Steam Controller
0

Bu konuda 20 mesaj var

Sıradan oyuncular için iş görür. Alttaki tetik iyi de ele alıp oynamak lazım, refleks gerektiren durumlarda baş parmağı yönlendircem diye tetiğe abanmak gayet olası görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolları satıp PC'de oyun oynamaya geri döndükten sonra mutlaka lazım olur diye düşünerek XBOX 360 kontrolcüsü ile PC'ye bağlantı kablosunu satın almıştım. Ama 1 yıldan uzun bir zamandır çekmecede duruyor, hiç çıkartıp oynama ihtiyacı hissetmedim. PC'yi konsol kıvamına getirme çabası da bana anlamlı gelmiyor ama sanırım öyle bir trend var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her PC oyuncusunun elinde bir gamepad olması lazım diye düşünüyorum. Bunun tutuculuğu yapılmaz, gamepad ile oynanılsa daha iyi olan oyun var, fare ile oynanması gereken oyun var..

Ben mesela yakın zamanda oynadıklarımdan Tomb Raider , Shadow of Mordor ve Gta5'i gamepad ile oynadım, çok da memnun kaldım. Witcher'a da başlamadan gamepad ile başlayayaım mı acaba? diye kendi kendime düşündüm . TPS oyunlar (istisnalar hariç) gamepad ile daha iyi oynanıyor.

analog beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslinda witcher 3 gamepad ile daha iyi olabilir.. Ben iki turlude denedim klavye ile devam ettim ama emin olamadim tam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Shadow of Mordor'da gamepad ile çok başarılı olamasam da TPS'ler genelde gamepad'e uygun olabiliyor. Bir de arcade yarış oyunları mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Shadow of Mordor'u PC'de gamepad'le oynadim, klavye mouse'la hic keyif alamadim.

Bu Steam controller'da kacirilan bir nokta var. Bu sadece kullandiginiz gamepad'in yerine gecmesi icin degil, klavye mouse'un da yerine gecmesi icin tasarlanmis. Yani salondaki 55" TV'de Civilization da oynansin diye. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aldim, denedim. Alismasi uzun surse de fiyatina gore super bir gamepad. Heptic feedback cok guzel calisiyor, ergonomisi basta garip gelse de alisinca sekli olmasi gerektigi gibi olmus diye hissettiriyor. Daha cok kullaninca tekrar yorum yazarim, ama dusunen varsa tavsiye ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus

Bende almıstım steam controller, gecen hafta kargo geldi ama kargo kutusunu acacak bile zamanım olmadı. Az sonra açıp kurcalıycam bende. Steam link ile ilgili deneyimlerinizi de takipteyim. Belki onuda aklabilirim bende .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@atp

Deneyebildiniz mi? Ben de uzun uzun deneyemedim. Okudugum yorumlarda herkes ilk alismanin zorlugundan bahsediyordu, ama bana sanki hemen alisiyormusum gibi geldi. 

Farkli turde birkac oyunu ikiser ucer saat oynayinca tam olarak anlasilir aslinda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1-1,5 saat kadar denedim. Fps lerde online oynayamacagimi anlamış oldum, ama single oyunda idare ederim gibi geliyor. Fallout 3 de gayet iyi idi birkaç şeye tam alisamasamda. Benim Ufaklık bayıldığı için birde Terraria da denedim, tahminimden rahat, oynanabilir oldu. Mouse gibi kullanmak için biraz alışmak gerekecek. COH vs gibi nativ kontroller desteği olmayan oyunlarda henüz denemesem de güzel kullanılabileceğini düşünüyorum. Tabi her şeyden önce alışmak gerek. Beynin öğrenmesi için zaman ve biraz alıştırma şart. Çok kısa bir süre kullanmama rağmen benim ilk izlenimim oldukça iyi. Oyun oynarken kendime göre bir sıralama yaparsam klavye + mouse dan sonra xbox kontroller in önüne geçiyor, 2. Sıraya. Ben çoğunlukla xbox 360 kumandası kullanıyordum pc 'de. Bu kontroller onun yetmedigi şeyleri gayet rahat yapma imkanı sunacağı ni belli etti bana ilk birinci saat kullanımında.

Malzeme kalitesi, ABXY tuşlarını kuxuklugu ve Tetik tuşlarının hassasiyeti ve verdigi hissiyat belki hafif dozda elestirilebilir ama kesinlikle çok kötü degil.

Kontrol cihazını takar takmaz update gerekli dedi. Usb kablo yu çıkarmaya çalışırken baktım ki kablosuz update ediver mis, bu iyi olmuş.

Ben başkalarının konfigürasyonu deneyip seçmeyi çok beceremedim sanki. Gerçi dediğim gibi çok az deneyebildim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim xbox 360 gamepad'i ömrünü doldurmak üzere. xbox one wireless for windows almayı planlıyorum. xbox 360 gamepad ile kıyaslarsanız steam controller'ı ne derseniz ? ikisini de kullanmışsınız. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

360 gamepad'inin yerine tam olarak gecemez gibi geliyor. Steam controller, klavye mouse ile oynanan oyunlari da oynatsin diye tasarlanmis. D-Pad, sag analog olmamasi bazi oyunlarda dezavantaj olabilir. Bence 360 gamepad bir kenarda durmali bu alinacaksa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

360 gamepad'inin yerine tam olarak gecemez gibi geliyor. Steam controller, klavye mouse ile oynanan oyunlari da oynatsin diye tasarlanmis. D-Pad, sag analog olmamasi bazi oyunlarda dezavantaj olabilir. Bence 360 gamepad bir kenarda durmali bu alinacaksa.

Bende katılıyorum kronus a.

Xbox controller in tam karşılığı kesinlikle değil. Ama kendi haliyle steam controller güzel ve benzeri olmayan aygıt. Biraz daha alisinca ilk tercihim bile olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yukardaki videoları inceleyince steam kontrollerla gercekten daha once  ornegi olmayan seyler yapılabilecek gibi gorunuyor. Bos vakit olsa da alısmaya calıssak. Birde acaba 2 steam kontroller aynı anda calısabiliyor mu? bilgisi olan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok