Anime: Lupin the 3rd yeni bölümleri geliyor!
0

Bu konuda 18 mesaj var

40 yıllık anime efsanesi Lupin the 3rd yeni bölümleriyle dönüyor! İlk olarak mayıs ayında İtalya'da yayınlanacak, sonbahar aylarında ise Japonya'da gösterime girecek.

https://www.youtube.com/watch?v=K6pky53HwFE

Daha önce hiç izlememiş olanlar isterse fikir edinme açısından "The Castle of Cagliostro" filmini izleyip direkt yeni bölümlere başlayabilir.

http://www.imdb.com/title/tt0079833/?ref_=nv_sr_1

2012 yılında haberi ilk çıktığında arkadaş çok güzel bir yazı yazmıştı, ona da göz atabilirsiniz:

40 yıllık efsane, 27 yılın ardından televizyonlara dönüyor: Lupin the Third

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun dizisi ve filmimi var. Hangisinden başlamak gerekiyor?

Animesi yüzlerce bölüm (tam rakama bakmam lazım). Filmler ayrı hikaye ama, yukarıda linkini verdiğimi direkt izleyebilirsiniz mesela. Yeni başlacak bölümler de yeni maceralar olacak, direkt onunla da başlayabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyiymiş bu . Tam seviğim bir tür değil ama zaten animelere bir türlü ısınamadım. Death Note 'u biraz sevmiştim. 

The Castle of Cagliostro 'dan sonra hangi film izlenir? Diziler de film kadar iyi mi? 

Gerçekçilik dozu daha fazla, senoryosu daha bir sofistike başka anime ne tavsiye edersiniz?

Bir geri dönüş haberi de şu var.

DRAGON BALL SUPER ANNOUNCED WITH JULY PREMIERE DATE

21.4k We've waited 18 years for this.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spirited Away'i izlemiş miydin hocam?

Hazır meraklılarını bulmuşken sorayım. 9-10 yaşlarımdayken TRT'de bir anime sinema filmi izlemiştim. İsmini ve konusunu tam olarak hatırlayamıyorum ama harikulade F-14, F-15 jet çizimleri vardı. Bu animeyi anımsayan çıkar mı acaba aramızdan?

animeyi anımsamak... Hmm bu tanımı sevdim!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gerçekçilik dozu fazla birşey istiyorsan zaten neden anime izliyorsun ki :2no: ilk sorman gereken soru bu bence. 

Güzel bir soru, ben de sordum zaten. Öncelikle anime 'nin ne olduğunu bilmek lazım , ben bilmiyorum :)

Anime olması için illa fantasy dünyasında mı geçmesi gerekiyor? Anime meraklısı bir arkadaşım, "Hollywood 'da filmler çok yüksek bütçeli, dolaysı ile senaryo etkileniyor. Oysa animede yazarın bu kısıtleması yok. " gibi birşey söyllemişti. Bu durumda hollywood da yapılamayacak kadar gerçekçi senaryolar olmaz mı animede?

Bir de gerçekçilik şöyle de olabilir. Mesela Walking Dead 'de zombie kısmı uçuk tabii . Ancak o kısmı bir kenara bırakırsak, büyük bir travmadan sonra insanları değişimi, kişikliklerinin gelişimi, grup içi farklı kişiliklerin etkileşimi çok gerçekçi. Ondan izliyorum zaten.  Game of throne fantasy dünyasında geçiyor. Ancak iktidar savaşının dinamikleri gerçekçi.  Olaya böyle de bakılabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Castle of Cagliostro 'dan sonra hangi film izlenir? Diziler de film kadar iyi mi? 

Dizi 4'e ayrılıyor;

1. Yeşil ceket, klasik. '71-'72 senelerinde yayınladı, toplamda 23 bölüm, devamlı değil. Tavsiye ederim.

2. Kırmızı ceket, en çok izlenen seri bu olması lazım. '77-'80 yılları arasında yayınlandı. Baya bölümü var, toplamda 4 sezon. Bunun da güzel bölümleri var.

3. Pembe ceket. '84-'85 yılları arasında yayınlandı. Bunu yukarıda yazısını paylaştığım arkadaşım tavsiye etmediğinden hiç başlamadım, bilmiyorum.

4. Bir de "The Woman Called Fujiko Mine" var. Toplamda 13 bölüm. Fena değil ama pek de Lupin gibi değil bu.

Geri Kalanlar filmler ve TV specialleri. The Castle Of Cagliostro'dan sonra film olarak "The Mystery (Secret) of Mamo" yu izleyebilirsiniz. Bir de "Episode 0 - First Contact" var. Toplamda 7 filmi var sanırım ama en popülerleri bunlar diye biliyorum..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onlara bir bakayım. 

dün Lupin III - Kutabare! Nostradamus  'ü buldum. Biraz izledim , bu da baya güzel. İngilizce olarak bulmak zor olabliyor, genelde altyazılı. 

tüm zamanların en iyi animeleri diye aratınca, Cowboy Bebop hep üs sıralarda. İzleyen var mı bunu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Animeleri burda konuşuyorduk. 

Benim aradığım animelere , Seinen deniyormuş. Daha ciddi konuları var.Ergenlere değil, yetişkinlere hitap ediyor.  

Henüz izlemedim ama Fate Zero ve Baccano! tavsiye ediliyor. İzleyen var mı bunları?

Şu ana kadar bir kaç animenin ilk bölümünü biraz izledim. Sonunu izleyecek kadar sarmadı hiç biri. 

Sadece Lupin'in eğlenceli bir atmosferi vardı. Onu izledim biraz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok