y10 da bunların en ucuzu. Bendeki aynı fotoğraftaki gibi beyaz. D&R 40 liraya satıyor. İnternetten alırsanız 35 oluyor. Neyse, kulaklığı alıp eve geldim. Hevesle kutusunu açtım. AKG ya, ucuz da olsa sesi güzeldir, diğer ucuz kulaklıklara göre bir farkı vardır diye düşündüm.

Bir kere, kulaklık kulağa oturmuyor. Yok öyle bir fonksiyon. Kulakta durmuyor. Kulağın içine girmek için çok büyük, kulağın dışında durmak için çok küçük. Bunları tasarlayan adamın kulaklarını merak ediyorum. Yani hiç mi takıp denemediler? Nasıl bir kafadır bu çözemedim. Kulağımda biraz olsun dursun diye iyice bastırınca birkaç dakikalığına duruyor ama kulağımı acıtıyor. Yanında şu küçük süngerlerden çıktı. Onları geçirdim üzerine, onlar birazcık tutuyor da zar zor kulağımda duruyor, ama kablodaki en ufak oynamada yine kayıyor yerinden. Bugüne kadar gördüğüm en anti-ergonomik kulaklık tasarımı bu.

Ürünün kutusunda hassasiyet için 124dB/W yazıyor. Daha sonra adamlara mail atmak için sitesine girip baktım, 107dB/W yazıyor. Hangisine inanacağız? Çinliler bile yapmıyor bunu, ambalajla site tutuyor çoğunda. Güya Avrupa'nın bağrından çıkmış, halis HiFi kulaklık markası AKG ama daha ürün ambalajıyla sitedeki veriyi tutturamıyorlar. Zaten ürünün sesi de ambalajdaki veriyle alakasız. Ses seviyesi kesinlikle 124dB/W kulaklık gibi değil, çok zayıf. 20 liralık Sennheiser MX80'de Windows ses ayarını %40 civarına indiriyordum, bunda %100'e çekmem gerekti duyabilmek için.

Ses kalitesi ortalamanın üzerinde. Yani benim için böyle, daha iyi kulaklıklara alışmış olanlara çöp gibi gelecektir. Öyle acaip bir kalite, güzellik filan yok seste. MX80'e göre bass biraz daha güçlü, ses biraz daha doğal, ama o kadar. Xiaomi Piston 2'nin sesi herşeyiyle daha iyi mesela buna göre. Philips'in filan 40 liralık kulaklıkları nasılsa bu da aşağı yukarı öyle. AKG hiçbirşey katmamış yani.

Neyse, ben şimdi zaten ihtiyacım yokken gidip bunu aldım, kazığı bile bile yedim. Üstelik DH forumda birisinin benzer şikayetlerini de okumuştum, "çocuk takmayı becerememiştir, bu firma o kadar boktan birşey yapmaz" diye aldırmamıştım. Üşenmedim, adamların merkez ofisine bununla ilgili bir mail yazdım. En başında da paramı geri istemediğimi, ürün değişimi talep etmediğimi, bunları sadece onları bilgilendirmek için yazdığımı belirttim. Oturdum aynen burada yazdığım gibi ürünün kusurlarını yazdım. Sonuna da "ben sizin yerinizde olsam bu ürünü satıştan çekerim, marka imajınızı mahvediyor" diye ekledim. Adamlardan bana gelen cevap "Sizin bölgenize oranın distribütörü bakıyor, onlara ulaşıp şikayetlerinizi onlara bildirin" şeklinde. Yav distribütör kulaklıkla harici bataryayı birbirinden ayıramayan bir firma. Onlara kulaklığın tasarımındaki kusuru anlatsam ne olacak? Ben zaten onlardan para filan istemiyorum, en azından bir okusalardı da "verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz, ürünün bir sonraki revizyonunda hataları düzeltmeye çalışacağız" filan deselerdi. Sanırım AKG Türklerin eline geçmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana para iadesi yaptılar. Yeniden aldım piston 3 . Gearbest iyi denebilir. 

Piston 2 de bozuldu bu arada. Üstelik kötü kullanmadığım halde. Kablolarda temassızlık var . Bir tarafın sesi kesiliyor. Nerden temassızlık diye baktım . Jackın üst kısmında , plasticle güçlendirilmiş yerden kopmuş. Yani bu kevlar, plastik güçlendirme biraz göz boyama gibi. Diğer kulaklıklar gibi bu da içerden kopuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de gearbest'ten aldım. sansa clip+ ile kullanıyorum. eski kulaklığımın (brainwavz m2) kablosunda temassızlık olduğu için aldım. kıyaslama yapmak doğru olmayacak biliyorum bu yüzden kulaklığın iyi yanlarını değilde eksik yanlarını yazacağım.  izolasyonunun pek iyi olmamasının tasarımdan kaynaklandığını düşünüyorum belki diğer uçlarla deneyince izolasyon iyileşebilir. basları  iyi değil(güm güm değilde pıt pıt şeklinde :D)  tiz ağırlıklı bir kulaklık. m2 deki ayarlarla dinleyince insanın kulağını tırmalıyor rahatsız ediyor. bu yüzden tizleri kıstım. m2'nin ses seviyesi -10 civarlarındayken bu +2-3 seviyelerinde anca verebiliyor aynı sesi. 

yine de bu fiyata iyi bi kulaklık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok