Apple TV
2 2

Bu konuda 106 mesaj var

Ben de infuse pro kullanıyorum apple tv ve synology NAS arasındaki stream işi için. Görevini çok iyi şekilde yapıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün İtibariyle apple tv sahibi oldum. İnfuse pro yükledim hemen. Gayet guzel hoşuma gitti. Gerek arayüz olsun gerek filme netten farklı altyazı bulabilme, altyazı nin rengi büyüklüğü vs., zamanlamasini + - ayarlayabilmek hoşuma gitti. Çok uzun süredir wd tv Live kullanıyordum. Güzel bir güncelleme oldu. (Fiyatı hariç tabi)

Apple tv ile youtube ve Ted uygulamalarına baktım sanki görüntü kalitesini biraz düşük buldum. Ayarlar için bir yer bulamadım. Var mıdır önerisi olan? Birde twitch uygulamasını aradım bulamadım, apple tv için twitch app yok galiba.

Ayrıca uygulama önerisinde bulunacak kimse varsa çok makbule gecer. Birde bu alet nerden kapanıyor ?? ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Ozan'ın gazı ile geçenlerde aldım.

@@atp Uygulama önerisi olarak Jetpack Joyride oyunu enteresan olabilir, telefonda bi ara kurtulana kadar baya zorlanmıştım, bunda da aldım baya bir rütbe :)

Netflix alıp deneme ayını Apple Tv ile almak mantıklı, aynısı (çok beğenmemiş olsam da) Apple Music için de geçerli ( adamlar hırs yaptılar Apple TV'ye spotify'ı koymamak için) 

Yemekle alakalı bir kaç program var, eve gidince bakarım hangileri olduğuna, fena olmuyor. Flickr iyi gibi ama hangi başlığı seçersem seçeyim 800.000 foto var dedikten sonra 50 tanesini döndürüyor, benim beceremediğim bir ayarı olabilir.

Enpara kampanyası bitmeden ben de Infuse Pro almayı düşünüyorum ama bende NAS olmadığı için Apple TV'deki uygulaması pek olmadı sanki :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Ozan'ın gazı ile geçenlerde aldım.

@@atp Uygulama önerisi olarak Jetpack Joyride oyunu enteresan olabilir, telefonda bi ara kurtulana kadar baya zorlanmıştım, bunda da aldım baya bir rütbe :)

Netflix alıp deneme ayını Apple Tv ile almak mantıklı, aynısı (çok beğenmemiş olsam da) Apple Music için de geçerli ( adamlar hırs yaptılar Apple TV'ye spotify'ı koymamak için) 

Yemekle alakalı bir kaç program var, eve gidince bakarım hangileri olduğuna, fena olmuyor. Flickr iyi gibi ama hangi başlığı seçersem seçeyim 800.000 foto var dedikten sonra 50 tanesini döndürüyor, benim beceremediğim bir ayarı olabilir.

Enpara kampanyası bitmeden ben de Infuse Pro almayı düşünüyorum ama bende NAS olmadığı için Apple TV'deki uygulaması pek olmadı sanki :)

Eger evde (cogunlukla) acik duran bir bilgisayar varsa NAS'a gerek kalmayabilir. Sabit PC varken Windows/Mac'den dosya paylasimi yapip bilgisayarinizdaki filmleri izleyebiliyorsunuz. Ben mesela dizi falan izleyecegim zaman NAS'a atmakla hic ugrasmiyorum, indirdigim klasor paylasimda oldugu icin oradan izliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Infuse'u ben de Ipad üzerinden film izlemek için kullanıyorum. Kronus'un dediği gibi paylaşımda bir klasör olması ve bilgisayarın açık olması yeterli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Infuse Pro'da dizi izlerken dizilerin altyazılarını opensubtitles.org üzerinden internetten buluyor ki güzel bir özellik. Ancak ben zaten Synology'deki dizilerimde Türkçe altyazılarını bulup aynı klasör altına aynı dosya ismiyle koymuş oluyorum. Onları direk okuyamıyor galiba değil mi? Bir de bazen bir dizinin altyazısını opensubtitles üzerinden aratırken lüzumsuz bir sürü başka bölümün de altyazıları listeye geliyor ve insana anlamsız yere vakit kaybettiriyor zira belli bir sırada olmadığı için aradığın sezon ve bölüm numarasını o uzun listeden aramakla vakit kaybediyorsun. Ama dediğim gibi bu durum nadiren oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer dizi klasöründe aynı isimli altyazı hazırda var ise direk onu ekliyor görüntüye. Fakat siz yine de manuel farklı bir altyazı ekleyebiliyorsunuz. Bazı durumlarda dosya isminden filmin künyesine ya da dizinin bölüm numarasına ulaşamıyor. Ben böyle durumunda liste görünümüne geçip filmi manuel eşleştiriyorum (kullanımı tam anlatamadım fakat sadece liste görünümünde filmin üzerine geldiğinizde açılıyordu detay lazım olursa akşam yazarım yine). Manuel eşleştirmeye rağmen çok nadir de olsa bazı film/diziler eşleşmeyebiliyor. Onları da bilgisayar üzerinden hallediyorum.

Kısaca genel bilgi için ben Infuse'u iki amaçla kullanıyorum:

İlk olarak bilgisayar üzerindeki medyaları evin herhangi bir yerinden ipad üzerinden izleyebiliyorum. Apple TV'ye her ne kadar gönlüm sürekli kaysa da harddiske kopyalayıp yapıyorum işte gerek yok masrafa diye erteliyorum sürekli :)

İkinci olarak da bilgisayardaki bir medyayı direk Infuse üzerinden ipade atmak ve seyahatte ya da evden uzakta film izlemek için kullanıyorum. Infuse üzerinden dosya kopyalama ve altyazı işleri oldukça kullanışlı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizi ile aynı isimde altyazı var aynı klasör altında ama ben bölümü açtığımda altyazı direk olarak ekrana gelmiyor. Ancak dizi oynarken bilgi ekranını kaydırırsam ve oradan altyazıları seçip aratırsam kendi internet üzerinden arayıp altyazı buluyor. Mevcutta var olan altyazıyı nasıl okutabiliyoruz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomatik okuyor benimki diye hatırlıyorum akşam tekrar deneyeceğim. 

Hatta Infuse'a diziyi indirdiğim zaman altyazısı varsa onu da otomatik olarak indiriyor ekstra bir şey yapmadan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Altyazı konusu ile ilgili olarak söyle bir şeye dikkat çekmek isterim. İnfuse NAS cihazına baglanirken, bir kaç farklı protokolle bağlanabilir. DLNA üzerinden yada ftp üzerinden. DLNA üzerinden baglandiginda altyazi film dosyasina gömülü ise okuyabilir değilse aynı isimli ayrı altyazı dosyasını göremiyör. Eğer FTP server üzerinden baglanirsa ayrı (hatta bir ihtimal farklı isimde de olsa) dosya olarak (.srt, .txt ) altyaziyi görüp kullanabiliyor sistemler. Apple tv deki İnfuse u cok yeni kullanıyorum, cok tecrübem yok ama önceki NAS media player maceralarimda bunu tecrube etmiştim. Akşam fırsatım olursa yukarıda yazdıklarımı bende bir deneyeyim.

Telde ki browser dan kisileri mention edemiyorum kusra bakmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben nasıl bağladım bilmiyorum ama muhtemelen DLNA üzerinden bağlanmış olabilir. Akşam başka yolla bağlanabilecek miyim bakayım. Ayrıca wireless yerine bir de Cat6 kablo takıp deneyeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bağlantıyı "tarayıcı üzerinden" seçeneği ile yapmışım eğer farklıysa bir de öyle deneyin isterseniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim Samsung TV, WD Live'daki film ile aynı adda altyazıları görüp otomatik gösteriyordu. DLNA üzerinden bağlandığını sanıyordum, o yüzden altyazı gösterebilir diye biliyordum DLNA bağlantısını.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sizler böyle diyince ben de aldım Infuse Pro'yu..  Zaten ipad mini de sürekli kullandığım bir programdı, ayfonda kullanmasam bile bulunuyordu, apple tv de gelince artık almak lazım dedim. (Tabi madem alacaktım önceden alaydım madem durumu da var ya neyse :) )

Biraz mıncırdım ama bilgisayardaki paylaşımı (gene mac) apple tv den izlemeyi çözemedim, plex daha kolay gibiydi, daha sakin bir kafamın olduğu bir zamana bıraktım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet haklıymışsınız. Evdeki bağlantıyı UPnP üzerinden yapmıştım. Bu şekilde hem dizileri internet üzerinden tanıyıp isimlerini bulmakta zorlanıyor hem de aynı klasördeki aynı isimli srt altyazı dosyalarını otomatik göstermiyordu. Bağlantıyı unut deyip baştan SMB protokolü üzerinden bağlayınca sorun çözüldü. Artık hem tüm dizileri tanıyıp sezonları sıraya koydu hem de altyazıları otomatik göstermeye başladı. Zaten iyi diyordum şimdi mükemmele yaklaştı diyebilirim infuse pro için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben gayet basit olması gereken paylaşımı okuyarak bir türlü yapamadım, Infuse Pro şu an benim için hala tabletten film izleme programı seviyesinde. Bir de video bulayım bir yerden, belki öyle kafam daha çok basar. (Paylaşımı açıyorum, içine dizi atıyorum, kullanıcı ve şifre de tanımlıyorum, ama Apple TV Infuse Pro'dan ulaşamıyorum, kullanıcı ismi ve şifreyi kabul etmiyor. (OS X Yosemite)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

OS X de şifreli paylaşım için kullanıcının lokal kullanıcı olması gerekiyor. Apple icloud hesabınızla paylaşım yapamıyorsunuz. Ama illaki yapacam derseniz kullanıcı oluştur kısmından bir tane "sharing only" olan kullanıcı oluşturup onunla paylaşım açabilirsiniz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@SkyWarrior Sharing Only kullanıcıyı oluşturmuştum, adını da Infuse koymuştum da tutturamadım bir türlü. :)

@@kronus Dediğin ayarı yaptım, bir de akşam böyle deneyeyim :)

Bu arada Ipad'deki yahut Iphone'daki filmleri Apple TV'den izlemek diye bir opsiyon var mı acaba ? :)

Ben en iyisi tavsiyelere gore bir NAS alayım eve, en sağlamı o olacak gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaptım bir şekil ama.... Çok takıldı, adam gibi bağlantı olmadı, kapattım geçtim falan. NAS aldığımda da böyle olacaksa bu iş olmaz  :| Hoş benim bilgisayar bluetooth bağlantıda da çok cimri, neden böyle anlamıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar selam,

bende apple tv sahibi olmak istiyorum ama 3. nesil ve 4. nesil arasında fiyat olarak bayağı bir fark var. 4. nesil almazsam ne kaybedeceğim konusunda biraz bilgilendirme yapabilir misiniz ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4.nesil almazsanız dahili flash kapasitesi olmaz yani app store'dan infuse, youtube, vimeo, daily motion, çeşitli tv-sinema kanalları, netflix vs gibi uygulama ve oyunları yükleyemezsiniz. Dahili bir hafıza olmadığı için içine film vs yükleyemezsiniz. Sadece itunes store'dan film satın alma veya kiralama yoluyla aldığınız filmleri izleyebilirsiniz. 

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan abim yazmış zaten, yeni Apple TV oldukça farklı öncekine göre. App kurabilmek bambaşka bir konuma getirdi Apple TV'yi. Eski Apple TV film/dizi kiralamak, iCloud fotolarınızı göstermek ve Mac/iOS cihazınızın ekranını yansıtmak dışında pek bir işe yaramıyordu.

Ben olsam şu saatten sonra eski-yeni Apple TV diye düşünmem, yenisi 32 GB mı 64 GB mı diye düşünürüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok