DDR4 Ram Hız Mevzusu
0

Bu konuda 34 mesaj var

9 saat önce, hakancez said:

Cok güzel tasarimlari. İsik misik yok degil mi bunlarda

Yok ışıksız düz siyah, ama tasarımı kutudan çıkarınca çok daha güzel yakından. Ramlerin soğutucuları gerçekten ağır , kaliteli iş çıkarmışlar. Tabii bu karşılaştırmayı önceki corsair vengeance ramlere göre söylüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun, ilk Ryzenler’de illa 1T çalıştırma olayı vardı, benim RAM’ler de hatta 2T idi ama 1T çalışıyordu.

Ryzen kullanılıyor ise Samsung çipli RAM’den şaşmamak lazım bence kafa rahatlığı için.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
44 dakika önce, T800 said:

Hayırlı olsun, ilk Ryzenler’de illa 1T çalıştırma olayı vardı, benim RAM’ler de hatta 2T idi ama 1T çalışıyordu.

Ryzen kullanılıyor ise Samsung çipli RAM’den şaşmamak lazım bence kafa rahatlığı için.

Teşekkürler , sanırım hyperx çipleri hyundai (hwinfo da yamulmuyorsam öyle gördüm).  Hedef performans/stabilite olduğundan çipine tipine bakmadım QVL listesinde olanı seçtim fiyat olarak uçuk olmayandan.

905₺ kitin fiyatı , netsiparis.com dan aldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, T800 said:

T800 hocam sen Ryzen deneyimlerini ayri bir yere yazdin mi. Kesin bir cok sey denemissindir. Okuma sansimiz var mi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazmıştım forumda vardır da konunun tam ismini hatırlayamıyorum 1800X vardı bende, şu anda ama AMD yok artık, bir adet 8700K bir adet de 7900X CPU olan iki sistem var.

3.nesil Ryzen doğru düzgün gelirse 8700K olanı belki değiştiririm. 

Intel’in sevdiğim yönü overclock rahatlığı, platformun daha sorunsuz ve uyumlu olması. 8700K olan 5 GHz de oluyor mesela da rahatlık için 4800MHz olarak kullanıyorum, 10 çekirdekli olan 7900X ise çok çok rahat 4500MHz olarak kullanıyorum. 1800X’de max 4 GHz görebiliyordum. 

Yine 32GB RAM sorunu Intel’de yok, AMD’de dört adet stick için kolay gelsin durumu vardı ilk jenerasyonda, eşek yükü fiyat farkı ile Samsung çipli modül alma falan gibi dezavantajları çoktu ki ben Samsung çipli 2x8GB 3200MHz DDR4 C14 RAM aldığımda fiyatları normaldi.

Üçüncü nesilde artık Intel ile eşit bir deneyim verme noktasına gelir ise tekrar değerlendirme durumum olabilir, ikinci nesline de sıcak bakmıyorum an itibariyle.

TatanQa and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Najaz said:

Çok pahalı..

Hocam bu ülkede pahalı olmayan birşey kaldı mı ? Hele ki dolara bağlı bilgisayar parçalarını artık totosu yiyen alabiliyor , şurda 3 yıl önce fiyatlar insan fiyatıydı.

O gün rame 900₺ para vericen deseler biryerimle güler dalga geçerdim.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok