serseridingil

CHW
 • Content count

  81
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

serseridingil last won the day on December 4 2019

serseridingil had the most liked content!

About serseridingil

 • Rank
  Fresh Meat
 1. Valla çok fayda edeceğini düşünmüyordum ama yine de yapayım dedim.. Bayağı fayda etti. İçinden de çokça toz çıktı şimdilik idare ediyor tekrar
 2. Zalman Z3 Plus kasamın exhaust fanı cartı çekiyor gibi, rulmanı iyice ses yapmaya başladı. Tercihen beyaz fanlı (ama şart değil) ve uygun fiyatlı, sessiz bir 120mm fan tavsiyesi rica edeceğim, tercihen 100 TL'nin altında kalmak istiyorum, 50TL'nin altında olursa çok daha sevinirim ama bu kurla o fiyata ne bulunur bilemedim
 3. Beni bilirsiniz, ölücüyüm, yarıya inmeden almam, o yüzden 50%+ indirimde alırım diyen olursa beni eklesin oynarız beraber
 4. Ömrümün bir yazını sabah akşam nonstop oynayarak geçirdiğim bir oyundu, ama yine de Diablo 1'i remaster etseler daha mutlu olurdum..
 5. Sahibinden.com 'da sıfır olduğu iddia edilen, piyasaya göre çok uygun fiyatlı Ryzen "tray" işlemciler var. Satan şirketler genel olarak anadolu şehirlerinde. Bu işlemcileri güvenip alabilir miyiz, tecrübe eden var mıdır?
 6. Yeni bir dizi değil ama bu aralar Bosch'a sardık, tavsiye ederim.
 7. Ryzen 2600'den ufak bir upgrade düşünüyorum, bu işlemlcilerden birini satmayı düşünen arkadaş varsa bana ulaşabilir.
 8. Yeni nvidia sürücülerinde mining engellemesi ortadan kalkmış sanırım onun fiyatları da uçup gidecektir.
 9. Şu an piyasada verdiğim fiyat nedeni ile keriz hissetmeyeceğim bir GPU var mı? Bir upgrade düşünüyorum, şu anki kartım RX480 8GB, işlemcim Ryzen 5 2600, monitörüm 1080p. Piyasada açıkçası şunu alsam verdiğim paraya değer diyebileceğim hiçbirşey göremedim birşey kaçırıyor muyum diye merak ettim..
 10. Uzun bir süre sonra tekrar selamlar. Donanım galerisi sayfam tamamlandı, gezmek isteyen varsa diye not düşeyim: http://retronautics.h2o.gen.tr
 11. Ne için gerekli mi?
 12. Anakartın audio codec devresinin EMI engellemesi yeterli olmadığında oldukça yaşanan bir durum. USB bir ses çözümü veya kaliteli bir ses kartı kullanarak direk çözebilirsiniz. 1990'lı yıllarda EMI kalkanı olmayan CD-ROM kablolarının kasa içinde çalışan hard diskten bile cızırtı kaptığını hatırlamayacak kadar genç bir jenerasyon olması çok enteresan geliyor bana..
 13. PCI-Express 4.0'dan önümüzdeki 3 yıl içinde faydalanacağınızı öngörmüyorsanız iyi bir B450 gayet yeterli bence.. X serisi bir işlemci almadıysanız overclock yine anlamlı ama X serisi bir işlemciye 100-200 TL fark verip kafam rahat olsun diyip PBOC'yi açarak keyfini çıkarmak da güzel bir fikir. Ben şahsen 2600 aldım, 4.0GHz olarak kullanıyorum. Keyfim yerinde.
 14. Laptop ve Server olmasa Intel'in işi biraz zor tabi. Laptop'ta kolay kolay pay vermezler ama Server'da bu yıl bayağı kan kaybedecekler gibi duruyor, hem pazar payı hem de kar marjı olarak.