Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

Nvidia'da doğru düzgün stok yok ve hala custom kartlar ortada yok yani orta yerde ne referans kart var ne de custom. GTX 1070 ve GTX 1080 bulmak biraz deveye hendek atlatmak gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1070 fiyatları ülkemizde 2000 lira seviyelerinde. Amazondan takip edip almakta fayda var gibi. Orada FE veya custom soğutmalı versiyonlar 450 dolar civarı ama Temmuz ayı içinde daha altına da sipariş vermek mümkün olur diye düşünüyorum. En fazla 80-100 dolar arası bir gümrük+kargo ücreti ile yine buradaki fiyatların 300-400 lira altına alınabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

450 USD fiyatın vergisi 90 USD Ozan, vergi %20, kargosunu da eklediğin vakit buradan çok farklı olmaz fiyat. Garanti mevzusunu da unutmamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

100 dolar dedim zaten Tolga ki amazondan kontrol edersen bu civarlarda fiyat istiyorlar. Toplamda en fazla 550 dolar 1650 TL yapar, ki 450 dolardan ucuza da bulunur bu yaz amazonda, en kötü ihtimal ile 450 dolardan sipariş versen de yine buradan 350-400 lira ucuz. EVGA falan alınırsa zaten uluslararası 5 sene garantisi var. Tr garantisinden daha iyi bile olur bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evga' nın artık uluslararası garantisi yok ya da varsa da Türkiye için geçerli değil gibi bişeyler görmüştüm donanınhaberde, hangisi olduğuna emin değilim, almayı düşünen olursa bir araştırsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bildiğim kadarıyla o olay şöyle. EVGA'ya kaydını yaptırıyorsun internet sitesi üzerinden ürünü. Sonrasında bir arıza durumunda uygun fiyatlı PTT kargo ile ödemesini yaparak gönderiyorsun Almanya ofisine. Garanti konusunda bir sıkıntı çıkmıyor diye biliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu piyasada, MSRP fiyatından satılan tek bir 1080 yok, kör tuttuğunu götürür gibi bir karaborsa fiyatı oluşmuş, amazon, newegg, bestbuy, tigerdirect, ncixus, hiç bir büyük parakendecinin elinde kart yok...

yani 1080ti'nin yakın zamanda çıkmayacağını anlamak için öyle özel bir iktisat bilgisine de ihtiyaç yok, basit akıl mantık yeter.

millet enayi gibi hangi fiyattan bulursa alıyor, amerikadan aldırayım getireyim dedim, founders edition kazığını alabilirsen içine buyur dediler.

Amerika'da 600 dolar, Türkiye'de de 2200TL'nin üstüne almak bana saçma gelir. Havaya atıyorsun çünkü parayı, sırf önce sahip olabilmek için.

Benim battlefield 1'e kadar vaktim var, o zamana kadar adam gibi custom soğutma, kazıklanmadığımı hissettiğim bir fiyat olursa alırım. yoksa ver elini 490x.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust Stok soğutuculu modeller Msi Aero,Asus Turbo vs 620$ civarı. Diğer custom soğutmaların hepsi 640-650-670 hatta 700'e kadar çıkıyor. Türkiye'de 2200'e asla satılmayacak bu kart. Bütün firmalar custom soğutmaları 700$'lık F.E'nin daha da üst fiyatına satıyorlar. Böyle başladı,hepsi de aynı şekilde fiyatlandırdılar. Değişme olmaz sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

379 dolar tavsiye edilen satış fiyatı olan karta o parayı verdiyseniz artık Allah yaptığınız bağışları kabul etsin demekten başka bir şey gelmiyor elden.

@@Bloody

Valla DH'deki keko kardeşler bile çatır çatır amazon'dan alışveriş yapıyor, %80 gümrük ücretleri 1-2 ay sonra geri yatıyor. 

17 kelime ingilizce dağarcığıyla yeni dünyadan alışverişi başaran yurdum kekosuna artık kimse fırsatçılık yapamaz, ithalatçılar istediği fiyattan satmakta serbestler ama ellerinde kalır.

zaten çok az gelecek bence resmi ithalat kanalları vasıtasıyla, onu da tuzu kuru -benim de gençlik halim olan- baba parasının fütursuz ve şuursuz satın alma gücüne sahip bebitolar bitirecek, daha da bol stoklu bulunur günler yaşamayacak.

öte yandan amd kıçının zoruyla yarattığı fiyat/performans ilizyonunu bir şekilde devam ettirirse bence bizim memlekette daha başarılı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@

nvidia'nın eline geçen para, amerika'dan 379'a da alsanız, türkiye'den 2000'e de alsanız aynı aslında.

o an elinizde idare edecek bir kart yoktur, tamamen yeni sistem kuruyorsunuzdur, 100 dolar pahalı olsun, yeni seri olsun, 2 sene kafam rahat olsun dersiniz anlarım.

ama elde zaten 1-2 sene önce çıkmış, mevcut oyunları idare eden kart varsa, bu fiyatlarla bu seriye upgrade yapmanın mantığa dayandırabilir bir yanı yok.

mesele satın alma gücü de değil, yeri gelir iki kişi bir yemeğe de 300 lira para verir acımazsın, karta 100$ eksik 100$ fazla ne olmuş da dersin...

fakat MSRP $599 olarak lanse edilen kart beklenenden fazla talep ile karşılaştı diye, tedarikçi, ihtalatcı, parakendeci leş kargası tipleri beslemek benim gücüme gidiyor, hiçbir şey yapmadan herif oturduğu yerden fiyatları manüpile ediyor ve bir süre başarılı da oluyor aç köpek gibi saldıran bizler yüzünden.

almayın abi 2 ay sabredin otursun fiyat, zaten herkes bu mantıkta olsa ekran kartı fiyatları bu seviyelere hiç çıkmazdı.

üreticiler de bu işi teknoloj geliştirelim diye değil ki, para kazanalım diye yapıyor, bakıyorlar, bir üst seviye fiyatı test ediyorlar, satış rakamlarını analiz ediyorlar, görüyorlar ki biz mallar hangi fiyattan satsalar kabul edip alıyoruz herifler de o zaman biz niye bu işten daha fazla para kazanmayalım ki diyorlar, iş bu kadar basit.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üretimi çok kısıtlı sanıyorum, talebin çok çok fazla olduğunu zannetmiyorum.

talep tahmin ettiğimizden falza sanırım, üretimde de sıkıntı yok diyorlar ama kart yok ortada.. :lol:

http://www.overclock.net/t/1604075/fudzilla-gtx-1080-best-selling-high-card-in-history-sources-claim

http://www.fudzilla.com/news/graphics/40994-nvidia-has-no-16nm-yield-issues

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üretim sıkıntısı olduğuna, mağazalara kısıtlı adette kart falan verilebildiğine ilişkin haberlere denk gelmek mümkün, hangisine kim inanır herkesin kendi bileceği iş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen geleneksel satis taktikleri uygulaniyordur. Yeterli adet olsa da, perakende noktalari gunluk veya haftalik kotalar ile satis yapiyor olabilir. Bu sayede gunluk haftalik ve hatta aylik bilancolarda denge saglanirken bir yandan da ek musteri trafigi yaratmasi sebebi ile avantaj sagliyorlardir. Bu tarz genel bir anlasma saglanmistir sessiz sekilde. Bonus ise fiyatlarin rekabetten uzak sekilde seyretmesi de saglanir..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan EVGA stoğu beklemeye başladım.

FTW GAMING ACX 3.0 1721 MHz / 1860 MHz   $679.99

SC GAMING ACX 3.0    1708 MHz / 1847 MHz   $649.99

ACX 3.0                         1607 MHz / 1733 MHz   $619.99

Şimdi size soru, görünen o ki aynı soğutucu, faklı saat hızları, kolayca abartılabilen fiyatlar. 

Standart ve ucuz olan ACX 3.0 alıp en az 1700/1840 hızlarında paşa paşa kullanırım diye düşünüyorum.

Bilmediğim, farkında olmadığım bir durum var mı fazladan 30 ya da 50 dolar vermeyi gerektirecek ?

Tolga abi hangisini alayım ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Serhan'ın aldığı kart Amazon'dan stok yakalanırsa gümrük vs 1600TL'ye geliyor. Ama şu aralar stok yakalamak zor tabi. 

Ben de Serhan'la iletişimde olarak MSI gaming X 8 GB 1070 modelini aldım. Yardımları, yönlendirmeleri sayesinde vatan bilgisayardan alabildim. 1922 TL ye aldım, yurtdışından 300 TL ucuza almak bana mantıklı gelmiyor, sonuçta elektronik parça ve aradaki fiyat farkına garantili ve hızlı bir şekilde karta sahip oluyorsun.

Gel gelelim asıl probleme  :) Yılların işlemcisi AMD FX 4100 ile nasıl bir performans verecek hiç bir fikrim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'dan EVGA stoğu beklemeye başladım.

FTW GAMING ACX 3.0 1721 MHz / 1860 MHz $679.99

SC GAMING ACX 3.0 1708 MHz / 1847 MHz $649.99

ACX 3.0 1607 MHz / 1733 MHz $619.99

Şimdi size soru, görünen o ki aynı soğutucu, faklı saat hızları, kolayca abartılabilen fiyatlar.

Standart ve ucuz olan ACX 3.0 alıp en az 1700/1840 hızlarında paşa paşa kullanırım diye düşünüyorum.

Bilmediğim, farkında olmadığım bir durum var mı fazladan 30 ya da 50 dolar vermeyi gerektirecek ?

Tolga abi hangisini alayım ?

Cihan çok çok birşey farketmez, sen 1900'de falan kalırsın, diğer custom modeller 2500 falan görür rahatlıkla gibi bir durum olmaz haliyle, o bakımdan 50 USD daha fazla vermeyeyim diyorsan vermeyebilirsin bu açıdan değerlendirirsek.

Ben ama referans tasarım almak istemiyorum, üzerine blok falan da takacağım zaten 50-100-150MHz ne kadar fazla alabilirsem alabileyim diye bakıyorum.

Kimi zaman da ne gerek var salla gitsin moduna giriyorum.:)

Bu gidişle zaten tam niyeti bozuyorum alayım diye hop stok yok falan, ben alana kadar 1080Ti çıkar tatlı tatlı onu alırım artık herhalde 1080'in stok falan oturuncaya kadar.:D

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1922 TL ye aldım, yurtdışından 300 TL ucuza almak bana mantıklı gelmiyor, sonuçta elektronik parça ve aradaki fiyat farkına garantili ve hızlı bir şekilde karta sahip oluyorsun.

Garanti nedeniyle amazon'dan alacağım zaten. vatan ile Son  tecrübemden sonra bir daha alışveriş yapmamaya karar vermiştim.

Ben de abartılı OC li ve soğutmalı modelleri bekliyorum. Acelesi yok , elimdeki R290 işimi görüyor. Zaten aslında oyun oynadığımda yok. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok