Bozulan PSU
1 1

Bu konuda 7 mesaj var

Diğer PC’de Corsair HX1000i takılıydı, 80 Plus Platinum sertifikalı, bunu Witcher 3 çıktığı zamanlarda almıştım, GTX 980Ti SLI vardı o zaman, Corsair RM1000 takılıydı ancak coil whine acaba daha kaliteli PSU ile azalır mı çözülür mü derken bunu almıştım nihayetinde 980Ti kartları iade etmiştim coil whine nedeniyle. O gün bugündür de bu PSU’yu kullandım. 

Bunu yakın zamanda diğer PC’ye aktarmıştım, onda da RX 6900XT ve 8700K var, Corsair Air 540 kasa içinde tamamen su soğutmalı bir sistem. Bu aralar ilk defa Ratchet and Clank’de farkettim, ara ara reset atmaya başladı, overclock iptal denemeler v.b derken bu PSU’yu söktüm RM1000’i taktım ve tahmin ettiğim gibi sorun çözüldü. Ancak HX1000i tabii ömrünü tamamlamış oldu. Sanırım 8-9 yıl kadar bir süre çalıştı bu arada. PSU ile uğraşmamak için başka şeyler denedim baştan da bu tip oyun oynarken reset atma problemi kuvvetle muhtemel PSU probleminden kaynaklanıyor. 

CaRaBeeN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi anladığım kadarıyla çöpe atacaksın zaten, yakında olsan gelir alırdım :mrgreen: tamir eder köşeye koyardım yedek diye. bugüne kadar bu tarz cihazlarda tamir edemediğim şey nadirdir, heralde bunu da ederdim...

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Büyük ihtimalle edersin. :)

Merakım vardı baya elektronik öğrenmeye gençlikte ancak o işlere girmedim nedense. Şimdilik tutuyorum, tanıdık elektronikçi eleman var, çok olmadık bir yeri bozulmadı ise baktıracağım bir. :)

İstanbul’da olsak beraber yapardık bak, ben de iyi kötü öğrenirdim bir iki şey. :thumbs:

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi HX ve AX serileri 10 yıl garantili diye biliyorum. Corsair ile iletişime geç bence, RMA ile yeni PSU gönderirler yerine.

HX Series PSUs:
Models with Platinum efficiency have a 10-year warranty
HXi Series PSUs have a 10-year warranty

Najaz tarafından düzenlendi
T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Najaz said:

Abi HX ve AX serileri 10 yıl garantili diye biliyorum. Corsair ile iletişime geç bence, RMA ile yeni PSU gönderirler yerine.

HX Series PSUs:
Models with Platinum efficiency have a 10-year warranty
HXi Series PSUs have a 10-year warranty

Yurt dışına göndermek ve geleni de gümrükten alabilmek dert oluyor Corsair'in RMA süreçlerinde, o garantileri buradaki distribütör üstünden yapın dediğimde de sonuç alamadım. O yüzden klavyenin bir ledi pırpır modda bozuk kaldı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@T800 Tolga genellikle markaların böyle 1000 wattlık üst ürün grupları 10 yıl garantili oluyor. Benim önceki ve şuanki enermax psu'larım hep öyleydi. Bir araştır bence. Yeni bir psu almayı düşünürsen de fsp, silverstone gibi asıl işleri psu olan ürünlere bak bence. Enermax'ı tek geçerim de bulunmaz artık kolay kolay.

T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni almayı düşünmüyorum ancak bu RM1000 daha eski HX1000i’den arada bu da giderse sıkıntı olur, öyle bir durum olmamasını umuyorum, ancak şöyle bir bakınca uygun olarak FSP Hydro PTM Pro 1200W modeline denk geldim, bu ATX 3.0(PCI-E 5.0 uyumlu) ve 80 Plus Platinum sertifikalı, 7000 küsür TL gibi de fiyatı var an itibari ile. Bir adet incelemesini de gördüm fena değil. Bu olabilir belki.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok