TV'yi smart yapan cihazlar hakkında
2 2

Bu konuda 11 mesaj var

Selam,

Artık iyicene eskimiş bir Samsung TV'imiz var. Netflix falan var ama eski sürüm. Ayrıca bazen stick takıldığında güncel codecler olmadığı için bazı video dosyalarını açamadığı oluyor. Hatta çoğunluğunu açamıyor diyelim.

Şu TV'ye bağlanan cihazlardan hangisini önerisiniz. Ana amaç güncel Netflix app'ini çalıştırsın + USB stickten takılan video dosyalarını oynatsın, kumandası olsun. Bunun dışında ek özellikler olabilir, yeni trendler vs. nedir bilmiyorum. 

Önerleriniz nelerdir? Android'li bişey olursa iyi olur gibi geldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sorunsuz Netflix ve Youtube için Amazon Fire TV Stick. Sideload olarak medya oynatıcı da yüklenebiliyormuş ama ben şahsen hiç girişmedim o işlere.

Xiaomi Mi Box S kullananlar da ekseriyetle memnun cihazdan. Yalnız iyi araştırıp almak lazım, bazı versiyonları Netflix lisansı bulunmadığı için hata veriyormuş Netflix uygulamasında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android tv box rulz derim. En az 2gb bellekli cihaz olmasına dikkat, yine cpu idare eder birşey olsun. Netflix desteklemese bile dışardan apk olarak yüklenebiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 minutes ago, Deathknight said:

Android tv box rulz derim. En az 2gb bellekli cihaz olmasına dikkat, yine cpu idare eder birşey olsun. Netflix desteklemese bile dışardan apk olarak yüklenebiliyor.

Dışarıdan yüklendiğinde DRM sorunu çıkarmıyor mu? Apk güncellemesi olduğunda en azından baş ağrısı yaratır gibi geliyor..

Bu arada Netflix için bir Xbone almak da bence makul bir çözüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

en iyisi derseniz nvidia shield. bende mi box vardı, kodi ve elementum addon ile torrent üzerinden eş zamanlı dizi ve film izliyordum ama 4k lara gücü yetmiyordu mi box'un. nvidia shield aldım arada muazzam bir güç farkı var. emulator kurup eski oyunları da oynamak için de çok iyi bir cihaz. korsan ve oyun işlerine girmeyecekseniz tabi mi box yeter de artar bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Iyice eskimis bir TV" icin 400 TL verip 4K destekli Mi Box almak ne kadar dogru bilemiyorum... Daha ucuz alternatiflere bakilabilir...

Bir de lisanssiz cihazlarda belli cozunurlukten yukari cikmiyor goruntu galiba, tam emin degilim ama boyle bir durum vardi... Misal atiyorum cihaz Netflix lisansli degilse max. 720p gosteriyor gibi... Nerede okudugumu hatirlamiyorum ama... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, JardeL said:

"Iyice eskimis bir TV" icin 400 TL verip 4K destekli Mi Box almak ne kadar dogru bilemiyorum... Daha ucuz alternatiflere bakilabilir...

Bir de lisanssiz cihazlarda belli cozunurlukten yukari cikmiyor goruntu galiba, tam emin degilim ama boyle bir durum vardi... Misal atiyorum cihaz Netflix lisansli degilse max. 720p gosteriyor gibi... Nerede okudugumu hatirlamiyorum ama... 

Daha önce Xiaomi Mi box s aldığımda yazmıştım forumda belki onu okumuşsundur. :)

On 05.12.2019 at 07:21, Deathknight said:

Hocam netflix ve youtube'da çözünürlük sorunu yaşamıyor musunuz? Androdi box'larda youtube ve netflix', 1080p ve yukarısı izleyemiyorsunuz.

Açıkçası ben aynı iş için lisanslı olduğu için son sürüm Xiaomi mi s aldım yaklaşık 3 ay önce gayet memnunum. Şimdiye kadar ben usb'den film izlemeyi denemedim. Ama cihazı almadan önce incelemelere baktığımda sorunsuz deniyordu.

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ZvAnA Valla abi açıkcası bende 2 tane cihaz var, hoş elimde 4k tv olmadığı için öyle bir durumu denemedim ancak dahili yazılım değilde APK olarak kurduğum için çözünürlük limiti gibi bir durum olmuyor. Yine akşam eve geçtiğimde bir kontrol edip durumu yazarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix'in bu encryption olayını çözmek çok zor değil. Benim telefon root'lu olduğu için öyle bir arıza çıkardı Netflix ama 2 dakkada webten aldığım bilgiler sonucu çözdüm.

Bu alınacak cihaz rootlanabiliyorsa (Android TV'lerden bahsediyorum), yine benzer şekilde çeşitli limitasyonların önüne geçilebilir. Ayrıca şuanki haliyle 1080p üstü bir content olmayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok