Apple konsol katliamına başlıyor
1 1

Bu konuda 14 mesaj var

Apple bugün yaptığı sunumda tanıttığı APPLE TV ile birlikte oyun konsollarının kafasına sıkacağı sürece başladı.. Bundan sonra Microsoft, Sony ve Nintendo biraz zor durdurur bu alanda Apple'ı bence.

Amerika'dan alacak bir ürün yok diye seviniyordum ama Apple'a yine bayılacağız dolarları anlaşılan. 64 GB olanı 199 USD..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Konsol katliamı" biraz iddialı olmuş. Şu noktada mobil oyun çalıştıran bir platformun Playstation'a rakip olacağı (hatta onu katledeceği) konusunu pek gerçekçi bulmuyorum. XBOX bile rakip olamıyorken... Ouya hayatta kalsaydı ona rakip olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Appleın daha önce şans verilmeyen pazarlarda büyüdüğü hatta Apple Watch'u bile satmaya başardığı bir gerçek. Fakat konsol pazarı artık oturmuş, kendi kültürü olan bir pazar. Appleın oradan pazar payı kapması çok zor .belki casual gamers tabir edilen kesimden çalar.

Yeni ipad pro ilgimi çekti. Ama onu alacağıma , surface alırım. Yine de gelsin bir görelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft ve Sony'den daha fazla para kazanacak diyorum oyun dünyasından. Apple Store gelirleri zaten oyun anlamında belki de zaten daha fazladır..

Yeni Apple TV beni ikna etti. Evdeki Apple TV'nin yerine yenisini alacağım.

Yeni iPhone'larda mevcut 6 Plus'ı değiştirmeye çok ikna olamadım ama kesin değiştirmem diyemiyorum.

Büyük tabletten nefret ederim, iPad Mini Retina ile yola devam.

Apple Watch hiç ilgimi çekmiyor, zaten alerji problemi yüzünden saat takamıyorum ama takabiliyor olsaydım bile kullanabileceğim tek aksesuarı da Apple Watch ile ziyan etmeyi tercih etmezdim. Saatim de akılsız oluversin. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim nexus 5 saçmalamaya başladı. kendi kendini açıp kapıyor. bazen hard reset falan atıyor. iphone 6s alınır mı yoksa 1 yıl daha nexus5 ile mi idare edip iphone 7 mi artık ne çıkıcaksa onu mu alsam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone 6s tabi ki alınır neden alınmasın. 1 yıl daha beklemenin sonu yok. Her yıl yenisi çıkıyor bu meretin sonuçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan Abi ne biliyim, iphone 6 alınca en azından yüzü 2 yıl eskimiyor. Şimdi bunu alınca 1 yıl sonra yeni yüzüyle bir telefon gelicek. Gerçi bu konulara çok takılan birisi değilim ama neyse ben bir kendimi test ediyim nexus5 ile devam edebilirmiyim diye :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad pro benim de ilgimi çekti, daha doğrusu kalemi ilgimi çekti. Çok düşük gecikmeyle kullanılıyor olması güzel ama 800$ + 100$ da kalem 900$ ediyor, oldukça yüksek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dunyada konsol oyuncusundan cok mobil oyuncu var. Telefondaki "dandik" oyunlar cok daha dusuk butcelerle AAA oyunlarin karlarina yakin kar edebiliyor.

Simdi telefonda Flappy Bird oynayan adama Gears of War oynatamazsin, ama Apple TV'de gidip benzer oyunlari oynayacaktir. 

Ama konsol katliami olacagini dusunmuyorum. Katledecegi konsol zaten olu olan Wii olacaktir ancak. Casul veya ustu oranda oyun oynayan Playstation / Xbox oyuncusu Apple TV'deki oyunlarla tatmin olmayacaktir, ama yine de kullanabilir.

MFi sertifikali su anda iOS'da calisan gamepad'ler Apple TV ile de calisacakmis diye okudum bu arada.

Bu arada 4K video destegi duyurulmadi, MLB uygulamasini gosterirken 1080p60 video olacagini soyledi. Apple TV'nin hardware'ini inceledigimde HDMI 1.4 oldugunu gordum ve hayal kirikligi oldu acikcasi. ( http://www.apple.com/tv/specs/ )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Etkinliği dün metrobüste ve takside giderken canlı izledim iPad mini'den. iPad Pro açıkçası ilk çıktığında oldukça heyecanlandırdı, ciddi manada almayı düşündüm. Sonra Ozan abi ile görüştüğümde fiyatlara baktık, 4G'li olarak sadece 128 GB versiyonu satılıyor ve 1.079 $ fiyatı oluyor. Kalemini, klavyesini de alsan tablete yaklaşık 4.000 TL veriyorsun. Ayrıca oldukça büyük, ben ise tableti devamlı yanımda taşıyorum. iPad Air 2 almaya karar verdim, yenilenmedi gerçi o da. 3 ay önce alsam da olurmuş ama beklemek istemiştim bu açıklamayı.

Apple TV güzel oldu, ne zamandır isteniyordu App desteği. Oyunlar konusunda da "casual" kitleye (ben :P ) oldukça iyi hitap edeceğini düşünüyorum, kronus'un yazdığı MFi sertifikalı gamepad olayı da var. Mesela Terraria'yı tıptı PlayStation'da oynar gibi oynayabileceğim, veya Transistor, Limbo vs. oyunları. "Indie" oyunlarda bir grafik farkı olacağını sanmıyorum, A8 işlemci rahat yeter. Casual oyuncuyu kesmeyen AAA title'lar için ise konsollara etki edemez tabi.

iPhone 6S tam beklendiği gibi çıktı. Fotoğraf sensörünün boyutu arttı mı bilmiyorum ama 12 MP gerekliydi artık gerçekten. Bendeki 6 Plus'tan sonra tek gerçek anlamda fark yaratabilecek şey 3D Touch. Etkinlikte bunu "sağ tıklama" veya OS X Finder'daki "quick look" gibi gösterdiler; açıkçası ben yeni ve daha fazla kullanım alanları olmasını beklerdim. Bir oyun demosunda kullandılar mesela 3D Touch'u, o tip kullanımların artması lazım.

Bir de Watch yenilikleri vardı ama kozmetik şeyler olduğu için pek konuşmaya gerek yok..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim nexus 5 saçmalamaya başladı. kendi kendini açıp kapıyor. bazen hard reset falan atıyor. iphone 6s alınır mı yoksa 1 yıl daha nexus5 ile mi idare edip iphone 7 mi artık ne çıkıcaksa onu mu alsam.

@Artin İki telefonun kendi kendine kapanıyor şikayeti ile servise gitti ikisinde de yazılımsal bir şey düşünmüştüm anakartları değişti telefonların. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Artin İki telefonun kendi kendine kapanıyor şikayeti ile servise gitti ikisinde de yazılımsal bir şey düşünmüştüm anakartları değişti telefonların. 

Şirketteki arkadaşın da Nexus 5'te benzer sorun vardı. Anakart değişmişti sanırım onunkinin de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şen manav bugün yaptığı sunumda tanıttığı elma ile birlikte armutların  kafasına sıkacağı sürece başladı.. bundan sonra armut kabzımalları zor durdurur bu alanda elmayı bence.

çarşıdan alacak bir ürün yok diye seviniyordum ama elmaya yine bayılacağız paraları anlaşılan. amasya elmasının kilosu 6 yetale.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok