Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.869 mesaj var

@Vega

Nerede ve nasıl kaydırdığınıza bağlı olarak değişir bu durum. Virajda gaza basarsanız önden kopar, viraja hızlı girerseniz arkadan kopar.

Hocam ben bundan bahsetmiyorum ki; 2 test editörünün aynı aracı tamamen farklı karakterde tanıtmasının çelişkisinden bahsediyorum.

Sonuçta aracın yol tutuşunun bir karakteri vardır; bazı araçlar arkadan kopmaya eğilimlidir, bazıları önden kaymaya... 2 test editörü bu konuda tamamen zıt görüş bildiriyorsa ortada bir problem vardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte ben de diyorum ki, ya birinin, ya da diğerinin bilgisi eksik. :)

Çözemedim. Aynı tutarsızlık büyük yabancı otomobil siteleri arasında da var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VERGİ TÜRÜ TUTANAK TARİHİ TAHAKKUK FİŞ NO SERİ/SIRA NO   CEZA TUTARI KAT/CEZA/FAİZ TOPLAM CEZA 

Trafik Para Cezası 17.05.2014 ....0000011 .....616   80,00 32,00 112,00

Trafik Para Cezası 17.05.2014 ....0000012 .....256   80,00 32,00 112,00

Yukaridaki tablo duzgun gozukuyor mu bilmiyorum, umarim gozukuyordur... Simdi bu tabloya gore ayni gun icinde ardi ardina ( tahakkuk fis no 11-12 oldugu icin ) 2 defa ayni cezayi mi yemisim demek oluyor bu?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple Inc., which has been working secretly on a car, is pushing its team to begin production of an electric vehicle as early as 2020, people with knowledge of the matter said...

...Apple’s possible foray into cars follows a similar path it’s taken to break into other industries. The company wasn’t the first to make a digital-music player or smartphone, and only entered those markets once it had a product that redefined those categories...

...Apple may decide to scrap its car effort or delay it if executives are unhappy with progress, as they’ve done before with other secret projects, the people said. The car team, which already has about 200 people, began ramping up hiring within the past couple of months as the company sought out experts in technologies for batteries and robotics, said one of the people...

A lawsuit filed this month gives a window into Apple’s efforts to create a automotive team for the project. Apple began around June an “aggressive campaign to poach” employees from A123 Systems LLC, the Waltham, Massachusetts-based battery maker said in the lawsuit.

Apple hired five people from A123 and has tried to hire battery experts from LG Chem Ltd., Samsung Electronics Co., Panasonic Corp., Toshiba Corp. and Johnson Controls Inc., according to the lawsuit.

“Apple is currently developing a large-scale battery division to compete in the very same field as A123,” the battery maker said in a separate state-court filing.

The recent hiring effort at A123 began with Mujeeb Ijaz, a former Ford Motor Co. engineer, who founded A123’s Venture Technologies division, which focused on materials research, cell product development and advanced concepts. He began at Apple in June and began hiring direct reports from A123’s venture technologies division, which he had headed.

Tesla CEO Elon Musk told Bloomberg Businessweek this month that Apple was seeking to hire away his workers, offering $250,000 signing bonuses and 60 percent salary increases.

[ http://www.bloomberg.com/news/articles/2015-02-19/apple-said-to-be-targeting-car-production-as-soon-as-2020 ] ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhab arkadaşlar, bu siteyi unutmuşum ben, facebookda DHW diye yazınca linki denk geldi girdim tekrardan.

Ben bu aralar Kia Sorento'ya merak sardım.

Muhtemelen 2008 Model X-Force alacağım. Paramparça kokpitten kullanılmış ama düzgün kokpite kadar bir sürü araç görüyorum piyasada. Muhtemelen iç yapısındaki malzemeler kaliteli değil, dikkat etmeyince de dağılıp gidiyor.

Neyse burasını geçeyim.

Bu araçlar 110bin Km civarında 42bin TL ye de var 60bin TL ye de var. Sizce ortalama ederi nedir? 

Araç neden ilgimi çekiyor derseniz, Bursa da çok fazla doğal alan var(piknikçi alanları vb.), asfaltları çukurlu vs, kar yağdı bu yıl, heryer kilit oldu, Uludağ'a çıkmaz zevkli, vs vs, kafamda birşeyler canlanıyor işte. Hafta sonları AVM lerde boğulmak istemiyorum.

Bir de Suzuki Grand Vitara dikkatimi çekmekte.

Suzuki sürekli 4 Çeker, LPG+Benzin

Sorento sürekli arkadan itişli.+ Diesel. 

İkisinde de 4x4L modu bulunmakta.

Bu iki araç da 2008 model olarak yakın fiyatlarda satılmakta. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhab arkadaşlar, bu siteyi unutmuşum ben, facebookda DHW diye yazınca linki denk geldi girdim tekrardan.

Ben bu aralar Kia Sorento'ya merak sardım.

Muhtemelen 2008 Model X-Force alacağım. Paramparça kokpitten kullanılmış ama düzgün kokpite kadar bir sürü araç görüyorum piyasada. Muhtemelen iç yapısındaki malzemeler kaliteli değil, dikkat etmeyince de dağılıp gidiyor.

Neyse burasını geçeyim.

Bu araçlar 110bin Km civarında 42bin TL ye de var 60bin TL ye de var. Sizce ortalama ederi nedir? 

Araç neden ilgimi çekiyor derseniz, Bursa da çok fazla doğal alan var(piknikçi alanları vb.), asfaltları çukurlu vs, kar yağdı bu yıl, heryer kilit oldu, Uludağ'a çıkmaz zevkli, vs vs, kafamda birşeyler canlanıyor işte. Hafta sonları AVM lerde boğulmak istemiyorum.

Bir de Suzuki Grand Vitara dikkatimi çekmekte.

Suzuki sürekli 4 Çeker, LPG+Benzin

Sorento sürekli arkadan itişli.+ Diesel. 

İkisinde de 4x4L modu bulunmakta.

Bu iki araç da 2008 model olarak yakın fiyatlarda satılmakta. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz. 

Ben olsam Nissan X-Trail'lere bakarım. Eski kasanın fiyatının düşmüş olması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar Megane 3 Sport Tourer 1.5 dci 105 ps dizel araç için 5W40 yağ tavsiyesi lazım.

Servisin kullandığı yağın aynısını kullanmak daha iyi olur derseniz, aynı yağı kullanacağım.

Servis genelde Elf kullandığı ve Elf'in uygun fiyatlı 5 litrelik paketleri olduğu için Elf düşünüyorum.

Castrol, Shell, Total veya Mobil 1 gibi markalardan "Elf'ten kesinlikle daha iyi" diyebileceğiniz bir yağ var mı?

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Mazda 3'ümdeki PSA 1.6 dizel için Mobil 1 ESP 5w30 kullanıyorum. N11 de vs 85-90TL ye bulunabiliyor. 5W40 fiyatı nasıldır bir bakın oralara. ESP özel bir seri, fiyatı biraz daha fazla.

Bu arada motorunuz popüler motorlardan ama her yağın bir sertifikasyonu oluyor, siz araç için sağlıyor mu diye de kontrol etmenizi öneririm.

Arkadaşlar Megane 3 Sport Tourer 1.5 dci 105 ps dizel araç için 5W40 yağ tavsiyesi lazım.

Servisin kullandığı yağın aynısını kullanmak daha iyi olur derseniz, aynı yağı kullanacağım.

Servis genelde Elf kullandığı ve Elf'in uygun fiyatlı 5 litrelik paketleri olduğu için Elf düşünüyorum.

Castrol, Shell, Total veya Mobil 1 gibi markalardan "Elf'ten kesinlikle daha iyi" diyebileceğiniz bir yağ var mı?

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben olsam Nissan X-Trail'lere bakarım. Eski kasanın fiyatının düşmüş olması lazım.

İncelediğim bir araç ama fiyatları inanılmaz yükseklerden uçuyor.

Eski kasa dediğiniz yıl olarak kaça tekabül ediyor.

Böyle bir kasa mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-star-motors-2005-xtrail-2.0-full-plus-full-108.000-km-202622167/detay

2009 kasaları bile 70bin TL lerde geziyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-bostancioglu-2-el-den-2009-nissan-xtrail-2.0-dci-4x4-le-otm-199770219/detay

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İncelediğim bir araç ama fiyatları inanılmaz yükseklerden uçuyor.

Eski kasa dediğiniz yıl olarak kaça tekabül ediyor.

Böyle bir kasa mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-star-motors-2005-xtrail-2.0-full-plus-full-108.000-km-202622167/detay

2009 kasaları bile 70bin TL lerde geziyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-bostancioglu-2-el-den-2009-nissan-xtrail-2.0-dci-4x4-le-otm-199770219/detay

Benim bahsettiğim 2007 ile 2014 arası kasalar. İkinci linkteki kasa yani. Bir de onun makyajlıları var, 2011'de filan çıktı yanlış hatırlamıyorsam. Orada yazan fiyatlar pazarlığa açıktır, yani biraz indirim yaparlar. Sağlam arabadır, motoru da Renault kökenlidir. İçi geniş ve ferahtır. Özellikle dışarıdan biçimsiz görünen çıkıntılı arka kısım sürücü koltuğundan arkaya doğru bakınca acaip bir ferahlık hissi uyandırır. Zamanında ben de alacaktım, ancak o zaman yeni çıkmıştı (2007'de). İkinci ele pek düşmemişti, sıfırı da pahalıydı, şöyle makul birşey bulamayınca vazgeçmiştim. Qashqai ile aynı platformu kullanır. Aynı motor ve şanzımana sahip versiyonlar karşılaştırıldığında Qashqai'den sadece 60 kilo filan daha ağırdı yanlış hatırlamıyorsam. Yani büyük görünümüne bakmayın, hafif arabadır. Zamanında okuduğum testlerde bu crossover araçlar arasında arazi performansı en iyi olan araç X-Trail'di. O yıllarda çok tutulmamasının sebebi Nissan'ın bunları sadece tek donanım paketiyle getirmesi ve opsiyonel aksesuar sunmamasıydı. Mesela makyaj öncesinde Xenon far, USB / SD kart girişi filan yoktu. E o yıllarda Hyundai Accent'te bile var bunlar, bu arabada olmaması millete garip geliyordu. Yoksa fiyatına göre çok iyi araçtır, malzeme kalitesi filan eski Kia'yı tokatlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bahsettiğim 2007 ile 2014 arası kasalar. İkinci linkteki kasa yani. Bir de onun makyajlıları var, 2011'de filan çıktı yanlış hatırlamıyorsam. Orada yazan fiyatlar pazarlığa açıktır, yani biraz indirim yaparlar. Sağlam arabadır, motoru da Renault kökenlidir. İçi geniş ve ferahtır. Özellikle dışarıdan biçimsiz görünen çıkıntılı arka kısım sürücü koltuğundan arkaya doğru bakınca acaip bir ferahlık hissi uyandırır. Zamanında ben de alacaktım, ancak o zaman yeni çıkmıştı (2007'de). İkinci ele pek düşmemişti, sıfırı da pahalıydı, şöyle makul birşey bulamayınca vazgeçmiştim. Qashqai ile aynı platformu kullanır. Aynı motor ve şanzımana sahip versiyonlar karşılaştırıldığında Qashqai'den sadece 60 kilo filan daha ağırdı yanlış hatırlamıyorsam. Yani büyük görünümüne bakmayın, hafif arabadır. Zamanında okuduğum testlerde bu crossover araçlar arasında arazi performansı en iyi olan araç X-Trail'di. O yıllarda çok tutulmamasının sebebi Nissan'ın bunları sadece tek donanım paketiyle getirmesi ve opsiyonel aksesuar sunmamasıydı. Mesela makyaj öncesinde Xenon far, USB / SD kart girişi filan yoktu. E o yıllarda Hyundai Accent'te bile var bunlar, bu arabada olmaması millete garip geliyordu. Yoksa fiyatına göre çok iyi araçtır, malzeme kalitesi filan eski Kia'yı tokatlar.

Qashqai ile aynı motoru kullanıyorsa 1.6 benzinli seçeneğinden uzak durmak lazım. O motor Qashqai'ye bile ucu ucuna yetiyor, hatta bazı durumlarda zorlanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Qashqai ile aynı motoru kullanıyorsa 1.6 benzinli seçeneğinden uzak durmak lazım. O motor Qashqai'ye bile ucu ucuna yetiyor, hatta bazı durumlarda zorlanıyor.

Yok, 2.0L dizel motordan bahsediyorum. :) Ya Qashqai bir zamanlar 2.0L dizel 4x4 otomatik olarak da satılıyordu. Sonra pahalı geldi, herkes 1.5L dizel manuel 4x2 alınca bıraktılar ithal etmeyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

qhashqai 4x4 2.0L diesel de bulunabiliyor. 30bin TL farkla. Bu araca yönelinse çok farklı bir kulvara mı çıkmış olurum? Yanlış hatırlamıyorsam çekiş kontrol 4x4H 4x4L seçme şansımız yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hem Qashqai, hem de X-Trail'de (ve hatta Dacia Duster 4x4'te) sürekli 4x4 sistemi yok. İsterseniz komple iptal ediyorsunuz, isterseniz gerektiğinde devreye giriyor. Bir de manuel olarak 4x4 açma var, ama onda da hız sınırı var (30KM/S yanlış hatırlamıyorsam). Kia Sportage (yeni kasa) ve Honda CR-V de böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul ikametinde olan araçlarda bir çakar takma modası başlamış. Altında siyah renk audi merso olanların çakar takıp gezmesi zaten standart olmuş da adam ford transit e takmış çakarları geziyor emniyet şeridinden basıyor. Yaw bunun bir kontrolü yok mu habire mi VIP geziyor ortalıkta ne biçim memleket oldu anlamıyorum ki. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iki gun once sifir 2015 Qashqai yolda kaldi, problem yine CVT, fabrika hatasi dediler ve degisim yapiyorlar.  

Turkiye'de eski sorunlu sifiriyla degistirilebiliyor mu, boyle birsey mumkun mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iki gun once sifir 2015 Qashqai yolda kaldi, problem yine CVT, fabrika hatasi dediler ve degisim yapiyorlar.  

Turkiye'de eski sorunlu sifiriyla degistirilebiliyor mu, boyle birsey mumkun mu?

Sadece arabada değil, tüm ürünlerde bildiğim kadarıyla ikinci sefer aynı arıza olursa para iadesi talebinde bulunabiliyorsunuz. İlk seferde garanti kapsamında servis nasıl isterse öyle onarıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar 2011 model Megane Sport Tourer 1.5 dci 105 ps aracım 70.000 km'ye geldi. 80.000 km bakımlarını yaptırmayı düşünüyorum.

Kayış değişimlerini oluşabilecek bir arıza ile ortaya çıkması muhtemel motor hasarı durumunda kurumsal bir muhatap bulabilmek adına yetkili serviste yaptıracağım.

Yağ bakımı konusunda kararsızım. Servis yaklaşık 450 lira alıyor. 2014 yılında 1 litre yağ için 50 lira yazmışlar.

Ben aynı yağı Gittigidiyor'dan litresi 15 liraya aldım; 5 lira olanına 75 lira verdim.

Acaba tüm parçaları satın alıp, özel serviste veya Bosch Car Service'de mi bakım yaptırsam? Bosch Car Service bakım işçiliği için 90 lira alıyor, fena rakam değil ve yine kurumsal bir muhatap var. Parçalar içinse şu seti düşünüyorum :

http://www.n11.com/bosch-filtre-seti-megane-iii-hatchback-15-dci-2008-2012-P43069465

Bu şekilde alırsam yaklaşık maliyet 360 lira oluyor, özel servis de aynı parayı istiyor. (tüm parçalar onlardan olmak kaydıyla) 

Başta lawnmower olmak üzere fikirlerinizi bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok