telefon önerisi
0

Bu konuda 25 mesaj var

1000 lira civarında, kamerası iyi (daha çok yakın çekim için kullanıcam), güncelleme sıkıntısı falan olmayan bir telefon lazım. 

daha önce iphone 4s kullanmıştım şuan  şarjı bir hafta gidenlerden var. öneriler android işletim sistemli olacak heralde, hiç kullanmadım android, her marka kendisine göre değiştiriyor mu yoksa hepsinde aynı mı bilmiyorum. fazla uygulamada yüklemiycem zaten. hızlı olması en azından iphone4s'i aratmaması önemli.

teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1000₺ civarına iyi kamerası olan bilebildiğim kadarı ile yok. Sony yeni bir iki model çıkardı .onlar belki iyi olabilir. Paralel irhalat olabilir. G3 gibi.

Ya da lumia lara bakılır. Onların kameraları hep iyi oluyor. 525 in kamerası bile ,fiyatı düşülünce inanılmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia kamera yazılımı iyi. WP uygulamaların kameraya doğrudan erişmesine izin veriyor. Haliyle uygulama kamera kalitesinde çok etkili oluyor. Mesela Lumia 520'de bile ISO ayarı, manüel odaklama filan var.

LG G3 kullanıyorum. Kamerası çok iyi. Lazer (aslen IR) odaklama ve optik sarsıntı önleme var. Android 5.0 geldi, 5.1 gelir mı bilinmiyor. Doğrudan Android M geleceği söyleniyor. Acaip bir ekranı var (2560x1440) ve ekran yüzünden performans ve pil ömrü beklenenden kötü. Yine de güzel telefon. Paralel ithalatta 1000 lira civarına bulunur.

Asus Zenfone 2 de güzel alternatif. Ona da bakın derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cevaplarınız için teşekkür ederim.

ya lumia 830 alacağım ya da lg g3 alacağım. kararsız oluşum çok fazla telefonla haşır neşir olmadığım için lg g3 benim için israf gibi gözüküyor. ama arada performans olarak (kamera dışında) ve süreklilik olarak (uzun süreli kullanım için) çok fazla fark olacaksa lg g3 almayı tercih ederim. 

http://www.hepsiburada.com/lg-g3-d855-32gb-p-TELCEPLGG332-B 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus Zenfone 2 de güzel alternatif. Ona da bakın derim.

Bugün mediamarktta Zenfone2'yi biraz bandikledim;

Söyledikleri gibi bir kamerası yok, kör değil ama çok iyi de değil.

Ekranın parlaklığını biraz arttırmak istedim, meğer en yüksek değerdeymiş, cebimdeki diğer telefonla yan yana tutunca açıkça farkettim ki, ekranın kontrastı düşük, ışığı az, ayarlara bakamadım detaylıca ama başkaca bir ayarla kontrast ve ışık değişmiyorsa, güneş altında problem yaratacak hissi verdi.

Sırf bunlar yüzünden almaktan vazgeçtim. Lakin fena hızlı çalışıyor kerata, kullandıkça şişmezse eğer hızı iyi, 4GB bellek de cabası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zenfone 2 'i vatanda gördüm. Ekranı mat, renkler bir tuhaf. Kamerası da zayıf, özellkle video da. Bence çok ucuz değilse alınmaz. işlemci ve ram avantajı var sadece . Zaten 32gb olanı almak lazım . Onun fiyatı 1300₺ gibiydi. Ona alteratif daha iyisi var bence.

G3 'ün ekranı çok güzel, kamerası da baya iyi. Biraz performans sorunu ve pil sorunu var. 

Huawei Mate 7 'i nerde görsem hoşuma gidiyor. 6' olduğu halde boyutu düşük. Ekranı güzel, fingerprint reader iyi çalışıyor. performansı iyi. Kamerası g3 kadar iyi değildir ama iyi. Pil ömrü çok iyi. 2gb olması belki sorun olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sosyal ağları kullanmayı seviyorsanız, telefondaki Facebook, Twitter, Instagram uygulamaları sizin için önemliyse Windows Phone sizi üzebilir. WP10 ile neler değişir bilmiyoruz, belki bu açığı kapatırlar ama şu anda maalesef WP platformundaki uygulamalar diğer platformlardaki kardeşlerinin gerisinde. Bakın "uygulama yok" demiyorum, çoğu şeyin uygulaması var ama aynı şekilde çalışmıyor. Yeterince sık güncellenmiyor, daha özensiz hazırlanmış. Hepsi için geçerli değil tabi ama çoğunda durum böyle. Düzgün çalışanlarda bile bazı saçma eksiklikler oluyor. Örneğin Quizup uygulamasında Google+ ile giriş yapılamıyor (sanırım Google izin vermiyor). Halbuki Android ve iOS'ta bu seçenek mevcut. Telefondaki bankacılık uygulamalarıyla pek alakam yoktur ama Lumia 1520 kullanan bir arkadaşım Yapı Kredi'nin uygulamasında TC Kimlik numarasıyla giriş yapılamadığını söyledi. Android'de yapılıyormuş. Yani uygulama düzgün olsa bile böyle saçma eksiklikleri var. Eğer bu tip şeyler sizin için önemliyse WP şu an sizi memnun etmez. Ancak telefonda daha çok mesajlaşma ve konuşma önemliyse WP gayet başarılı bir platform. Pil tüketimi düşük, kullanımı akıcı ve basit.

G3'le ilgili bir detayı daha ekleyeyim. Arka kapak açılıyor, pil değişiyor. Son yıllarda çoğu üst düzey telefonda bu özellik yok, hatta bildiğim kadarıyla G2'de de yoktu. G3'ün pilini kendiniz değiştirebilirsiniz yani. Telefonu uzun süre kullananlar için bu önemli, çünkü çarşıdan pil alıp evde tornavidasız değiştirebilmek önemli birşey. Pili değişmeyen telefonun pili ölünce sıkıntı oluyor. Yetkili servise götürseniz cihazı bırak derler, 10 dakikalık pil değişimi için telefonu birkaç gün bekletirler. Normal telefoncuya götürseniz adamın nasıl pil kullandığını göremezsiniz, ayrıca uzmanlığından emin olmadığınız bir adam telefonu sökmüş toplamış olur, huylandırıcı bir durum. Evde kendiniz değiştirebilirsiniz ama o da riskli. Bir arkadaşım Nexus 4'ün pilini sökerken patlattı, telefon yandı komple. G3 bu bakımdan (kendi sınıfı içerisinde) avantajlı bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi ciddi merakımdan soruyorum. Herkes WP'daki Facebook, Instagram ve Whatsapp'dan şikayet ediyor. Bu 3 uygulamayı ben de kullanıyorum ama muhtemelen temel düzeyde kullandığım için hiç bir eksikliklerini hissetmiyorum. Bu uygulamalar için Android sürümünde yapılıp da WP sürümünde yapılamayan ne var?

NOT: Yapı Kredi uygulamasına TC Kimlik No ile girilemiyor olması bence çok basit bir eksiklik, böyle eksiklere takılanları anlamıyorum. Hesap numaranı hatırlayamıyorsan telefondaki bir uygulamaya (Evernote vb) bir kayıt atarsın olur biter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya mesela Facebook'ta birisi sizi etiketleyerek birşey paylaştığında bildirim geliyor, "bunu duvarına ekleyecek misin, yoksa gizlensin mi?" diye soruyor. iOS ve Android'de bu seçimi yine uygulamadan yapabiliyorsunuz. WP'daki Facebook uygulamasında o bildirime tıklayınca tarayıcı açıyor, tarayıcıdan Facebook'a giriş yapıp o işlemi yapmanız gerekiyor. Bana özgü mü bilmiyorum ama Twitter uygulamasında resimli tweet atamadım ben uzun süre. Sonra vazgeçtim, şimdi nasıldır bilmiyorum. Instagram uygulaması zaten bir çıktı, sonra geri çekildi, sonra yine çıktı beta olarak, sonra güncellenmedi filan. Ben kaldırmıştım ama geçenlerde iki seneye yakındır güncellenmediğini okudum. Yav diğer platformlara birsürü yenilik geldi, yeni filtreler eklendi, şimdi mesela daha yüksek çözünürlük desteği geldi. WP'daki Instagram hala iki sene önceki Instagram. Ayıp valla. Bunlara tek başına baktığınızda küçük küçük eksiklikler gibi görünüyorlar ama toplama bakınca yamalı bohçaya dönüyor olay. Orada bir hata, burada eksiklik, şurada çıktığından beri güncellenmemiş bir uygulama... Yapı Kredi uygulaması için de durum aynı. Tek başına ufak bir eksiklik gibi görünüyor, ama işte neredeyse her uygulamada ufak bir eksiklik olunca insan gıcık olmaya başlıyor.

Burada arkadaşa telefon öneriyoruz, yeri değil ama madem konusu açıldı, yazayım. WP güzel başladı ama maalesef devamı güzel gelmedi. WP'u tasarlayanların başka telefon kullanmadıklarını düşünüyorum, aksi halde böyle saçma hatalar yapmazlardı. Yav uygulama güncellemelerini manuel olarak kontrol etme özelliği bile sonradan güncelleme ile geldi. Ondan önce kontrol etmek için ayrıca uygulama kurardık, hatırlarsınız belki. Adamların bundan bile haberleri yok. Tamam çok hızlı çalışıyor, çok akıcı çalışıyor, düşük donanımla iyi performans veriyor, kamerası iyi filan ama bazı şeyler de insana batıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Instagram için ben 6tag kullanıyorum, gayet memnunum. Bu arada bildiğiniz gibi Google uygulama geliştiricilere WP platformuna uygulama geliştirmemeleri için para veriyor. Bu söylenti değil, gerçek. Zaten koskoca Instagram 2 tane junior developer alsa yine yazar o uygulamayı... Zor bir şey değil.

Manuel güncelleme kontrolü gibi özellikler bence geliştiricilerin "hatası"ndan ziyade tercihleri. WP yoluna IOS gibi çıktı, yarı kapalı bir sistem olacaktı, kullanıcı pek çok şeye müdahil olmayacak ama işletim sistemi kullanıcının yerine pek çok işi çözecekti. IOS gibi bazı katı sınırlamalar olacaktı. Bu plan çoğu Android dünyasından gelen kullanıcıların yoğun tepkileri nedeniyle işlemedi ve yavaş yavaş vazgeçildi. Şu anda gördüğüm kadarıyla WP işletim sistemi tam ortada duruyor, Android gibi açık değil ama IOS kadar kapalı da değil.

WP10 dönüm noktası olacak, Microsoft ya fena çuvallayacak, ya da ciddi pazar payı alacak.Pek çoğumuzun haberinin bile olmadığı WP7 döneminde sektörden çekilmeyen firma, bu saatten sonra çekilmez diye düşünüyorum. (Bu son paragraf konuyla alakasız oldu ama gündemdeki iddialara bağlamak istedim.)

Ben WP'dan çok memnunum ve önermek de isterim ama bence son dönemde ciddi bir cihaz sıkıntısı var. Sadece Türkiye'deki pazarlama hatalarından bahsetmiyorum, genel olarak ürün gamı yeterince hızlı yenilenmedi. Hala amiral gemisi 2-3 yıllık 1520... Bugüne kadar 1530 hatta 1540 çıkmalıydı. Piyasayı çok iyi bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla şu anda Android'in 1000 lira civarındaki cihazları ile baş edebilecek WP cihaz yok gibi bir şey.

Bulunursa Lumia 930 alınabilir...

Şu videolar 930 ile çekilmiş :

GSMArena'nın kör testinde kamera olarak 1. seçilmiş:

http://www.phonearena.com/news/Nokia-Lumia-930-wins-our-blind-camera-comparison-followed-by-Galaxy-Note-4-HTC-One-M9-ends-up-last_id67659

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lumia telefonlardan rahatlıkla tavsiye edebilirim. Kamera konusunda zaten çok iddialılar, misal benim şu an kullandığım L735' de arka kamera 6,7mpx carl zeiss olmasına rağmen android kulvarında 8mpx diye geçen kameralar bunun çekimlerinden sonra şaka gibi kalıyor. Video çekimleride yine başarılı gayet. Bunun dışında genel olarak memnunum ben şimdiye kadar ulan androidde şunlar var biz wp aldık pişmanım şu yok diyebileceğim birşey olmadı.

Kendim Facebook ve whatsapp kullanıyorum, gayette memnunum doğrusu. Bi facebookta bazı noksanlıkları olduğu doğru; benimde sık rastladığım bir kusuru misal birisinin doğum günü. Bildirimi geliyor ama üstüne bastığımda kişinin sayfasına yönlenip sanki o bi etkinlikmiş gibi gözüküyor ve girebileceğin hiç bir detay olmuyor. Geri dönüp aramada kişinin ismini yazarak duvarına gidip paylaşım yapıyorum mecburen.

Navigasyon konusunda süper başarılı zaten.

Müzik desen onda da benim için yeterince tatminkâr; mixradio internet radiosu olarak kullanmak için epey güzel. Tarzıma göre çaldan istediğin tınıları dinliyorsun müzik içinde bunu kullanıyordum şimdiye kadar ama bazı sevmediğim aptallıkları var ve biraz ağır kalıyor. Yeni keşfettiğim perfect music diye bir program var hem görselliği güzel hem kullanımı çok daha pratik. Geçişler taramalar falanda çok seri hiç duraksaması vssi yok. Üstelik bir parçayı arayacağım zaman nihayetinde arama olması en büyük artısı.

Telefondan oyun oynamıyorum zaten hani oynasam bi derece 3 - 4 kurulu var. Onlarda 40 yılda bi aklıma gelicek açıcam oynucam öyle yani. L520 varken çok oynuyordum L735' e geçtim pek bakmıyorum. Zaten pcde oyun oynamak varken telefonda oynamak neymiş :P

WP' nin tarayıcısıda çok akıcı ve seri gayet başarılı çalışıyor.

Kısaca yorumlarım bunlar.

Büyük ekran arayışıda varsa bence L640 ve ya L640 XL modellerine bakılabilir derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arazide rahat ettirmeyeceğini düşündüğümden büyük ekran olmamasını istiyorum, . lumia'lara başından beri sıcak bakıyorum ama güncel bir model olmamasından dolayı başka alternatifleri de göz önünde bulundurmak istedim.  telefonda sosyal ağları illaki kullanırım ama paylaşım için değilde takip için, haber makale falan okumak için tercih ediyorum. örneğin şuan lumia 735 alsam w10 kurulabilecek mi ? kurulursa o donanımla nasıl performans sergiler ? ya da yakınlarda yeni bir model çıkaracak mı wp?

çok acil bir ihtiyaç olmadığı için yeni modelleri bekleyebilirim. uzun süreli kullanmak istediğim için de güncel bir model olmasını tercih ediyorum.

teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

640 ve 640 xl yeni modeller zaten. 

Ancak yukarda söylenenler doğru . Bir dezavantajı var WP nin uygulama açsından. Mesela Whatsapp da ,sesli görüşme desteği diğer platformalardan sonra gelde WP 'e . Bazı bankaların uygulamaları yok. Yeni ama populer uygulamalar olmayabiliyor. Kullandığınız uygulamalara göre önemli olmayabilir ama bir dezavantaj var. W10 'dan beklenti çok olsa da , yine de şüpheli , MS 'nin son durumu da ümit vermiyor. 

Oysa , benim çok hoşuma gidiyor WP . Android 'i özelleştirmme imkanı çok olduğu için bir kenara bırakırsak, ios 'dan daha kullanışlı buluyorum arayüzü.

Android tarafında da Meizu MX4 'e bir bakılabilir.  

Yakında çıkacak yeni bir model yok benim bildiğim. Genelde sonbaharın sonlarına doğru geliyor yeni modeller.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Markette her aradığımı bulmalıyım diye düşünüyorsanız WP yanlış seçim olur. Ben bugüne kadar uygulama açısından ciddi bir eksiklik hissetmedim. Android'in kişiselleştirilmesi falan güzel de, oyuncak gibi, 1-2 oynayıp bırakıyorsunuz. En azından ben de durum böyle oldu. Ve kim ne derse desin bugüne kadar bir şekilde kullandığım tüm Android cihazlarda bir süre sonra yavaşlama, takılma, donma gibi problemler yaşadım. Bana Android biraz "genç işi" geliyor, telefon elinde bütün gün bir şeyler yapacak, arkadaşlara yüklediği temaları falan gösterecek adam Android almalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abiler Microsoft üretimden çekilecek neredeyse WP'de, bu yüzden bence bu saatten sonra kesinlikle WP alınmaz. Yukarıda sıkıntıları herkes yazmış zaten bu son haberden sonra zaten sıkıntılı olan uygulama tarafı iyice sıkıntılı hale gelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben hiç ihtimal vermiyorum sevgili Vieri. WP'dan vazgeçecek olsalardı, WP10 geliştirmezler, duyurmazlardı. Sadece Windows 10 duyurulurdu. Adamlar aylardır telefon ve pc sürümü için tek market olacak, WP 8.1 çalıştıran tüm cihazlar WP10 alacak diye yırtınıyor. Zaten işten çıkartılanların hepsi -bildiğim kadarıyla- WP geliştirmeyle hiç ilgisi olmayan, Nokia'dan gelen ekip. Ben Microsoft'un cihaz üretiminden tamamen çekileceğini düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üretimden çekilmiyorlar ama WP piyasasındaki (cihaz anlamında) ağırlıklarını diğer firmalara devretmek istiyorlar. Şimdi mesela MS gidip HTC'ye, Samsung'a, LG'ye filan "WP telefon yapsanıza kardeşim, bak işletim sistemini veriyorum, donanım altyapısı zaten Android'le aynı" diyor. Onlar da Microsoft'a "Yav yapsak ne olacak, millet yine gidip Lumia alıyor, bizim telefonlar rafta tozlanıyor, uğraştığımızla kalıyoruz" diyorlar. MS bunun önüne geçebilmek için kendi cihaz çeşitliliğini kısıtlayacak. Senede en fazla 6 model çıkacakmış. Buna Hindistan filan için üretilen en düşük seviye cihazlar da dahil. Öyle bir başlayıp 5x0, 6x0, 7x0, 8x0, 9x0, 10x0, 13x0, 15x0 ve bunların bir de sonu 5'le biten ara modelleriyle doldurmayacaklar piyasayı. Bir alt seviye, bir orta seviye, bir tepe seviye, bir de phablet yapacaklar, araya da ihtiyaca göre özel 1-2 model serpiştirecekler. Yani Lumia'lar bir nevi Nexus gibi olacak. Hatta üretim işini başka üreticilere de paslayabilirler, sadece tasarımı yapıp cihazları LG'ye, Samsung'a filan ürettirebilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lawnmower, güzel olur dediğin gibi "Nexus benzeri" bir sistem olursa. Diğer üreticilere referans olur, tercih eden kullanıcılara güncelleme avantajı sağlar, model karmaşasının da önüne geçer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung, HTC vs WP üretmeyecek bu net, sadece 5-6 cihazla da yürüyen bir smartphone piyasası hayatta kalır diyorsanız tabii saygı duyarım. 7.2 milyar dolar zarar az buz değil, benim tahminim bundan sonra WP'nin pazar payı 1,1.5 seviyesine kadar iner. Bu pazar payındaki bir ekosisteme de ne donanım ne de yazılım firması yatırım yapmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG G2'yi listeye almazdım. LG, telefona güncelleme çıkarmamak için binbir türlü naz yapan bir firma malesef. Güncelleme de diğer firmalara göre en son geliyor zaten. Bir de saçmasapan güncelleme yöntemleri var ki, hiç çekilecek gibi değil.

Eşimdeki G2, 5.0.2 güncellemesinden sonra yavaşlamaya başladı. Üzerinde herhangi bir gereksiz yazılım yok ve arkada çalışan uygulamaları da sürekli kontrol ediyorum. Önceden günlerce restart olmadan çalışan telefon şimdi her gün kendini baştan başlatmaya zorluyor. Batarya performansı da düştü. Telefonun plastik yapısı yüzünden gıcırdama sorunu da zaten var (elinizde tuttuğunuzda çıkan o gacır gucur ses sinir bozucu). Ayrıca eskidi. :)

G3 belki daha iyidir, çok fikrim yok. Kendim Xperia Z1 Compact kullanıyorum, o fiyata paralel ithalatla falan Z3 Compact bulunursa düşünülebilir. Güncelleme sıkıntısı Sony'de eskisi gibi değil, artık çabucak geliyor güncellemeler. Kamera konusunda da hiç fena değiller.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft gidip Nokia'dan akıllı telefon bölümünü satın almadan önce diğer üreticilerin WP modelleri vardı da sonra piyasadan kalktı sanacak okuyan da.. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok