Vodafone VDSL (bağlandı)
0

Bu konuda 40 mesaj var

ya arkadaşlar YOUTUBE diyorum siz ne diyorsunuz ne alakası var... ttnet'te youtube yoğun saatlerde yavaş çalışıyor işte, tüm her yerde yazılıp çiziliyor. adamlar throttle yapıyor. VPN'den bağlandığımda sorunsuz izliyordum.

siz bırakın o mevzuyu da, asıl meseleye gelin... vodafone geçişi sıkıntısız oldu, stabillik sorunu da yok gibi şimdilik. bence önemli olan bu. ttnet dışındaki iss ler için bu kadar çok şikayet okuduktan sonra baya tereddütte kalmıştım ama neyse ki sorun olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uydunet le taahhütüm bittiği için, çözüm ortağı denen firmalar arıyor. Bunlara güvenilir mi? 

Şöyle bir öneri yaptılar. 

max keyif 
10mbit sınırsız+165 kanal 

90.90₺
24 ay taahhüt.

Ne dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

90 TL'ye 50/4 Mbps + 250 GB Kota + Üst Paket TV kullanıyorum. 10 Mbit ile 250 GB'ın çok üzerine çıkmıyorsanız gece kuşu gibi ürünlerle birleştirip çok daha iyi bir hıza kavuşabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton

90 TL'ye 50/4 Mbps + 250 GB Kota + Üst Paket TV kullanıyorum. 10 Mbit ile 250 GB'ın çok üzerine çıkmıyorsanız gece kuşu gibi ürünlerle birleştirip çok daha iyi bir hıza kavuşabilirsiniz.

O tarife de iyiymiş. Kotalı sevmediğimden ben bahsettiğim tarifeyi aldım. SOL fiber yoksa, en mantıklı olan bu kalıyor.

Müşteri hizmetlerini arayınca, çözüm ortağının verdiği fiyatı, onlarda itiraz etmeden uyguladılar.

Tp-Link de kablo modem için Türkiye piyasasına girecekmiş. Güzel olur. Docsis modem alabiliriz demek ki. Motorola yurtdışından getiren var ama sorun çıkabiliyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir yerlerde vodafone un kendi yurt dışı çıkış bağlantıları var vs. diye yazılıp çiziliyordu, durum ne acaba?

Bir de TTNET ile aralarında fiyat dışında çok fark olacağını sanmıyorum. Online oyunlarda ne durumda?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

doğru olabilir zira yurtdışı uygulamaları & oyunlar gayet iyi durumda... 

farkettiğim bir saçmalık oldu. ilk geçtiğimde modem sinyal değerlerim iyiydi ancak gittikçe düştü, şu anda sınır noktada. daha düşerse bağlantı kopacak. sanıyorum tt şerefsizi özellikle yapıyor bunu kendinden başka iss'lerden hizmet alanlara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ties nasıl şu an Vodafone Net. Memnun musun? Beni telefonla aradılar geçiyim diye, Türk Telekom'a göre cazipte şartları ve TTnet'den fena sıkıldım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vodafone'da soyle bir kampanya var:

SüperNET FİBER+ / Midi
64 Mbps, 120 GB AKN
65 lira

yalniz bu adinda "fiber" demesine ragmen sanirim gercekte gene telefon hatti uzerinden giden VDSL. yoksa harbiden fiber midir acaba?

bir de allahin belasi TT'den cayma bedelini de karsiliyorlarmis. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu ankinden süper memnun olduğum için yeni taşınacağım eve de vodafone'dan vdsl başvurusu yaptım, apartman daha yeni ve ilk defa hat çekilmesine rağmen bağlanması sadece 3 iş günü sürdü. az önce yeni evde onu bağlamakla uğraşıyordum, sıkıntısız 64mbit bağlandı (tarife 64 ama pratikte 76mbit geliyor daha önce de olduğu gibi) vodafone yine takdirimi kazandı.

sinyal değerleri yeni evde çok daha iyi, sanırım 100mbit'e çıkarttıracağım. 120mbit alabilir gözüküyor modem arayüzünde. vodafone'da en sevdiğim şey upload 4mbit'se 4mbit kardeşim, dümdüz hız alıyorum 10 numara 5 yıldız resmen. diğer çakal iss'ler gibi hızı kısmıyor. ttnet ve turknet te modemde 4mbit gözükse bile 2-3mbitten yukarı alınamıyor pratikte.

neyse, buraya mesaj yazmamdaki ana amaç şu soruyu sormaktı;

apartmanın bodrum katındaki fiber kutusundan eve 2 tane telefon hattı geliyor, 2 oda için. normalde bunların ikisi de bağlı değildi ancak apartman sahibine paralel şekilde bağlattırdım gece gece. kabloları -ucunda bir şey olmasa bile- paralel bağlamak sinyali düşürür mü? 2. hattı boşverip sadece tekini bağlatsaydım daha yüksek sinyal alır mıydım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adsl inin de sacmaliklar var uydu nette de ne derse o hizi veriyo.yada cok yakin

ben kablonetle 128 kb aldigimda 14-15 donload 3.6 upload mi ne yapiyordum

ayni sirada adsl alanlar 12-13 download yapabiliyordu 128 kb da

ustelik de uploadi hile hurda ile esekte orda burda 0.1-0.01 gibi kapatiyorlardi

kapatmazlarsa cok zorlaniyorlardi

ama kapatanlara cok saydiriyordum olmuyorsa 1.2 2 falan yap 0.1 ne diye.

ayni adamlar forumlara yada ortamlar efendim download edemiyoruz x filmi dagitan yok sbek senin gibi kisarsa kapatirsa nasil olucak iste

telefonla alakali en ufak bilgim yok

ondan bisi diyemiyorum ties te aman abi bosver takil iste 60 mps baglanti neyine yetmiyor

vodofonun kendinden cok umutlu olanlar vardi ama telefonundan hizmetlerinden cok cook cekenler vardi cekiniyordum

en azindan sayende bisi olursa net konusunda bi kenera not edelim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok