Tüm zamanların En iyi Yönetmeni,Filmi,Aktörü/Aktrisi. Anket
0

Bu konuda 11 mesaj var

en iyi film ve aktör ruh halime göre değişse de, tüm zamanların en iyi yönetmeni nolan olur diyorum ki bence en iyi filmini henüz çekmedi bile, şuan daha kalfalık döneminde, bir de usta olsun o zaman göreceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En iyi film: Bram Stoker's Dracula

http://www.imdb.com/title/tt0103874/

En iyi yonetmen: Alejandro G. Iñárritu

http://www.imdb.com/name/nm0327944/?ref_=tt_ov_dr

En iyi aktor: Anthony Hopkins

http://www.imdb.com/name/nm0000164/?ref_=nmls_hd

En iyi aktris: Natalie Portman

http://www.imdb.com/name/nm0000204/?ref_=nmls_hd

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuncuyu değerlendirmek kolay ama yönetmenin iyisi izleyici gözünden nasıl anlaşılır bilemiyorum. Nasıl oluyor o iş yani, "vay be şu sahneyi nasıl yönetmiş adam be" falan mı diyorsunuz? Şimdi işin senaryo kısmı da var. Belki senaristler o sahneyi güzel yazdı, oyuncular güzel oynadı, görüntü yönetmeni güzel çekti.  Daha bunun oyuncu koçu var, müziklerini yapanı, ışıkçısı, görsel efektleri, kostümcüsü, yüzlerce binlerce kişilik kooperatif bir iş bu.

Bu kadar kooperatif bir iş nasıl tek adama indirgenebilir ve o şekilde değerlendirilebilir ki?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Whooosh said:

Oyuncuyu değerlendirmek kolay ama yönetmenin iyisi izleyici gözünden nasıl anlaşılır bilemiyorum. Nasıl oluyor o iş yani, "vay be şu sahneyi nasıl yönetmiş adam be" falan mı diyorsunuz? Şimdi işin senaryo kısmı da var. Belki senaristler o sahneyi güzel yazdı, oyuncular güzel oynadı, görüntü yönetmeni güzel çekti.  Daha bunun oyuncu koçu var, müziklerini yapanı, ışıkçısı, görsel efektleri, kostümcüsü, yüzlerce binlerce kişilik kooperatif bir iş bu.

Bu kadar kooperatif bir iş nasıl tek adama indirgenebilir ve o şekilde değerlendirilebilir ki?

işte yönetmen bunların hepsini yöneten adam. İyi yönetmen kötü senaryoyu kabul etmez zaten, iyi ışıkçı, müzisyen vs ile çalışır. Dolayısı ile filmlerinde bir istikrar vardır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sürü yabancı dizide hemen hemen her bölüm yönetmenler değişiyor. Bazen aynı bölümde birden fazla yönetmenle çalışıldığı da oluyor. Peki bu ne kadar seyirciye yansıyor?

Demek ki ekip sağlam ise yönetmen kayda değer bir fark sağlamıyor. Peki ekibin sağlamlığını ne sağlıyor? Para, parayı kim veriyor? Yapımcı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 dakika önce, Whooosh said:

Bir sürü yabancı dizide hemen hemen her bölüm yönetmenler değişiyor. Bazen aynı bölümde birden fazla yönetmenle çalışıldığı da oluyor. Peki bu ne kadar seyirciye yansıyor?

Demek ki ekip sağlam ise yönetmen kayda değer bir fark sağlamıyor. Peki ekibin sağlamlığını ne sağlıyor? Para, parayı kim veriyor? Yapımcı.

İyi de konumuz diziler değil, filmler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, Whooosh said:

Her yonetmenin calistigi belli adamlar vardir, o yuzden bazi yonetmenlerin kotu filmini bulamazsin bu kadar basit.

Benim yazdigim yonetmenin filmlerine bak mesela, IMDB puani 8 den asagi film yoktur. Bu tip yonetmenler var hepside sadece duzgun isler cikarir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Godfather 2 'e en iyi film diyorum. 

Tabii, biz çoğunlukla Hollywood sinemasını takip ediyrouz. Avrupa, Rus filmlerini takip etmediğimizden belki çok iyi filmleri, yönetmenleri kaçırıyoruz. Damak zevkimiz Hollywood 'a göre geliştiği için yine o filmleri anlamakta zorlanıyor da olabirliz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok