Apple TV
2 2

Bu konuda 106 mesaj var

Eski Apple TV film/dizi kiralamak, iCloud fotolarınızı göstermek ve Mac/iOS cihazınızın ekranını yansıtmak dışında pek bir işe yaramıyordu.

Ya şu yazdığını yenisi çıkmadan önce biri yazsa ozan abi de sen de kıyafetlerini yırtardınız adamın :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu apple TV olayını pek anlamıyorum. Gearbest de 40 USD ye android TV box lar var airplay de destekliyor.

SD kart takılıyor, DLNA ile istediğin cihaza bağlan, NAS a bağlan film izle, optic çıkış işe kaliteli müzik dinle, Netflix felan zaten var. 

Müslüman mahallesinde içki satıp dayak yemek için sormuyorum da AppleTV nin bundan ne üstünlüğü var.

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_334004.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir önceki nesil kullandığım için uygulamalardan yararlanamıyorum. Kısaca şöyle anlatayım, özellikle iphone üzerinden stream olayı mükemmel, sadece iphone üzerinden airplay'e tıklıyorsunuz ve iphone'da herhangi bir dizi/film sitesinden izlediğiniz film ekranda (televizyonların kendi siteleri de aynı şekilde), çok rahat bir kullanımı var. Ayrıca iphone remote uygulamasıyla uzaktan kumanda da iphone'un kendisi oluyor. Yine evdeki ağ üzerinde imac ve mbair üzerindeki video/resim vs. görüntülemeyi arada bir kullanıyoruz. Bir de itunes'tan film kiralıyoruz ayda 4-5 defa, özellikle çocuk filmleri çok iyi kalitede ve Türkçe dublajlı. Bize bu kadarı yetiyor, üzerinde ayrıca bir uygulama alanı olsa ne yaparız bilemiyorum ? Bize çok faydası dokunmaz evde.

Bu arada 21 Mart'ta Airport Time Capsule güncellemesi gelmezse onu alıp üzerinden film vs. izlemek de hoş olur diye düşünüyorum. Bakalım 21 Mart'ta görücez neler olacağını. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam üstün yönlerini yukarıda yazdım. Dahili 32-64 GB hafızası olup bunlara uygulama-oyun kurabilmek ve kumandası ile uygulamaları çalıştırmak, oyunları oynayabilmek  mesela. Ya da pentaman'ın dediği gibi bir sürü yerli-yabancı filmi itunes store'dan satın alıp veya kiralayıp altyazılı veya Türkçe dublaj şeklinde izleyebilmek. Tüm bunların üzerine evindeki NAS vs disklerden film ve dizileri stream etmek falan da var ama onları bahsettiğin diğer stickler de yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Apple TV ile birlikte gamepad aldım ama daha birkez bile oyun oynamadım. Apple TV 'yi çok sık kullanıyoruz, hatta Türksat Kablo TV'den daha fazla kullanıyoruz diyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Narc almadım işte öncekini, almayı da düşünmedim, daha ne yapayım Apple Store'a taş mı atayım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dünkü tanıtımdan sonra bugün TV OS 9.2 yi yükledim. Uygulamalar ile klasör oluşturma ve bluetooth klavye bağlayarak aramaları yapma özellikleri gelmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

apple tv kullanan bir arkadaşım yeni neslini alınca eski nesline ben çöktüm. misafir falan geldiğinde türkçe dublaj film ihtiyacı olabiliyor film kiralarım. apple music'e de uye oluruz işe yarar cihaz diyordum. adamlar apple music'i hala sattıkları 3.jenerasyon cihazlarına koymamışlar... nasıl bir mantıktır anlamadım valla. donanım satmaktan daha karlı birşey üyelik satmak. apple kafası işte. benim kafa öyle çalışmıyor apple music için yeni jenerasyonunu alacağıma giderim 50$a androidbox alırım spotify kullanırım diyorum...

müzik arşivim iyidir, apple tv yi biraz kullanayım. iyimiş bu dersem itunes match üyeliği başlatabilirim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AirPlay özelliği mevcut apple TV'de. Müzik dinlemek/klip izlemek gibi ihtiyaçlarınız mevcutsa iPhone üzerinden dinlemek çok daha keyifli. Yine remote uygulamasını kurarsanız aradan uzaktan kumandayı da temelli çıkarmış olursunuz, hem kumanda kullanmazsınız hem de telefonunuzdan müzik arşivi/apple music kullanabilirsiniz tek aletle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben son jenerasyon Apple TV'den başka birşeyi açmaz oldum evde tv için. Netflix USA üyeliğim ile bir sürü dizi/film, ayrıca NAS'a Infuse Pro uygulaması ile bağlanarak takip ettiğim sezonluk dizilerin stream edilmesi, haftasonu akşamları ailece film kiralayıp izleme olayı derken sadece bu cihazı kullanır olduk. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Kodi'yi kullanmaz oldum. Infuse Pro'nun arayuzu cok akici. Apple TV'nin benim icin en buyuk eksikligi 24p cikis vermemesi, ama onun farkini da benden baska farkedebilen yok.

Uygulamalar da gittikce artiyor. 

Bu arada (ucretsiz) Apple developer hesabiyla (ve USB-C kabloyla) open source uygulamalari yukleyebiliyoruz. Ben en kisa zamanda sunlari deneyecegim : 

https://github.com/kevsmithpublic/MameAppleTV - MAME emulatoru

https://github.com/jasarien/Provenance - Sega/Nintendo konsollar icin emulatorler

https://github.com/PopcornTimeTV/PopcornTimeTV - Bunu bilmeyen var mi =)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Ara ara yazıyorum bu ürün ile ilgili almayı düşünüyorum diye, son yazılanları görünce yine bir heveslendim :)

Aşağıdaki şekilde bir kampanya var sizce cazip midir?

http://www.superonline.net/kampanyalar/fiber-kampanyalari/fiberle-apple-tv-kampanyasi

Açıkçası 3 yıl taahhüt konusunda çok sıkıntım olmaz çünkü çok memnun olduğum bir hizmet. Tek endişem bu süre içerisinde paket fiyatlarında bir indirim olur da ben halen 79 lira ile devam etmek zorunda olur muyum endişesi.

Bu arada bence paketin en büyük artısı: "Kampanya kapsamında yalnızca Apple TV üzerinden izlenen Turkcell TV+ içerikleri Adil Kullanım Koşullarına dahil değildir."

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten 19 aylık bir taahhüdüümün  olduğunu öğrenince ben de yukarıdaki kampanya ile ben de ürünü aldım. 

Ürünü diğer kullanım alanları dışında modem (belki ileride nas) üzerine bağladığım 720 / 1080p harddiskteki filmleri oynatmak için de kullanacağım.

Hazır bu ürünü alırken mevcutta kullandığım Superonline'ın verdiği 2.4 Ghz Huawei 253s modemi de 5 Ghz destekli 255s modeli ile değiştirilmesini talep etmeli miyim sizce?

255s ile ilgili bazı sıkıntılardan bahsedilmiş internette eğer ağ içi aktarım hızlarında 2.4 Ghz yeterli olacaksa mevcut modemi değiştirmek istemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam onemli olan 5GHz desktegi degil, 802.11ac destegi. 

5GHz'de calisan 802.11n modemler var, bunlardansa hic gerek yok. Ama ac destekli ise cok fark olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus Aradığım bilgi buydu teşekkürler 255s modeli 5 Ghz 802.11ac destekliyor değişim talep edeceğim.

@@SkyWarrior Apple TV kablolu bağlantı olur fakat IPAD - Apple TV gibi illaki arada kablosuz bağlantı olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad'i sadece airplay için bağlayacaksınız zaten. Onun kablosuz olması sıkıntı yaratmaz pek ki başka şans yok zaten ama Apple TV'yi imkan varsa modeme kablo ile bağlamak en iyi sonucu veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında şu an kablosuz olarak en yoğun kullanımım Superonline modemine bağladığım harddisk'e ipad ile kablosuz olarak ulaşıp film / dizi izlemek. Dediğiniz gibi Apple TV'yi kablo ile bağlayacağım için buradaki veri iletişimi de kablo üzerinden olacağından modem çok da zaruri olmayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır konu canlıyken bir kaç bir şey sorsam:

1- NAS da bulunan 1080p filmleri altyazısıyla birlikte çalıştırabilir miyim ? (Altyazı ile film dosya ismi aynı)

2- Apple TV üzerinden Turkcell TV+ izlenebiliyor mu ? (Şu sözden yola çıkarak : "Kampanya kapsamında yalnızca Apple TV üzerinden izlenen Turkcell TV+ içerikleri Adil Kullanım Koşullarına dahil değildir.")

3- Yukarıdaki videoda gösterilen nintendo oyunlarını oynama için jailbreak felan mı yapmak gerekiyor. (Hiç uğraşmak istemediğim şeyler) Yoksa basit bir programla oluyor mu ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk 2 soruya cevap verebilirim.

1- Şu anda Ipad üzerinden Infuse Pro programı ile modeme bağlı harddisk üzerinden altyazılı film izliyorum. Apple TV'de de aynı programı kullanarak devam edeceğim.

2- Söylediğiniz maddeyi özellikle teyit ettirdim çağrı merkezine Apple TV Turkcell TV + uygulaması ile izlenen içeriğin kotayı etkilemediğini onayladılar.

Paket değişimim bugün oldu, henüz cihaz elime geçmedi gelince özellikle 2. maddeyi deneyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır konu canlıyken bir kaç bir şey sorsam:

1- NAS da bulunan 1080p filmleri altyazısıyla birlikte çalıştırabilir miyim ? (Altyazı ile film dosya ismi aynı)

2- Apple TV üzerinden Turkcell TV+ izlenebiliyor mu ? (Şu sözden yola çıkarak : "Kampanya kapsamında yalnızca Apple TV üzerinden izlenen Turkcell TV+ içerikleri Adil Kullanım Koşullarına dahil değildir.")

3- Yukarıdaki videoda gösterilen nintendo oyunlarını oynama için jailbreak felan mı yapmak gerekiyor. (Hiç uğraşmak istemediğim şeyler) Yoksa basit bir programla oluyor mu ? 

1 - Evet, Infuse pro ile izlenebilir. Hatta altyazi indirme bile yapabiliyor yanlis hatirlamiyorsam.

2- Evet, bende Turkcell Platinum var, o hesabimla izleyebiliyorum. Ancak tabii ki uydunet oldugu icin onun kotasindan yiyor.

3- Jailbreak yapilmiyor. Mac uzerinden Xcode kurmaniz gerekiyor ve Apple'da gelistirici olarak kaydolmaniz gerekiyor. Bundan sonra USB-C kablo ile Apple TV'yi baglayip uzerinde uygulama calistirabiliyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple TV ne işe yarıyor diye daha önceleri sormuştum hatta neden Çin malı diğer ürünler kullanılmıyor daha ucuz ve daha kabiliyetli mantıklı değil mi diye ? 

Ardından Superonline ın kampanyasından edindiğin Apple TV 4 ü yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum. 

Kullandığım alanlar : 

- Daha önce sıkıntısını çektiğim Türkçe film bulma ve kızımla izleme sorununu çözmüş oldu. Harry Potter serisini tam gaz izliyoruz. 

- nadiren Turkcell TV+ izlemek

- digitur play sitesinden maçları  i Airplay aracılığıyla TV de izlemek 

- Infuse pro ile NAS daki filmleri izemek

Infuse pro altyazıları otomatik bulması indirmesi, ekranda filmle iglili bilgiler ve bir görsel sunması açısında iyi oldu. Daha önce popcorn hour kullanıyordum altyazıları elle indirip klasöre atıyordum. Bu açıdan rahatlattı. 

Henüz kodi kurmadım zaman olunda ona da bakacağım.

Aslında yukarıda saydığım tüm şeylerin evde muadili vardı ama bu hepsini tek cihaza topladığı için iyi oldu.

Bence çok çok önemli eksiği optic çıkışın olmamaması. O da olsaydı vazgeçilmez olurdu. Bu sayede müzikleri dijital olrak DAC a oradan da amfiye aktarabilecektim. Önceki apple tv de olup da bunda olmaması tam kıllık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz pahalı gibi gelse de İhsan'ın belirttiği gibi altyazıları otomatik bulup ekleyebilmesi, filmler ve diziler ile ilgili bilgiler, resim-posterler sunması ve şık arayüzüyle benim vazgeçilmez programım olduğundan dolayı bence her kuruşunu hakediyor. Bir gün bile durup yahu bu programa da ne çok para verdim tüh be demedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok