Ses sistemi ve Genel Usta Tavsiyesi (İstanbul)
0

Bu konuda 17 mesaj var

Merhaba;

Apaçi olmamak koşulu ile yardıma ihtiyacım var. Otomobil ses sistemleri konusunda über cahilim:)

Evde ikinci araba 2013 Fiat 500C ve ben kullanıyorum, inanılmaz seviyorum işe gidip gelirken, özellikle yazın üstünü açıp işe gitmek keyifli oluyor.

Ancak arabam hakkında 2 konu var ki beni çok darlıyor. 1)Üzerinde fabrika çıkışı teyp ve hoparlörleri var, teyp bildiğin eski tip dummy cihazlardan, hoparlör kalitesi bence kötü, hatta yaştan mütevellit arka hoparlörler bence patlamış.

Şimdi yüksek sesle dinlemeyeceğim ancak kaliteli ses alabileceğim bir öneri setine ihtiyacım var. Sürekli bewith markasının 1080 dsp ve referance hoparlörleri çıkıyor karşıma ancak o kurulumun fiyatı 40K ya varabiliyor. Bir de ekran vs istesem bye bye 60K:)

Dolayısıyla bu kadar para vermek istemiyorum tertemiz ses alabileceğim makul dsp , hoparlör kombo öneriniz olursa çok memnun olurum.

Helix diye bir marka var, Alpine'in DSP ve Subwoofer bir arada X5 diye bir modeli var bir sürü opsiyon içerisinde kayboldum. Hadi bir el atın bu konuya:)

Diğer konu iyi bir klima ve egsoz ustası önerisi almam gerekli, istanbul'dayım klima için komple bir bakım onarım istiyorum. Egsoz için de katalizörün içi boşalmış onu iyi bir ustada yeniden doldurtmam lazımmış.

Şimdiden teşekkürler,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ses sistemi için de bir uzman lazım olursa Subigarage'a bakmanızı tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, escape said:

Egsoz için de katalizörün içi boşalmış onu iyi bir ustada yeniden doldurtmam lazımmış.

bu konuda işçiliğini çok beğendiğim bir egzozcuya yönlendirebilirim. kendi arabama ve müşterilerin aracına aynı işlemi yaptırttım, daha iyi yapanını görmedim şahsen. kat yuvasına yeni katları birebir oturtuyor fabrikasyon gibi.

https://goo.gl/maps/3aXk3rshP9KfJFgX7

sana metal mi yoksa seramik kat mı istediğini sorabilir, önce onu araştır. fabrikasyon ne geliyorsa aracında onu söylersin.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, Najaz said:

bünye kaldırmaz şuanda, bu kadar ince işçilik istemem:)

6 hours ago, Mono said:

Ses sistemi için de bir uzman lazım olursa Subigarage'a bakmanızı tavsiye ederim.

Abi sadece montaj için 250 dolar istiyor, geçen hafta telefonda görüştüm

6 hours ago, TiesTorN said:

bu konuda işçiliğini çok beğendiğim bir egzozcuya yönlendirebilirim. kendi arabama ve müşterilerin aracına aynı işlemi yaptırttım, daha iyi yapanını görmedim şahsen. kat yuvasına yeni katları birebir oturtuyor fabrikasyon gibi.

sana metal mi yoksa seramik kat mı istediğini sorabilir, önce onu araştır. fabrikasyon ne geliyorsa aracında onu söylersin.

Teşekkür ederim, arayacağım ilk iş. Tam aklımdaki soruyu yazdınız zaten seramik mi metal mi:)

Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 1/5/2023 at 11:18 PM, TiesTorN said:

Haftasonu yaptırdım, seramik dolum yaptılar, Maslakta 10 bin dedikleri işi sağolsun 3800 e yaptı usta, memnun kaldım, biraz kullanayım koku vs daha net anlarım.. @TiesTorN tekrar teşekkürler

escape tarafından düzenlendi
TiesTorN and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, escape said:

Haftasonu yaptırdım, seramik dolum yaptılar, Maslakta 10 bin dedikleri işi sağolsun 3800 e yaptı usta, memnun kaldım, biraz kullanayım koku vs daha net anlarım.. @TiesTorN tekrar teşekkürler

rica ederim :) 

gaza abanınca çürük yumurta kokusu alacaksın bir süre, 1000km kadar sonra o da kaybolacak.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, escape said:

@TiesTorNhocam elin değmişlken bir de hoparlör vs önerisi yapıştır:D Belli ki sektöre ve bu işlere hakimsin:)

valla ses konusu apayrı bir dal :) kombolar hakkında bilgim yok.

biz kendimiz dükkanda ses sistemi montajı yapıyoruz ama ses sistemi bileşenlerini müşteri bize verir onu yaparız, seçim konusuna pek girmiyoruz.

bu arada klima konusunda yazmayı unuttum; klima bakımı, yapılması gerekenler vs çok basit ve standart işler yani özel bir yere gitmene gerek yok. herhangi bir klimacı gerekeni yapar. benim tecrübem o yönde. ne zaman klimayla ilgili bir durum olsa hep rastgele yerlere gittim bir sorun yaşamadım.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
13 hours ago, TiesTorN said:

valla ses konusu apayrı bir dal :) kombolar hakkında bilgim yok.

biz kendimiz dükkanda ses sistemi montajı yapıyoruz ama ses sistemi bileşenlerini müşteri bize verir onu yaparız, seçim konusuna pek girmiyoruz.

bu arada klima konusunda yazmayı unuttum; klima bakımı, yapılması gerekenler vs çok basit ve standart işler yani özel bir yere gitmene gerek yok. herhangi bir klimacı gerekeni yapar. benim tecrübem o yönde. ne zaman klimayla ilgili bir durum olsa hep rastgele yerlere gittim bir sorun yaşamadım.

O zaman yapacak birşey yok hoparlörü dsp'yi alıp geleceğiz size:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 minutes ago, escape said:

Olsun çalışır öderiz:D şimdi böyle diyince bir tırsma geldi açıkçası:) 

https://www.instagram.com/trifecta.restoration/

Bir bakın Instagram hesabına.. Maserati, Ferrari, Lambo tarzı araçlara iş yapan bir yere gidip şu benim ses sistemini takın dersen muhtemelen takarlar ama ne takarlar ondan emin değilim normal olarak. :mrgreen:

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ties'in "yabancı değil bizden" indirimi yapsa dahi, takış işleminin gayet yüksek şekilde yapılacağından eminim. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yani yazılanların gerçeklik payı var :) ama supersport yaptığımız için değil, kullandığımız malzemeler üst seviye kalitede olduğu için ve işçilik olarak çok özenerek yaptığımız için. normal bi yerde 2 günde çıkan iş bizde minimum 1 haftada çıkar ama her şey muntazam yapılır, alalacele iş olmaz. butik çalışıyoruz. genelde supersport sahipleri "ücreti ve süresi önemli değil yeter ki en iyi kalite olsun" kafasında oldukları için müşteri portfoyümüzün büyük çoğunluğu zengin kesim :)

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben takılıyorum, detaylı açıklama için teşekkürler. Bu arada instagramdan bakınca ne kadar titiz olduğunuz belli.

İşçiliği iyi olan biryer bulup montaj yaptıracağım bitecek, belki de çok detaya takılıyorum:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok