Sistem Toplama (Toplandı)
0

Bu konuda 41 mesaj var

toplama olayında ters köşe yatırdığım doğru ama evdeki yer sorununu bir türlü çözemediğim için bu tarz bir çözüme yöneldim.onun dışında lenovo parça kalitesi ve soğutma sistemi olarak pek güven vermedi bana

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkür ederim cihaz henüz elime ulaşmadı ama en az 256 gb lık bir m2 SSD ile takviye edersem uzun süre ihtiyacımı karşılar gibi geliyor.bu arada gtx 960m ile gtx 970m arasında ne kadar performans farkı vardır? 970 li üst modelimi alsaydım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde bu mobil GPU'ların kodlarından yola çıkarak masaüstü aynı koda sahip GPU ile aynı performansa falan sahip olduğu zannedilir ama durum tabii böyle olmaz, GTX 970M dediğiniz masaüstü GPU olarak sanıyorum GTX 950, GTX 960 aralığında bir yerlere denk geliyor, tam olarak notebook check falan gibi bir siteden referans alabilirsiniz, sanıyorum siz de performansını bahsettiğim şekilde hatalı algıladınız mobil GPU'nun, bu bakımdan alım öncesi bu kontrolleri yapmanızda fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mobil gpu'ların masaüstü gpu'lara göre düşük performans verdiğini biliyorum ama yinede gt serisine göre iyi gpu'lar bunlar.yer sorunumu çözdüğümde tabiki masaüstü sisteme döneceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet arkadaşlar öncelikle kararsızlık yapıp daldan dala atladığım için herkesten özür diliyorum.çevremdeki birkaç kişinin daha telkini sonucunda laptopu iade edip bedeli kadar değişim çeki aldım (vatandan) artık gönül rahatlığıyla sistemimi toplayabilirim bütçe net olarak 6500 tl ve şu şekilde olacak :

ASUS 24" VG248QE 1ms 144Hz : 1302
ASUS MAXIMUS VIII RANGER : 716
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Savage Black DDR4 2133MHz :389
XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR :606 
PIONEER BDR-209EBK 128GB 16X BLU-RAY : 257
Asus GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB : 1422
CORSAIR RMx SERİSİ 80PLUS GOLD 750W : 550
Intel Core i5 6500 : 765
Samsung 500GB 850 EVO : 582

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle notebook'a göre çok daha iyi bir seçim olmuş oyun bilgisayarı olarak düşünüldüğünde. Kasa kişisel zevk ona birşey diyemem. Güç kaynağı, anakart, ekran kartı ve ssd güzel, monitör oyun için iyi.  Gördüğüm eksik ve yanlışlara gelince birinci olarak bluray player ile gerçekten bluray film vs izleyecek misin? Yoksa o kadar para verme kesinlikle zira artık dvd vs hiç kullanılmıyor. Anakartı Z170 oc anakartı alıp da işlemciyi düz i5 6500 almak olmaz, onu i5 6600K yapmalısın en azından yoksa o anakarta boşa para verme, daha uygun fiyata H170 falan al. Bellekler iş görür ama alabiliyorsan o anakartla kullanabileceğin DDR4 3000 seviyelerinde bir bellek daha iyi olacaktır. Tüm bunlardan ayrı olarak iyi bir klavye-mouse oyun setin yoksa mutlaka bunlara da bütçe ayır. Bir de intel artık işlemcileri ile birlikte soğutucu vermiyor. Alacağın parçalara iyi bir hava veya sıvı soğutma da ekle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Ozan Başeski nin söylediklerine ben de katılıyorum. İşlemciyi i5 6600K almak daha mantıklı. Tabi öyle alınca bir de fan almanız gerekli ama onu da Blu-Ray e ihtiyaç yoksa ordan artan para ile yapıp bütçe ile pek oynamadan halledebilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam sistemimi topladım.Özellikleri şöyle:

ASUS MAXIMUS VIII RANGER 
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Savage Black DDR4 2133MHz 
XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 
PIONEER BDR-209EBK 128GB 16X BLU-RAY 
Asus GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB 
CORSAIR RMx SERİSİ 80PLUS GOLD 750W 
Intel Core i5 6600K
Samsung 500GB 850 EVO 
Samsung 27" LS27D590CS/UF Curved Monitör

dün sistemi toplayıp güç kaynağını açınca (bilgisayar kapalıyken) sigorta attı, daha sonra yeniden kapatıp açtım ve sistem sorunsuz şekilde çalıştı bunun sebebi ne olabilir ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sigorta attı derken evin sigortasını kastediyorsun sanırım. Oturduğun yerin elektrik tesisatıyla alakalı bir durum olabilir, eski bir tesisat altyapısı varsa olabilir. Sigorta zaten anlık kısa devre akımsal farklılıkları koruma görevi üstlenen bir aracı ama kullandığın sigortanın üzerinden dolanım yapan amper değerine falanda bir bak belki sigortanın akımı kaldırmıyordur. Bu durumda ara sıra bu benzer sıkıntıyı yaşayabilirsin. Bizim eski evde vardı benzer bi durum klima açarken o sigorta şak diye atıyordu bazen atmıyordu sonra ona bağlı bir kaç diğer cihazında aynı anda devreye girdiğinde olduğunu gördük. sonra ilave birşeyler yaptık çözdük durumu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşa yeni bilgisayar topladık. Şimdi niye olduğunu hatırlamadığım bir sebepten işlemci fanının altındaki termal macun tamamen gitmiş. Elde ekstra termal macun vs de yok. Aradık taradık,evde eski bir işlemcinin fanınnın altındaki bin yıllık beyaz macundan bir kısım sürdük fanın altına monteyi yaptık.

Dedik risk almayalım. Kasaya el vantilatörü ile hava tuttuk. Böyle açalım dedik. Kasayı açtığımız gibi 2 tane pat pat sesiyle evin sigortası attı,aldığımız ups ötmeye başladı,bilgisayar da açılmadı. Yaklaşık 2-3 saattir montaj,macun vs ile uğraşan bizler de olduğumuz yerde dona kaldık. 

O kadar korktuk ki kasaya birşey olmasından. Hiçbirimiz 1cm bile kıpırdayamadık yerimizden sigortayı açmak için. Tam bir korku filmi senaryosuydu.

Arkadaşın eşi açtı sigortayı ve bilgisayar düzgün çalıştı sonradan. Teorimiz içeri toz üflemiş olabileceği idi vantilatörün ama  Ties'in dediği şey de olabilir. Arkadaşın eşi sonradan anlatıyor. "Oda karanlık,öten bir UPS var,ama siz hiç kımıldamadan dört kişi duruyorsunuz" :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün sistemi toplayıp güç kaynağını açınca (bilgisayar kapalıyken) sigorta attı, daha sonra yeniden kapatıp açtım ve sistem sorunsuz şekilde çalıştı bunun sebebi ne olabilir ?

psu'nun içindeki kapasitörler boş olduğu için ilk elektriğe takıldığında bunları doldurmak için bir miktar elektrik çeker ama bu elektriği kontrollü olarak çekmez, bir anda yüklenir, bu da sigortayı attırmaya sebep olur... akabinde sigortayı tekrar açıp bilgisayarı normal kullanabilirsin kapasitörde artık elektrik depolanmış olacağı için. elektrik kesilmesi ya da uzun süreli şebeke elektriğinden çıkarıldığı durumlarda aynı şey yine başına gelecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün gtx 970'i iade edip, asus gtx 980 strix oc edition aldım henüz kurulumları tamamlayamadım ama oyunlarda yeterli performans alacağımı düşünüyorum.bu arada gtx 980 ile 4k monitörde başarım nasıl olur ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok