Tv Box
1 1

Bu konuda 10 mesaj var

Merhaba, babamların evindeki tv akıllı değil ve son 1 yıldır netflix vs ciddi içerik tüketimi yapmaya başladılar. Yakın zamanda tv değiştirmeyi düşünmüyorlar. Laptop sürekli tv'ye bağlı kullanıyorlar. TV Box hediye etmek istiyorum. Xiaomi biraz eski kalmış gözüküyor. Tv stick olanlar da bana pek mantıklı gelmiyor. Box olanlar sanırım daha mantıklı. Botech markası var o gözüme çarptı.  Öneriniz nedir ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Omfs said:

Merhaba, babamların evindeki tv akıllı değil ve son 1 yıldır netflix vs ciddi içerik tüketimi yapmaya başladılar. Yakın zamanda tv değiştirmeyi düşünmüyorlar. Laptop sürekli tv'ye bağlı kullanıyorlar. TV Box hediye etmek istiyorum. Xiaomi biraz eski kalmış gözüküyor. Tv stick olanlar da bana pek mantıklı gelmiyor. Box olanlar sanırım daha mantıklı. Botech markası var o gözüme çarptı.  Öneriniz nedir ?

Xiaomi stickler güzel hemde taşınabilir.  Dilersen box olanını da alabilirsin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TV 4K değilse ki akıllı TV olmadığı için zannetmiyorum, Xiaomi TV stick'ler fazlasıyla iş görecektir. Zaten TV box ile farkları Full HD / 4K farkı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Xiaomi'nin hem stick olanını hem de box olanını kullanıyorum. "Xiaomi biraz eski kalmış" cümlesini pek anlamadım. Her ikisi de gayet sıkıntısız ve hızlı çalışıyor.
Netflix, youtube, spotify vs vs için daha "yeni" bir şeye gerek yok.

Box olanı 4K desteğinin yanında usb portu ve optik ses çıkışı avantajı da var. Eğer televizyonun medya oynatma özelllikleri sıkıntılı ise Box'a VLC yükleyip flash belleğe yüklediğiniz vidoları fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz, usb klavye mouse takılabilir vs vs.

Eğer Box alıp, usb portunu, optik ses çıkışını ve 4K çıkışı kullanmayacaksanız Stick'den bir farkı kalmıyor. Stick alıp geçin.

Whooosh tarafından düzenlendi
Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece varolan hizmetleri kullanarak olacaksa stick alınıp geçilebilir. Boxlarda biraz daha opsiyonel geniş kapsamlı tarayıcı vsde kurulabiliyor.

Bizde her ikisindende var box olan yıllar önce aldığım ama tabi donanım olarak biraz geri kaldı artık. Tabi günümüzün playstore uygulama güncellemeleriyle biraz kasmaya başladı. Stick olan daha oturaklı direk amaca yönelik aç netflixi izle modunda girişebiliyorsun olaya, mobil taşınabilirlik olarakta daha opsiyonel. Boxda çıkışlar falan daha iyi ethernet bağlayıp daha stabil bir akıştan faydalanılabilir ya da kendi usbi diskini bağlayıp arşivimi izleyim modunda da takılabiliyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Muhtemelen sizin kullanım senaryonuz bu şekilde değildir ama başkalarının da billgisi olsun. Xiaomi mi box'tan  disney+'ta surround ses alınamıyor. Lisans alınmadığı için sanırım. Oysa netflix ve amazon prime'da sorun yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok