Miles'n Smiles'a bulaşmak üzereyim.
0

Bu konuda 13 mesaj var

Yurtdışındaki kuzenim , hanım Miles Smiles diye tutturdular 1 senedir.
Foruma bir göz atınca geöen sene yazılmış en son konu hakkında , kayda değer kazanım yok gibi görünüyor . Tam olarak ne onu da bilmiyorum. 
3 defa cezaya kalınca kart kapanıyor mu?
Ceza ne demek?
Mil satın almak karlı mı?
İki kişi senede en az bir defa (çoğunlukla bir defa) Amerika gidiş dönüşü var. 
Mil kazanarak değil de satın alarak mı işe yarar hale getirebilirim kartı.
Hangi bankadan almak mantıklı?
Kol gibi de senelik aidatları var, bari onu karşılıyor mu?
Havaalanında lounge hizmeti hepsinde var mı , nasıl bir şey ?
Takip eden var mı Milessmiles piyasasını?

not:Bankadır-kurumdur ödemedir kampanyadır tahhaüttür gına geldi artık , vaktimi beynimi zihnimi hiçbirine harcamak istemiyorum , kafam kaldırmıyor artık.

ek:
Donanımhaberde konuşuluyor.
Bulaşmayın diyorlar. 
Neyse rafa kaldırıyorum.

ek 2 : Kuzenim mil satın alırsın gerektiğinde kullanırsın garanti prive al diyor.
Bu mil almak sene içinde yavaş yavaş ucuzken mil biriktirmek anlamında mı?

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mil kartlari cazip olmaktan cikali cok oldu hocam... 

Garanti Shop & Fly'a simdi baktim; asagi yukari 300TL harcamaya 1TL veriyor... Yani 1.000 TL'lik bilet icin 300.000TL harcamaniz filan gerekiyor... 

QNB M&S ise soyle bir ornek var; 50TL'likmarket alisverisine 1 mil kazaniyorsunuz... Yurtici ucak bileti ise 17.600 milden basliyor... Gerisini siz hesap edin ... :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, JardeL said:

Mil kartlari cazip olmaktan cikali cok oldu hocam... 

Garanti Shop & Fly'a simdi baktim; asagi yukari 300TL harcamaya 1TL veriyor... Yani 1.000 TL'lik bilet icin 300.000TL harcamaniz filan gerekiyor... 

QNB M&S ise soyle bir ornek var; 50TL'likmarket alisverisine 1 mil kazaniyorsunuz... Yurtici ucak bileti ise 17.600 milden basliyor... Gerisini siz hesap edin ... :D 

Alışveriş ile olacak iş değil de mil satın alma için mi işe yarar bu durum?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mil olayi guzel, eskisi kadar degil dogru ama tercihim gidim gidim puan bonus vs veren ve o parayi zaten kk kullanim ucreti olarak geri alan sistemler yerine thy mil veren miles&smiles kredi karti olur..miles smiles i sadece garanti ve finans veriyor.

Mil satin almak cok hesapli degil bu arada.

Ama mevcut millerle normal bileti almak yerine parasiyla bileti alip,  millerle onu business e upgrade etmek cok daha iyi oluyor.

Soyle diyim, Thy ile avrupa ucus gidis donus 30bin mil. Ayni sekilde bileti buss upgrade etmek de 30bin mil.

Bu biletleri kendiniz alsaniz 15-20bin tl ekonomi, 35-45 bin tl de bussines class tutuyor. 15-20 bin tl lik biletin vergileri 3bin civarinda. Yani 3bin tl vergileri odeyip ustune 30bin ile avrupa gidis donus aliyorsunuz. Ya da 15-20 bin ekonomi bileti full odeyip, ustune 30bin mil ile bussiness class upgrade olursunuz. Tabi buss class bazi ucuslarda kalmayabiliyor saat gun esnemeniz gerekli. Ayni sey ekonomide de var ama orda koltuk daha fazla oldugundan imkan daha cok.

Aylik ortalama 15-20bin tl harcama ve kampanyalari duzenli takip ile bir avrupa bilet miline 1 1,5 senede ulasirsiniz sanirim tam hesaplamadim. Deniz otesi ucuslar 45-60 bin arasi idi en son.

Ayrica cevrenizde m&s kredi karti kullanarak mil biriktirenler varsa, ihtiyaciniz oldugunuzda millerinizle o kisilere bilet alabilirsiniz. Millerin suresi bitmektense bu sekil daha iyi.

Son olarak baktiniz mil yetmedi yilda 18bin mile kadar avans alabiliyorsunuz.

CaRaBeeN tarafından düzenlendi
infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Is bankasi black te sadece harcama degil belli bir birikimi o bankada tutmak gerekli. Ornegin 300bin tlye kadar bankada yatirim varsa harcamanin %1.25 i kadar mil veriyor. 1 mil 1 tl olarak bilet alabiliyorsunuz yani avrupa gidis gelis 15bin tl diyelim 15bin mil lazim. Bunun icin gereken mili toplamak icin yillik yaklasik 1.250.000 tl yani aylik nerdeyse 100bin tl harcamaniz gerekmekte..2 Yil icinde de kullanilmayan miller siliniyor bu arada.

Dedigim gibi business class upgrade acisindan m&s cok iyi f/p sunabiliyor.

CaRaBeeN tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hey gidi günler hey, zamanında millerimle Dyson Animal Pro süpürge, jbl hoparlör ve huawei akıllı saat almıştım:)

Şimdi 200 puanım kalmış, nereden nereye:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatlar çok uçtu her yerde o yüzden puanlı sistemler pek işe yaramıyor artık. Katsayıyla çarptığınızda aslında yüzdesel olarak çok düşük kalıyor mil ödülleri. Adios puanlar artık birikse de faydalı olmuyor. Bir süredir ben de eşimle Maximiles Black kullanıyorum, restoranlarda %20, otel ödemelerinde %5 iade yaptı bizim tatillerde, oldukça iyi tutarlarda iade alınca güzel oldu açıkçası. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşim senelerdir alalım diyor. 
Her sene 2 kişi gidiş dönüş Amerika bileti alıyorum.
İşe yarayacağını düşünmüyorum.
Senelik ücreti ödediğimizle kalacağız diye elim gitmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maximiles Black'le sektör mil kısıtlaması yokmuş onu fark ettim. Biz normalde malzeme alırken Business ve normal maximum kredi kartlarımızı kullanıyorduk. Sektör kısıtlaması olarak medikal-ecza deposu harcamalarında maksimum 50 mil veriyor tutardan bağımsız. Maximiles Black'le bir anda 8-10 tane bilet alacak kadar mil geldi bizim senelik malzeme alımında. Tabi bunda %1.75 olan mil katsayısı da önemli oldu. Ticari müşteriyseniz oldukça güzel fırsatlar sunuyor ama 5-6 ay sürdükten sonra biter diye tahmin ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok