Oyun Konsollarinda Ek Vergi %50'den %20'ye Dusuruldu...
0

Bu konuda 16 mesaj var

Korkulan ama beklenen bu sefer olmadi, 31/12/2020 tarihli Resmi Gazete'nin 3. Mükerrerinde yayinlanan 3351sayili İthalatta İlave Gümrük Vergisi Uygulanmasına İlişkin Karar ile vergi %20'ye indirildi... (G.T.i.P 95.04.50)

Kaba bir hesapla (bayagi kaba yalniz :D; ((8300/1.18)/1.5)*1.2)) PS5 fiyatinin 8.300TL'den 6.700TL seviyesine inmesini bekleyebiliriz... Ayni kiytirik hesapla Series S icin de 4.300TL gibi bir fiyat gorebiliriz... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel gelişme. Perakendecilerin ellerindeki stoklar tükenene kadar yeni fiyatları göremeyiz gibime geliyor. Ancak döviz kurundaki gevşemeyi de hesaba katarsak, 6000-6500 gibi bir fiyata Series X alma ihtimali olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

donanımhaber'de sanki stok varmış gibi kutlamalar başlamış.

kutuyu açmadan önce amazon ile görüştüm eşeği sağlam kazığa bağladım.

najaz'ın da dediği gibi açsam da iade edebiliyormuşum. 

1 Ekim ve 31 Aralık 2020 tarihleri arasında teslim edilen çoğu ürünü, ürünlerin İade Politikamıza uygun olması koşuluyla, 28 Şubat 2021 gece yarısından önce herhangi bir zamanda iade edebilirsiniz. Bu uzatma süresi, Amazon.com.tr tarafından satılan ve gönderilen ürünler (Prime logolu ürünler dahil) ile üçüncü taraf satıcılar tarafından satılan ancak Amazon.com.tr tarafından gönderilen ürünler için geçerlidir. 31 Aralık 2020 tarihinden sonra teslim edilen ürünlerde 30 günlük standart iade politikamız geçerlidir. Pazaryeri satıcılarına yapılan iadeler bu süre uzatımı kapsamında değildir. Pazaryeri satıcılarına yapılan iadelerle ilgili lütfen Yardım sayfamızı inceleyin.

https://www.amazon.com.tr/gp/help/customer/display.html?nodeId=201819200

olur da fiyat gerçekten düşerse, indirimli fiyattan yine alırım, bunu da 28 şubata kadar iade ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vay be ters köşe oldu gerçektende. bilal erdoğan ın ''playstation herkesin alabileceği bir şey değil maalesef'' yorumu çok tepki çekmişti. Büyük ihtimalle Z kuşağını daha da küstürmemek için kalıcı hale getirmediler. yoksa cep telefonunda otomobil de ki ötv ler malum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, wazzap said:

@stardustbence uğraşma iade ile. hediye çeki versinler aradaki fiyat farkını, illaki bir şey alınır bence amazon'dan.

Öyle bir şey yapmıyorlar. Cep telefonu almıştım, 1 hafta sonra indirime girdi. Müşteri hizmetlerinden hediye çeki talep ettim, "iade edin, güncel fiyattan tekrar satın alın" dediler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, wazzap said:

vay ipneler.

Bezos karıyı o yüzden boşamış zaten... Herif vurdurarak çalışıyormuş.

Najaz tarafından düzenlendi
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, JardeL said:

Stok su an 2 adete indi bile gerci ama fiyat beklenilen seviyeye inmemis... 

Muhtemelen ellerindeki stokları eritmeye çalışıyor firmalar. Yeni ürünler (tabii gelirse) güncel gümrük tarifesinden işlem görecek ve daha düşük fiyatla piyasaya girecek diye umuyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi baktim, dunku "Web'e Ozel" ibareleri kalkmis, 90 kusur magazada stok gozukuyor... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun geliştirme sektörü, oyun konsollarında verginin sıfırlanmasını talep ediyor

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) Başkanı Ali Erkin, "Yüzde 50 ek gümrük vergisinin yüzde 20'ye çekilmesini olumlu ama geliştirilmesi gereken bir konu olarak görüyoruz. Ek gümrük vergisinin daha önce olduğu gibi sıfırlanması ve özel tüketim vergisinin de kaldırılması gerektiği düşüncesindeyiz." dedi.

https://www.dunya.com/sektorler/oyun-gelistirme-sektoru-oyun-konsollarinda-verginin-sifirlanmasini-talep-ediyor-haberi-606321 ] ... 

Guzel hayaller... :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, JardeL said:

Simdi baktim, dunku "Web'e Ozel" ibareleri kalkmis, 90 kusur magazada stok gozukuyor... 

Web'de hala dünkü fiyat geçerli. "Son 10 ürün, son 2 ürün" diye gazlamaya mı çalışıyorlar anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hani stok yoktu çıktığı gün bitiyordu :D

Microsoft hala akıllanmadı, ortada bir oyunda yok iki konsolunda şunu alayımda off ne güzel oynarım dedirtecek tek bir oyunu yok. Yani görebildiğim sadece demon souls var oda zaten souls like herkesin oynayacağı bir tarz değil. Gamepass çok güzel ama konsol aldıracak kadar güçlü birşey değil. Hele birde zaten Türkiye adam alıyor konsolu her yıl fifa alıyor 10 yılda bir rockstar oyun çıkartırsa onu alıyor zaten adamın oynadığı günde 1 saat bu adam ps5 alır..

Ben ps3 ve ps4 ü aldığım zaman aklımda god of war ve rdr mgs gibi serilerin hayaliyle almıştım şimdi biri bana bu konsollarda birini verse o bana ben ona bakar kalırız açıkçası.

Zaten yıllarca saybırpank bekledik oradanda ağır bir darbe yedik.

Çok garip günler yaşıyoruz gerçektende..

Yani acelesi yok bence.. Ha fiyatlar ileride artarmı azalırmı onuda bilemiyoruz..

Oyunlar olmuş 999 tl..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

son 77 ürün yazıyor şimdi de.

çok da takip etmedim ama series X'de öyle büyük bir stok sorunu yoktu benim bildiğim, playstation 5 asıl sıkıntılı ama görünüşe göre büyük bir parti gecekemiş bu aralar gümrükten.

8300'e yok satarken ben de 7500'den daha ucuza düşürmelerini beklemiyorum. 

-

bu gamepass ve playstation plus collection belki sizin gibi güncel olarak çıkan oyunları oynamış biri için anlam ifade etmiyor ama benim gibi uzun süreden sonra tekrar konsol arenasına dönen insanlar için bulunmaz nimet.

ben bu sene içinde yeni oyun almam heralde ps5'e. şuan mesela eşimde until dawn oynuyoruz, bana biraz bayık geldi ama o çok seviyor bu tip oyunları. ps plus'ın her ay hediye etceği oyunları da hesaba katarsak yeni oyun almak gerekene kadar umuyorum ki yeni oyun fiyatları da hiç değilse indirimle kampanya ile vs. 300 tl altına inmiş olur.

misal @Squall'ın ghost of tsushima'yı alayım diyorum, oyun 2. elde bile baya pahalı. attım akakçe takibe, sahibinden de aratıyorum arada 250 TL sıfır ya da 200 ikinci el bulursam alacağım.

-

bir de şöyle bir avantaj oldu benim adıma, misal until dawn ilk ps4'e çıktığında oynanmayacak kadar kötü performans veriyormuş, baya kasıyormuş. çok şikayet almış, yama gelmiş anca ps4 pro zamanında adam benzemiş falan.

şuan ps5 ile yağ gibi akıyor.

@TiesTorN gibi mezarcı olup piyasayı 1-2 sene geriden takip etmek lazım, hem ucuza alıyorsun, hem performans, bug vs. problem kalmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok