Borderlinx ve benzeri servisler üzerine
0

Bu konuda 16 mesaj var

Borderlinx konuşuldu forumda. Gümrükte sorun çıkması durumunda biz uğraşıyoruz. Alteratifleri arasında daha sorunsuz bir servis var mı?

Mesela Amazon'dan laptop aldık. Parasını baştan verelim , eve teslim edilsin sorunsuz diyebileceğimiz bir servis yok mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet amerikadan isteyi bende duymuştum ama onlar üzerinden hiç alışveriş yapmadım. Zaten elektronik yok sanırım onlarda daha ziyade giyim ağırlıklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon'un bizzat sattığı ve Türkiye'ye gönderim yaptığı ürünlerde zaten gümrük ücretini peşin peşin ödemiyor muyuz? Geri kalanıyla Amazon ilgileniyor.

Türkiye'ye gönderimi yapılmayan ürünler içinse en iyi yol ABD'de yaşayan eş, dost, akraba :) Misal bana forumdan Knightfall arkadaşımız yardımcı olmuştu bir ürün konusunda; ücretini ödeyip kendi adına satın aldığı ürünü bana USPS'le kargolamıştı; ben de Paypal üzerinden borcumu göndermiştim kendisine. USPS'le geldiği ve şahsi gönderi olduğu için gümrük de ödememiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Almanya Amazon'dan Kindle aldım. Borderlinx Frankfurt deposuna gönderildi.

Şimdi Almanya'dan alınan ürünlerde gümrük ödemelerinin otomatik yapıldığı hizmeti vermiyorlar. Dolayısı ile gümrüğü kapıda ödeyeceğim, umarım bir sorun çıkmaz.

Kargo için ise 36euro ücret çıktı. Bence çok yüksek . Yavaş ama ucuz kargo seçeneği de yok  Bu boyutta kargo ABD'den 10-15 dolara geliyor.   Son maliyeti Türkiye'den n11, gg gibi yerlerden almak ile aynı hesaba gelecek. Pek bir mantığı kalmıyor, doğrudan amazon'dan alıcı olmak istiyoranız ancak düşünülür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Borderlinx ile tecrübem vasat oldu denebilir. Kindle boyutu orjinal kutusunun boyutundan biraz fazla , etrafında koruyucu bir karton var. Almanya'dan 135₺ e geldi.  Çok efektif çalışmasa da bir müşteri hizmetleri var, sorulara cevap verebiliyorlar. Ben onay verdikten hemen sonra kargoya verdiler. 

Fiyatı nedeniyle servis biraz anlamsız hale geliyor pek çok üründe. 

Benzer sitelerle deneyim var mı? Amerikadaniste mesela?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon.com dan TR'ye yollanmayan 60. USD'lik bir alışverişim için amerikapostam'ı kullandım. Siparişin her adımını bildirdiler. Fotograflayıp bana gönderdiler. Sistem aylık-üç aylık yada yıllık abonelik + paket başı fiyatı ile çalışmakda. İlk ay ücretsizdi ben sadece paket ücreti olan ekstra 16 usd yi verdim. Bedel itibariyle de gümrüğe takılmadığı için sorunsuzca ve belirttikleri tarihte teslim aldım. Gümrüksüz olan gönderiler için amerikapostam'ı tavsiye ederim ama gümrük seviyesine takılabilecek bir durumda nasıl bir aksiyon alır ve destek olurlar bilemeyeceğim.

Aylık: 9 USD

3 AYlık: 18 USD

Yıllık: 29 USD üyelik ücreti var.

1 ocak 2017 ye kadar da en düşük paket gönderi ücreti 10 USD olarak sabitlenmiş (16 USD idi)

Sistemin güzel  tarafı amerikadaki posta adresinde tüm kargolarınızı biriktirip tek bir pakette almanıza da destek oluyorlar böylece gönderi rakamı da düşüyor. Ama bu durumda gümrük sınırı sorunu da olabilir tabiiki.

Diğer ücretler de: (6-8 gün gönderi süreli opsiyonda)

1 LBS $10.00
$16.002 LBS
$22.003 LBS
$28.004 LBS
$34.005 LBS
$64.0010 LBS
$89.0015 LBS
$114.0020 LBS
$134.0025 LBS

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Avantajlı demeyelim de bol seçenek sunuyorlar ve karşılığını ($$$) alıyorlar.

Kargo seçeneğini kendiniz seçebiliyorsunuz, isterseniz paketinizin yeniden paketletebiliyor, ekstra darbe emici ekleyebiliyor, depoda bekletebiliyor, birden çok siparişinizi tek kutuya koymalarını isteyebiliyorsunuz. Ürün ellerine ulaştığında detaylı fotoğraf çekilmesini isteyebiliyorsunuz vs vs .Fakat bunların hepsinin bir bedeli var. 2$-5$-10$ her işlem için para kesiyorlar.

Bir sıkıntı olduğunda çok iyi  ilgileniyorlar. Misal gönderici adresi yanlış yada eksik yazmış, gerekirse araştırıp paketin kime ait olduğunu falan arayıp buluyorlar ama çat diye hesabınıza 5$ yazıyorlar.

Biraz paragözler yoksa hizmetleri gayet iyi.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, Whooosh said:

Avantajlı demeyelim de bol seçenek sunuyorlar ve karşılığını ($$$) alıyorlar.

Kargo seçeneğini kendiniz seçebiliyorsunuz, isterseniz paketinizin yeniden paketletebiliyor, ekstra darbe emici ekleyebiliyor, depoda bekletebiliyor, birden çok siparişinizi tek kutuya koymalarını isteyebiliyorsunuz. Ürün ellerine ulaştığında detaylı fotoğraf çekilmesini isteyebiliyorsunuz vs vs .Fakat bunların hepsinin bir bedeli var. 2$-5$-10$ her işlem için para kesiyorlar.

onları borderlinx de yapıyor ama en önemli eksiği en hızlı kargoyu seçmeleri . Basit ürünler için gereksiz oluyor ve ürünün fiyatı ile orantısız kargo ücreti ödemek durumunda kalıyor kullanıcı. I-parcel vs seçilebiliyor mu bunda?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce birkaç defa shipito.com kullanmıştım ve memnunum gümrükte filan kalırsa ben uğraşırım diyorsanız tavsiye edebilirim. Avrupada da depoları var. 

Amazon gibi gümrük ücretini peşin alıp uğraştırmayan bir servis arıyorum ama yok sanırım. Amerikapostamın sitesinde gümrüğe takılan gönderilerin takibini Türkiye ofisimiz yapar gibi bir şeyler yazıyor ama tam olarak açıklamamışlar durumu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amerikapostam.com'u kullandım son siparişimde ve memnun kaldım. Yukarıdaki mesajda kendim yazmıştım ona cevap vereyim, eğer ürün gümrük sınırını aşıyorsa sizden parasını peşin alıyorlar ve gümrük işlerini kendileri hallediyorlar. Uygun kargo fiyatları ve hızlı gönderi sistemi ile bundan sonra bu siteyi kullanmayı düşünüyorum. shipito ile karşılaştırıldığında paket birleştirme vb. bütün servisleri mevcut. 

Cumartesi akşamı ödemesini yaptığım paket ertesi hafta Perşembe günü Türkiye'ye ulaştı, sonraki hafta da benim elime ulaştı. Siparişi göndermemden sonra elime geçmesi 10 gün kadar sürdü. Türkiye içi dağıtımı UPS yapıyor ona da alternatif getirebilirlerse çok iyi olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok