TR PS PLUS 1 Yillik Abonelik - 135 TL
0

Bu konuda 67 mesaj var

1 saat önce, stardust said:

3080 olmasın o :D

No , 2.5 sene sonra çıkacak olan seriden bahsediyorum. 
Haa şimdiden konsolcuyum diyorsanız ok :lol:

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, stardust said:

hadi son bi soru

diyelim ki oyunların dijital sürümlerini PS Store'dan aldım ve kendi PSN hesabıma kaydettim.

bu şekilde aldığım single player oyunları, offline iken oynayabiliyor muyuz ? 

misal benim steam'e aldığım bütün oyunları kardeşim de bilgisayarına indiriyor, offline mode'da oynuyor.

böyle bir imkan var mı ?

Horizon'ı orjinal aldım PC'ye, pek adetim olmasa da yarıda bıraktım, 7700k feci ısınıp throttle yapıyordu oyunda biraz da o yüzden aslında ama oyun da müthiş sarmadı. RTX 3080 gelsin ona tekrar PC'de başlayacağım.

PC'de oynanabilen hiçbir oyunu konsolda oynamam. Konsol aldım ama konsolcu değilim :zuh: 

Offline olayı şu şekilde, oyunun bulunduğu hesap ana makine olarak şeçildiyse offline oynarsın, ama hesap ikincil makineyse internete bağlantın gittiği gibi lisans doğrulanamıyor deyip oyundan atar. Bu sayede satın alınan bir oyunun aynı anda 2 den fazla kişi tarafından oynanmasını önlüyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Squall said:

Offline olayı şu şekilde, oyunun bulunduğu hesap ana makine olarak şeçildiyse offline oynarsın, ama hesap ikincil makineyse internete bağlantın gittiği gibi lisans doğrulanamıyor deyip oyundan atar. Bu sayede satın alınan bir oyunun aynı anda 2 den fazla kişi tarafından oynanmasını önlüyor. 

Şimdi adam oyun daha doğrusu hesap satıyor. Bizim hesabımızı ana hesap seçip oyunu indirmeye başla, sonra kendi hesabına geç oyna, Trophy'ler falan da kendi hesabına kaydolacak diyor. Ama sanırım kendi hesabımdan oyun indirmek için onu ana hesap yapınca diğer hesaptan aldığım oyunu oynayamayacağım bir daha değil mi? 

https://www.oyunbufem.com/blog/oyunbufem-comdan-alinan-ps4-oyunlari-nasil-aktive-edilir/

Bu herifler bunu nasıl iş haline getirmiş? Ordan oyun alan aslında oyuna sahip olmadığını, kendi hesabını ana hesap yaptığı an aldığını sandığı oyuna giremeyeceğini anlamıyor mu? 

Bir de o oyun sattıkları hesap bir sürü farklı makineden oyun indiriyor, Sony bunu tespit edip engellemiyor mu? Bu adamlar nasıl bunu web sitesi kuracak kadar ilerletebilmiş anlamadım. 

@Squall

Screenshot_20201227-093300_sahibindencom.jpg

Screenshot_20201227-093343_sahibindencom.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi hesabını ana hesap yapmayacaksın secondry yapacaksın.

PS4 deki ana hesaptaki oyunları bütün diğer hesaplarından oynayabilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, stardust said:

Kendi hesabın secondary iken, kendi hesabındaki oyunları da indirip oynayabiliyormusun peki başkasının hesabı ana hesap iken? 

evet, tek yan etkisi sec. hesaptan ana hesaptaki oyunları oymamak için makinenin online olması lazım.

Bır hesap aynı anda tek makinede ana hesap olabilir. Bu şekilde bir hesabın aynı anda 3 kişi tarafından oynanması önleniyor.

Karışık gibi ama aslında çok basit ve esnek bir olay. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
38 minutes ago, Altan Yoklar said:

Ben bu kardeşlik / ana hesap yan hesap konularından hiç bir şey anlamıyorum.

ben de çözmeye çalışıyorum işte :)

@Squall 'ın son cevabı ile oturttum kafamda.

aslında alınabilir hesap aracılığı ile oyun, 1 kez oynayıp silip bir daha aramayacaksan, ama benim istediğim oyunlar klasik her zaman 2. eli olan şeyler.

önce bi PS PLUS Collection'dakileri çürüteyim de, artık bakacağız sonra tsushima'ya falan squall madem bu kadar övdü yollar bana oynarım :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende baştan anlamamıştım çünkü herkes bende dahil yanlış şekilde anlatıyoruz.

Ana hesap sec. hesap diye birşey yok bütün hesaplar aynı, olay sizin makinenizin hangi hesapta birincil makine hangisinde ise ikincil makine olduğu. 

Bir makine tek bir hesapta birincil olabilir (bu switch yapılabilir oda esnek) ama pek çok hesapta ikincil makine olabilir.

JardeL and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet tek bir oyun için hesap yaratıp onu 2 kişiye satabilirsin sony zaten işin başından beri oyun paylaşma olayına ses çıkartmayacaklarını belirtmişti.

Yani konsolunuzu birincil makine yaptığınız hesaptaki bütün oyunları konsoldaki diğer bütün hesaplardan oynayabilirsiniz ama 2 secondry konsol birden aynı anda aynı hesaba girmeye kalkarsa ilk gireni oyundan atar diğerine verir. Buda sıkıntı değil çünkü daha sonra bıraktığın yerden aynen devam edebilirsin oyuna mesela arkadaşın yanlışlıkla oyuna girdi seni attı, sen dersin de get ben oynuyordum o der tamam pardon sen aynen kaldığın yerden devem edersin.

JardeL and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 dakika önce, stardust said:

@Squall çok sağol detaylı açıkladığın için. çözdüm olayı.

o zaman bana tsushima'yı yollayabilirsin :lol:

Bendeki tsushima 5 hisseli dijital hesap olduğundan gönderemiyorum maalesef :D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, Squall said:

Bendeki tsushima 5 hisseli dijital hesap olduğundan gönderemiyorum maalesef :D

ben anlamam, çok övdün oyunu diye ps5 aldım, bul bi yerden gönder :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben gorene kadar bayagi ilerlemis konu :) ... PS web store guncellendiginden beri pek girip bakmiyorum siteye cunku bok gibi oldu... PS Plus'a ayri indirim varsa fiyatin yaninda belirtiyordu yanilmiyorsam PS+ isaretiyle... Ya da suradan bakinca "PS Plus exclusive discounts" kisminda PS Plus'a ozel indirimler gorulebilir; [ https://store.playstation.com/en-tr/subscriptions ] ... 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Samsung tv'nin uygulaması çok iyi de, Panasonic eski diye yavaş kalıyor salonda. Eğer satmamaya karar verirsem alırım. Normal dualsense ile de kumanda edilir di mi netflix? 

Ps'den böyle bir beklentim yok fakat ev networkündeki pc veya hdd'den stream yapabiliyor mu, ya da usb den medya oynatıyor mu? Sanmam ama yapıyorsa güzel olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi dualshock ile harika kumanda ediliyor ps4'te. 3'te de 5'te de aynıdır.
Eğer remote alırsanız blutooth haricinde ek olarak infrared var. Böylece televizyonu da kumanda edebiliyorsunuz.Ses için iyi bir özellik ama sadece Sony televizyonlarda mı çalışıyor bilmiyorum.
Ps kapalı olsa bile tek tuşla disney netflik zpotify youtube açılabiliyormuş.
Medya oynatıcı olarak dts ses çözmediği için çok da işe yaramaz. Hdd stream falan bilmiyorum ama sanmıyorum Sony kapalıdır bu tarz işlere.

media-remote-image-block-ps5-02-en-16sep

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Usb den medya oynatıyor ama sadece lafta adamı kanser eder.

Ne dts nede dolby çözüyor sadece ac3 dosyaları çözüyor çok sıkıntılı medya playerı.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/26/2020 at 9:07 PM, stardust said:

hadi son bi soru

diyelim ki oyunların dijital sürümlerini PS Store'dan aldım ve kendi PSN hesabıma kaydettim.

bu şekilde aldığım single player oyunları, offline iken oynayabiliyor muyuz ? 

misal benim steam'e aldığım bütün oyunları kardeşim de bilgisayarına indiriyor, offline mode'da oynuyor.

böyle bir imkan var mı ?

Horizon'ı orjinal aldım PC'ye, pek adetim olmasa da yarıda bıraktım, 7700k feci ısınıp throttle yapıyordu oyunda biraz da o yüzden aslında ama oyun da müthiş sarmadı. RTX 3080 gelsin ona tekrar PC'de başlayacağım.

PC'de oynanabilen hiçbir oyunu konsolda oynamam. Konsol aldım ama konsolcu değilim :zuh: 

offline oynayabiliyorsun evet. oyun senin hesabından alındı ise oynuyorsun. başkasının hesabından ise o hesabı primary yapmanı istiyor. 

uncharted nathan drake collection ps4 için remastered olan versiyonlar. ps3 versiyonları değil yani. 

kardeşinle senin hesabı ortak kullanabilirsiniz. o kendine bir hesap açacak. sonra senin hesabı kendi playstation'ında primary yapıcak. sen hiç bir şey değiştirmeyeceksin. kendi hesabından girip oynayacaksın. oda senin hesabından girip oyunu indirecek. log out diyecek ve kendi hesabında oynamaya devam edecek.

gerçi çoğu soruya cevap verilmiş :D ben geriden geliyorum. şerefsiz superonline yüzünden çarşambadan beri internetim yoktu. dün geldi sonunda.

Atrin tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok