Kapatılan PC ite kaka açılıyor
0

Bu konuda 8 mesaj var

2-3 gündür evdeki emektar PC ite kaka açılıyor. Bios tarihi sıfırlanınca bios pili bitti dedim dün değiştirdim. Bir de, mesela bir kere bir şekilde açtıktan sonra aç kapa yapılabiliyor ama gece kapatırsan sabah açamıyorsun yine. Bios pili değilse artık iyice eskimiş olan board'daki kondansatörlerden biri diyeceğim, var mı başka bir fikri olan?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eheh başlık zar zor gibi bir şekilde olsaymış keşke. kaka ile açılıyor diye okuyunca.  :D

güç kablolarını biraz dürtsen?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da şüpheli psu gibi gözüktü. Gümlemeden önce antec 480w öle yapardı benim, genelde psunun güç girişini çıkartıp boşta 3 5 sefer power tuşuna bas bırak bas bırakla içte kalan elektriği alınca, o olmazsa anakartın güç girişini 20/20+4 söküp takarak yine söktüğünde bi kaç kez powerle deşarj etme denenebilir uygulandığında açılır.

Çok yakın bir zamanda arkadaşımın başına gelmişti, bi kaç gün daha böyle idare et demiştim. Naptın olm sihirmi yaptın pcye demişti :D Dedim sen oyalanmadan yeni bi psu siparişini geç, hani kapatmazsan o şekilde gidiyor makine ama kapatınca bu problem tekrarlıyordu.

Varsa el altında bi psu ile denemekte fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm herkes PSU dediğine göre ben eve gidince onun tozunu falan üfleteyim, kablolarını yoklayayım.

Ya bir de tekrar konu açmayayım, Onboard CPU ve GPU olan ve vatan, bimeks vb yerlerde bulunabilen en iyi anakart hangisi? Win7 üzerinde 1080p videoları takılmadan oynatabilsin ve flash oyunları oynatabilsin yeter.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Problemi buldum. Bios pili bitmiş orası doğru ama bios ayarları da sıfırlanmıştı haliyle. Ben onları eski haline getirirken ramlerin +0,2 - +0,3 volt istediğini unutmuşum, ramlere voltaj gitmeyince de açılışta takılıyormuş, açılınca da (10 sefer falan deneyince) şansa açılıyormuş. Verdim +0,2V düzeldi alet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok