Nvidia GeForce 10 Serisi (Pascal)
2 2

Bu konuda 1.144 mesaj var

Şunu paylaşmak için girmiştim:

nvidia_geforce_gtx_1060_purepc_3.jpg

nvidia_geforce_gtx_1060_purepc_2.jpg

nvidia_geforce_gtx_1060_purepc_4.jpg

nvidia_geforce_gtx_1060_purepc_5.jpg

Görünüşe göre tasarım plastik. Kaliteli hissi vermiyor. Her ne kadar görüntüsü güzel olsa da ucuzlamış olduğu belli. Belki bu sayede founders edition diye saçma sapan fiyatlar çekmez Nvidia.

Bir de şunu paylaşmayı unutmuşum:

GIGABYTE-GTX-1070-MINI-ITX-OC-7.jpg

Nvidia son 3 nesildir bunu gelenek haline getirdi. Her yeni mimaride x70 modelinden bir cep herkülü çıkarıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@mamad

o güç olayını driver ile çözeceklermiş. zaten custom modeller 8pin ile geliyor.

arkadaş o kadar link/yazı paylaşıyorum bu konu hakkında panoda. okumuyor mu kimse? :D

Amd'nin yanıtlarından haberim var. :) Ama benim merak ettiğim neden böyle bir soruna mahal veriyorlar ki en baştan? 8 pin güç girişini referans tasarıma sen koy, kimse bu muhabbetlere giremesin. Öyle değil mi? Zaten beklentileri de karşılayamamışsın, kartın çıkışında bir de böyle sorunlar olunca kullanıcılar soğuk bakacaklar doğal olarak. Nvidia da tam o sırada rakip modelini sunacak tabi.

Sen yeni sürücü, bios yazdım, sorunu düzelttim diyeceksin, siteler alacak inceleyecek, kimi olmuş diyecek, kimi olmamış diyecek, konu yılan hikayesine dönecek. Custom modeller daha fazla güç girişiyle gelecek ama birçok kullanıcı karta zaten önyargılı bakacak. Şuan birçok kişi için kart anakartı bozabilen, gpu kullanımı dengesiz olan, oc olmayan bir kart görünümünde. Bu önyargıyı yıkmak ne kadar sürecek?

LP bu haftaki gündemde rx460'le ilgili bir durum için diyordu, Amd'nin bazı hareketlerine gerçekten anlam vermek güç diye. Bu da öyle oldu. Esas satacağın kartı neden böyle kusurlu şekilde tanıtırsın ki?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 750Ti için bundan bahsediyorlar herhalde:

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-750-ti-review,3750-20.html

Bu durumdan bahsediyordu YouTube üzerinde gördüğüm bir video ve anlık ve dalga boyu yüksek dalgalanmaların hatta RX 480'in durumundan da daha tehlikeli olduğunu

söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam, her neyse bahsedilen bu incelemedeki durum herhalde. Hatta orada da bu incelemeden bahsetmiş olabilir. Ancak GTX 750Ti bu kadar fazla kullanılan bir kart da olmasına karşın problem olmadığından da bahsediyorlardı, PC Perspective'di videonun sahibi. Merak eden bulabilir o videoyu.

Yine bir YouTube videosunda bir kişi topladığı çok çok ucuz anakartlı sistemde ki Athlon X4 anakartı RX 480 ile ani kapanmalar yaşadığını ancak aynı sisteme GTX 980Ti taktığında sorunsuz çalıştırdığını söylemiş, science studio diye bir kanal.

Baştan bunlara hiç yol açılmamalıydı, nda falan diye baya bir vakit geçti, akabinde AMD direkt olarak her türlü testte Crossfire RX 480 ile GTX 1080'den hızlıyım demediği halde Ashes of Singularity testinin sonuçlarının aktarılması ile böyle bir algı oluştu, bu algı da düzeltilmedi, overhype falan derken ki GTX 1070'i geçeceğini ciddi ciddi bekleyenler vardı inanılmaz bir şekilde 199 USD'lik kartın, tabii Polaris tanıtımına gidenler söyleyemese de kartın GTX 970'i hedefe aldığını biliyorlardı ki o dönemde bu kötü değildi, GTX 960 fiyatına hatta daha ucuza o dönem için GTX 970 performansından bahsediliyordu ama overhype bir de bu güç çekme falan derken yine vakit kaybını da sayabiliriz bugünlere geldik, bilemiyorum AMD kötü duruma düşer de çekilirse veya rakip koyamaz ise böyle bu kart fiyatları artık alır, yürür. 800 USD'yi bulduk 1000 USD'yi de buluruz normal seri tanıtımlarında daha iyice niche sayılabilecek üst seriler gelmeden, gidişat kötü tabii, iyi değil bizim için, PC piyasası da geriledikçe geriliyor okuduklarımıza, duyduklarımıza göre bilemiyorum bu işlerin sonunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

800 USD yazdım diye şimdi yok 800 USD değil 700 USD falan diye de cevap olmasın lütfen, biliyorum tabii ama stok sıkıntısı bilmemne derken fiyatlar buralara geliyor, gelebiliyor, bu durumdan bahsediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 GB olan versiyonunda SLI olmayacak diyen de olmuş, direkt yok deyip geçen de olmuş, çıkınca incelemeler netleşir bu konuda, @@Whooosh bahsedene kadar dikkatimi çekmemişti bu konu, bir ilk olacak bu seride olursa bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 gb modelinde sli olsa nolur, olmasa nolur. Bu saatten sonra 980 seviyesinde 3 gb bellekli kart alınmaz. Onunla sli hiç yapılmaz. Ha nvidia yeni bir yavşaklığa girişiyor olabilir. Rekabet yok nasıl olsa. Daha önce de alt seviye kartlarda böyle bir şey yapmıştı. Yavaş yavaş bu işi genişletiyor demektir. Zaten belli uygulamalar 3 way sli destekleyecek falan diye de haber çıkmıştı. Gerçi o çok önemli değil. Ama belli ki bu sli işini çok sevmiyorlar. Yavaş yavaş milletin ordan el çekmesini istiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başta olmaz diyordum ama gayet olabilir görünüyor. Çünkü hbm2 ile vaktinden önce gelecek bir kartı yine titan diye millete iteleyebilirler. Hem bu sefer 1080'in fiyatı 700 dolar seviyesindeyken, hayvani gpu + fp64 + hbm2 + 16 gb diyerek kartın fiyatını da 1500 dolar yaparlar, aradan 3-4 ay geçince de gddr5x bellekli, fp64 gücü zayıf, oyun performansı iyi olan gp102'li 1080ti gibi bir şey gelir, onu da 1000 dolardan kaktırırlar. Nasıl olsa Amd'den dişe dokunur bir hareket gelmiyor. O sıralar vega gelirse, üst seviye kartlara bir 100-150 dolar indirim gelir, gerisi aynen devam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şunu paylaşmak için girmiştim:

NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Fire-Strike-Perf NVIDIA-GeForce-GTX-1060-Fire-Strike-Ultr

http://videocardz.com/61884/nvidia-geforce-gtx-1060-3dmark-fire-strike-performance

1060'ın bu şekilde 3dmark sonuçları gelmiş. Grafik puanına falan bakarsak tam olarak 980 ayarı olduğu görülüyor. Arada dx12 diye geçinen oyunlarda biraz daha önde olursa, 980'i %3-5 kadar geçer gibi görünüyor. Tabi böyle olursa kart 480'in de çok uzağında olmayacak, ama 1070'ten feci fark yiyecektir. Bu da fiyata yansıtılır diye düşünüyorum. Şu halde 250 dolardan fazlası istenmemeli bu kart için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'a stok gelmeye başladı.

$649'dan bir tane

EVGA GTX 1080 SC GAMING ACX 3.0 08G-P4-6183-KR

$429'dan bir tane

Gigabyte GTX 1070 G1GV-N1070G1 GAMING-8GD

Sipariş ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benimki büyük ihtimal Msi Gaming olacak. Amazon.com'dan Evga Ftw ve Msi Gaming Pre-orderda,Amazon.de'de Asus Strix pre-orderda. Hangisi önce gelirse o esas kart olacak. Ama Msi'in geliş tarihi vs belli. Diğerlerinde ses seda yok. Asus strix tercih ederim aslında ama kısmet olmayacak gibi.

Keşke insan fiyatına satsalar burda da,böyle işlerle uğraşmak zorunda kalmasak.

2. kartı satacak mısın @@stardust

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gtx 1080i önce gönderirse Amazon 1070i satarım herhalde.

ps: 1080 stoğu 10 dakika içinde bitti. 1070 devam ediyor, düşünen varsa elini çabuk tutsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kart 700 dolar üzerinde fiyatlar satılıyor ama kapış kapış gidiyor. Nasıl iştir bu? :icon_think: Garibim Amd de 200 dolara kart satıyoruz alan yok mu diyor...

Gp106:

l187pk.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

700$ üzeri 2 tane kart gördüm. İkisi de Msi. Birisi benim Pre-orderdaki Gaming X 730$. Diğeri de 760$ Seahawk. Geçenlerde bir Seahawk testi okudum. Tek 8pin güç girişi olmasından sıkıntı olur demiştim ama gayet 2050-2100 arası çalışıyor ve 50 derece. Yakalarsam direk o olur kartım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Msi'da renkli backplate dışında gözüken fark yok. Yüksek stok oc için milleti söğüşleyecekler gibi. Bunun çıktığı hızlara dandik silikon çıkmazsa Gaming X de çıkar.

Galax nasıl markadır bilmiyorum ama bu devirde 3 slot soğutucu olmamalı.

Güzel alternatif isteyenler Gainward bakabilir Amazon.de'den.

Ben görürsem o bloktan haber ederim @@T800

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9'unda Amazon stoğunda Ftw olacak bilgisi geldi.

Msi da aynı gün yola çıkacaktı. Dayanamadım cancel ettim Msi'ı.

Evga'ya niyet,Asus'a kısmet olur inş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok