ampül mevzusu
0

Bu konuda 22 mesaj var

merhaba arkadaşlar,

arabamın ampülü patladı, 12v H7 55w almam gerekiyor, osram night breaker gözüme ilişti.

55liraya 2li kutu satanlar var http://urun.n11.com/ampul/osram-12v-55w-h7-night-breaker-unlimited-110-2-li-kutu-P52003410 bu ampüllerin çakma olma ihtimali var mı?

onu alma şunu şuradan al diyecek varsa ona da yöenlenebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam tavsiye etmiyorum. Önceki aracımda çok kullandım, çok sık patlıyor. En sonunda Philips Vision Plus aldım, rahat ettim.Bu arada fiyat bana normal geldi, ben de bir kaç sene önce çiftini 35 liraya alıyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Osram nightbreaker

Osram nightbrekaer plus

osram nightbreaker unlimited

3. seriye geçmişler :)

Aşağıdaki resimlerden biri Osram nightbrekaer plus'a ait. 3 yıl önce çekmiştim. Hangisi olduğunu söylemeyeceğim. :D Biri standart ampül. Resimler Farları merceksiz peugeot 207 de çekilmedir. 2 Ay sonra etkisini yitirmişti zaten, ben beğenmedim, 5. ayda patlamıştı. Sıfır takınca aşağıdaki gibi bir fark oluyor.

20120316_205548.jpg

20120316_212840.jpg

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim araçta standart olarak mercekli halojen farlar var. Nightbreaker serisinden ve benzeri olduğu söylenenlerden sırf bu ömür yüzünden almıyorum. Altı ay ömrü mü olurmuş bir ampulün? Gerçekten bu normal mi? Bilmediğim için soruyorum. Altı ayda bir değiştirmeye değer mi? Eğer öyle derseniz gidip alıp bir çift de yedek taşıyacağım ne olur ne olmaz her an patlayabilir diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar geceucusu diye ampül için forum açmışlar vay be,

benim için bu kadar zaman ayırmak istediğim bir konu değil. en iyisi gideyim standart ampül takayım. 6ayda patlayacak ampül ile uğraşmak istemiyorum. aydınlatma konusunda bir yetersizlik de hissetmiyordum. vision plus'a denk gelemedim. gelseydim o aklıma yatmıştı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En güzelini yaparsın hocam :)

Bir ara ben de NB falan taktırdım sürekli bagajda yedek ampüllerle falan geziyordum. En sonunda standart ampüle döndüm rahat ettim, yeni aracıma da hiç ampül falan taktırmadım, 1'i patladı servisteki "stock" ampülle değiştirttim gitti...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xenon takalim size. H kacti ampulunuz giulettteda

H7 olması lazım. Fakat en azından garanti bitene kadar hiçbir yerine dokunmak istemiyorum. Ondan sonra Jant-yay-difüzör-çift egzoz ile başlayacağım :D

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bu yay olayını ben de düşündüm. (3 cm) Benim amacım görüntü değil, sadece aracın güvenliğini arttırmak. Aracımla toprak yollara falan girmem, dolayısıyla 3 cm'lik yükseklik düşüşü -ki pratikte 3cm'den az oluyormuş- benim aracımda sadece yol tutuşu arttırarak güvenliğe katkı sağlayacaktır; günlük kullanımda sorunum olmaz. Fakat konfor konusunda endişelerim var, sonuçta bir aile aracı ve süspansiyon konforu olarak sınıf ortalamasında. Yay için kimisi "araç kütük gibi olur" derken, kimisi de "konforda hiç bir değişiklik olmadı" diyor. Bu konuda bir deneyiminiz var mı? Konfor hissedilir derecede düşüyor mu? Biliyorum subjektif bir soru ama yine de bu konuda cevabınızı merak ediyorum... Mesela yay taktırsam eşim araca bindiğinde "ne yaptın bu araca" der mi? Yoksa fark ancak sürücünün fark edebileceği düzeyde mi olur?

Aslında en güzeli taktırıp denemek fakat hoşuma gitmezse ciddi zararım olacak; bu işte iade kabul eden bir yer bulabilsem direk deneyeceğim ama öyle bir yer bulmak da çok zor. (tabii takma-sökme parasını ödeyerek)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim yol tutuş konusunda endişem yok. Aracım da zaten konfor odaklı değil. Yay taktırırsam kütük gibi olacaktır. O iş en son yapılacak olan, yapılıp yapılmayacağı da kesin değil. Difüzör, çift egzoz ve 18" 8C jantı kesin ama :D

Yay takıldığı görsel olarak belli olur ama herkes anlamayabilir. Konfor değişimine hassas biriyse anlayacaktır bir farklılık olduğunu. "Ya eskiden de böyleydi" deyip yırtabilir misin bilemem :D Bazı marka yayların hiç konforda farkettirmediği söyleniyor. Sizin aracın forumları vs varsa oradan araştırabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Al işte... Bir kararsız mesaj daha  :D

Red Eagle için konfor konusunda çok başarılı diyenler var, fiyatı da uygun :

http://www.eliftuning.com/Renault-Megane-2009-sonrasi-Red-Eagle-30-40mm-Spor-Helezon-Yay-Seti_38575.html#0

Bu arada amacım eşimin fırçasından yırtmak değil, konfor olarak eşimin bile fark edebileceği, bariz bir değişim olur mu demek istedim. Yoksa hanımdan korkacak adam değilim :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Al işte... Bir kararsız mesaj daha  :D

Red Eagle için konfor konusunda çok başarılı diyenler var, fiyatı da uygun :

http://www.eliftuning.com/Renault-Megane-2009-sonrasi-Red-Eagle-30-40mm-Spor-Helezon-Yay-Seti_38575.html#0

Bu arada amacım eşimin fırçasından yırtmak değil, konfor olarak eşimin bile fark edebileceği, bariz bir değişim olur mu demek istedim. Yoksa hanımdan korkacak adam değilim :P

O zaman kullananların yorumlarına göz atalım:

http://www.renaultclubtr.com/forum/megane-iii-kulubu/88486-kirmizi-kartal-red-eagle-yeni-yaylari-taktiriyorum.html

Bu sitede Firefox uyarı verdi ama anlamadım nedendir.

Başka bir site:

http://www.renaultfanclub.com/yuruyen-aksam-modifiyesi/63646-red-eagle-yaylar-takildi.html

Aynı kasa değil sanırım ama.

Turuncu site:

http://forum.donanimhaber.com/m_66437795/tm.htm

O kadar fazla çöp yorum oluyor ki, işe yarayanını bulmak zor. Umarım vardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nightbreaker almayın aldırmayın. 6 ay olsa yine iyi, ayda bir değiştirdiğim zamanlar olmuştu eski Corolla'da. Çok vahim sonuçları var, ampülü 1 dk'da takmayı öğrendim sayesinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nightbreaker almayın aldırmayın. 6 ay olsa yine iyi, ayda bir değiştirdiğim zamanlar olmuştu eski Corolla'da. Çok vahim sonuçları var, ampülü 1 dk'da takmayı öğrendim sayesinde.

Benim bu aracımda far kapağı, farı komple dışarı çıkartmadan açamıyorsunuz, mesela ben böyle birşeye girişmiyorum bu ampülün huyundan dolayı.

Evde de bosch silver vardı 207den kalma ama ampülleri bulamıyorum malesef. Onları takayım bari dedim, ampüller yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla ilgisiz ama galiba fluence/megane bir Renault modelinde farı değiştirebilmek için ön lastiği sökmek gerekiyordu, nightbreaker'ı buna taksan ağlatır adamı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla ilgisiz ama galiba fluence/megane bir Renault modelinde farı değiştirebilmek için ön lastiği sökmek gerekiyordu, nightbreaker'ı buna taksan ağlatır adamı.

Megane 2'de varmış sanırım ama Megane 3'de yok. Fakat yol yordam bilmeyen ustalar yine bu şekilde takabiliyor... Ben ampül değiştirmeyi beceremeyen elektrikçiye denk geldikten sonra Türkiye'de hiç bir ustaya güvenemiyorum. Adam Peugeot 207'nin far ampulünü çıkaramadı ve farı bozdu... Ben biraz bakıp 2 dk'da sök-tak yaptım!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fransız arabalarına önyargımın olma sebebidir bu tip videolar. bir fransızda da hava yada polen filtrelerden birini değiştirmek için binbir türlü cambazlık yapılıyordu. 

c4 alırken özellikle inceledim bunları. genel 15k bakımı sırasında hiç bir sorun olmadı. dün de ben ampülü değiştirdim. 5dakkamı almadı.

bu arada 7.5liraya standart osram h7 aldım. bir de yedek attım torpidoya.

far patlayınca kısa farları kontrol edin diye uyarı vermesi de epey hoşuma gitti. farı takınca uyarı kendiliğinden söndü. yanan servis uyarısını söndürmek için bilgisayar baplamak gerekir mi acaba diye düşünmedim değil... şuana kadar araçtan memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

H7 olduğu için kapaklar bulunuyor farlarımda. Bu yüzden ampül almam gerekiyor, zenon gibi çözümler için kapağı delmek lazım.

Ben de LED ürünlere yöneldim, siparişim gelince fikirlerimi paylaşırım.

$_12.JPG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ampül mevsuzu yazınca geçmiş iktidar partisi canlanıyor aklımda hep . Araç için ampül mevzusu yap lütfen, yapmasanda önemli değil söylemek istedim sadece :):D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok