İthalatçı garantisi çöp mü?
0

Bu konuda 8 mesaj var

telefon almaya niyetlendim (niyetlenmez olaydım!)

distribütör vs ithalatçı garantisi arasında 500 liraya çıkan farklar var  :icon_eek:  :icon_eek:

ithalatçı garantisi bu kadar vahim birşey mi? bu kadar fark ne abi?! bu nasıl bir serbest piyasadır?  :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İthalatçı garantisi demek telefonunuz bozulduğunda ve servise verdiğinizde "bu telefon açılmış, siz bozmuşsunuz" vb cevaplar alacağınız anlamına gelmektedir. Distribütör garantisi ise bundan hallicedir, yine bu tip muamele ile karşılaşabilirsiniz ama gerçekten haklıysanız hakkınızı arayabilirsiniz. Her zaman hakkınızı alır mısınız bilemem ya da o hakkı alana kadar eğer varsa dinden imandan çıkabilirsiniz. Yani tamamen şansa bağlı bir durum. Çok bilinmeyen bir marka ise bence arada fark yok servis ve garanti açısından, ikisi de aynı derece rezil olacaktır.

Ek: Ben yine de distribütör garantisini tercih ederim. Mevcut telefonumu tamamen aldığım yerin tadınık olması ve ağırlığına güvenerek distribütör garantili almadım. Bir daha da bu kadar pahalı telefon alacağımı pek sanmıyorum zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İthalatsı garantisi için bir şey diyemeyeceğim ama distribütor garantisi içinde yaşadıklarım pek parlak değil. Eşimin telefonun şarj yeri değişti müşteri hatası dediler sıvı teması diye küçük bebeğimiz olduğu için sineye çekip ödedim. Sonra aynı telefonun ön paneli içine göçtü kasa komple değişti para almadılar bu sefer.

İnternette okuduğunuz zaman sıvı teması müşteriye ençok itelenmeye çalışan mazeret. Ben bir kaç kere oğlum tekefonu yaladığını gördüğüm için üstelemedim :)

Yani uzun lafın kısası dist. garantili almasaydım o telefondan hayır gelmezdi yepyeni yaptı verdiler adamlar. Eğer pahalı bir telefon ise 2K 3K gibi dist. garantili al derim.

Hem sılılır satarsan da ikinci elde kolay satılır garantili iken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple ürünü alacaksanız direkt Apple Store internetten alın, en ufak sorununuz olsa bile problem çıkarmadan genellikle değiştirip yenisini gönderiyorlar. Apple Store da aynı şekilde ancak randevu alıp gitmek zor gelebilir. Asus Türkiye'nin eline düşmeyin gerisi önemli değil aslında :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İthalatçı firma garantisi denince aklıma "garantisi şahsen benim abi" diyen bir tip geliyor. Hatta reklamı da vardı eskiden (Telsim reklamı falan ama anafikir aynı bence):

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maalesef ülkemizde bunun standardı yok. İthalatçı firma eğer muazzam miktarlarda ithal ediyorsa garanti konusunda distribütör kadar yardımcı olabiliyor. Bence konu tamamen firma bazında düşünülmeli. Ne kadar kurumsal o kadar iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple ürünü alacaksanız direkt Apple Store internetten alın, en ufak sorununuz olsa bile problem çıkarmadan genellikle değiştirip yenisini gönderiyorlar. Apple Store da aynı şekilde ancak randevu alıp gitmek zor gelebilir. Asus Türkiye'nin eline düşmeyin gerisi önemli değil aslında :)

Aynı şekilde Vodafone bayisinden Brighstar garantili olarak aldığımız hanımın telefonu, garantinin son ayında ufaklık ısırıp hoparlörüne mama kaçmasına rağmen sıfırıyla değişti. Adamlar tamir etmekle uğraşmıyorlar, direk sıfırı ile değiştiriliyor. Mama demek sıvı teması demek ama bunu bile kullanıcıya yüklemediler nasıl olduysa. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok