Pillars Of Eternity
0

Bu konuda 12 mesaj var

Aslında bir kickstarter projesi olarak başladı ve sonunda oyun çıktı. Obsidian oyunun yapımcısı ve bu arkadaşları daha başka birçok başarılı RPG'nin arkasında ki ekip olarak zaten biliyoruz.

Oyun klasik baldurs gate tarzında bir GRPG. Oyuna yeni başladım ve bir sorum var;

oyunun en başında bizle gelmeye karar veren 2 karakter calisca ve adını tam hatırlamadığım 2. eleman ilk pillar'ı gördüğümüz sahnede ölüyor. Bu arkadaşların ölmeme şansları var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

epeydir takip ettigim bir oyundu. çıkması iyi oldu da ne zaman oynamaya firsat olacak bakalim, acikcasi obsidian yapimi oyun kalitesi gormeyeli çok olmuştu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla böle oyunlara başlamak cesaret istiyor. Çünkü bir başlandı mı bitirmeden bırakmak olmuyor :) Benim pek sevdiğim tür aslında ama çok sağlam boş bi döneme denk getirmek lazım. Daha dragon age oynayamadım :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı biraz geç farkettim. Pillars of Eternity, beklediğim bir oyundu. Dolayısıyla, oyunu çıktığında alıp, iki hafta içinde bitirmiştim. Artık çok nadiren gördüğümüz izometrik ve taktik RPG olması, arkasındaki ekibin (Obsidian Entertainment ve Black Isle Studios) bu türün efsane örneklerini hazırlamış olması, oyuna başlamak için yeterli. Bunun dışında hikayesi çok özgün. Bu hikayeyi karakterler, metinler ve questler üzerinden üzerinden takip etmek keyifli ve sürükleyici. Skill sistemi daha önce gördüklerimizden farklı ama  çok karmaşık değil. Cipher ve Chanter gibi daha önce görmediğimiz iki farklı sınıf dahil omak üzere 10 farklı sınıfı seçebiliyoruz.  Oyunda reputation sistemi var ve bu sistem, aldığımız kararlarla iyi ya da kötü olarak ile değişebiliyor. Oyuna iki kere başlaşmıştım. İlkini 5 saat oynadıktan sonra bıraktım. Çünkü skill sisteminde ve quest tercihlerinde bazı hatalar yaptığımı fark ettim. Sonra yeniden başlayıp oyunda yapılacak her questi yapıp, her metni okuyup, her haritayı keşfedip toplamda 70 saatte falan bitirdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ranger açtım, hani okçu olsun arkadan çalışırım, oyunu da öğrenirim diyerekten, nedense pek sarmadı, takımıma bir paladin katıldı, tüm hava değişti.....

Baya sağlam spelleri var, bu oyunu bırakıp yeniden başlayabilirim, zaten henüz 4 saat oldu.... :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun grafikleri nasıl ?  Bana pek heyecan vermedi. Bu tür bir oyunda grafik kalitesi ne kadar önemli bu tartışmaya açık ama grafikler you tube 'dan screen shotlardan gördüğüm kadarıyla zayıf görünüyor.  Uğur Yurtsever 'in TS deki incelemesini izledim oyunda çok ciddi RPG detayı var böyle oyunlarda detaylara çok takılıp sonra oyundan aniden sıkılmak mümkün. 

Dvinity Original Sin ve bu oyun benimde listemde... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"detaylara çok takılıp sonra oyundan aniden sıkılmak mümkün" aynen bu sendrom oluştu işte bende, ama ara ara oynuyorum işte :D

Grafik kısmına gelince, idare eder bu tarz için tatminkar diyelim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun grafikleri nasıl ?  Bana pek heyecan vermedi. Bu tür bir oyunda grafik kalitesi ne kadar önemli bu tartışmaya açık ama grafikler you tube 'dan screen shotlardan gördüğüm kadarıyla zayıf görünüyor.  Uğur Yurtsever 'in TS deki incelemesini izledim oyunda çok ciddi RPG detayı var böyle oyunlarda detaylara çok takılıp sonra oyundan aniden sıkılmak mümkün. 

Dvinity Original Sin ve bu oyun benimde listemde... 

Hem Divinity Original Sin'i hem bu oyunu yavas yavas oyunuyorum. Grafikler icin sunu soylebilirim. Divinity'nin grafikleri teknik acidan daha ileride ancak cizgi film tarzi renkli ve canli grafikler bence rpg turu icin cok uygun degil ve dikkat dagitici.

Hemen arkasindan POE oynamaya baslayinca oyun modellemeleri, cizimleri, arka planlari ve sesleriyle hemen icine aliyor sizi ve hikayeyi daha bir yasayarak takip ediyorsunuz. Sesler ve seslendirmeler POE de kesinlikle divinity'den cok daha iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok