AdBlock alternatifleri
3 3

Bu konuda 48 mesaj var

Son zamanlarda AdBlock 'un para ödeyen şirkletleri whitelist e aldığı ve bunu epey ilerlettiği haberleri çıkıyor. 

Adblock eklentilerinden hangisini kullanıyorsunuz. Alternatifleri olan Admuncher (ve benzerleri) nasıl?

Router üzernden reklam engellemenin yolu var mı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşlemciyi firefox'da çok çalıştırdığı için 3-4 ay önce kaldırmıştım , ama youtube bazen işkence oluyor.
Sorunsuz basit bir program, eklenti vb. varsa ben de merak ediyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ublock chrome için de varmış. google play de var, dışardan yüklemek gerekmiyor.  Şimdilik bir sorun çıkarmadı. Adblock çalışıyor diye uyarı veren siteler de , artık uyarı vermiyor.

admuncher ve benzerlerinde sorun şu. Sayfanın düzenini değiştirerek çalışıyorlarmış, bu nedenle hatalı render edilmesine yol açabiliyor.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uBlock'tan Emre Çelikkol sayesinde haberim oldu, TS akışa yazmıştı konuyla ilgili. Ad Block'tan bir şikayetim olmamasına rağmen denemek için kurdum, kullanıyorum bakalım. Şimdiye kadar bir sıkıntı çıkarmadı, zaten girdiğim belli başlı web siteleri var öyle çok farklı siteleri ziyaret eden biri değilim. Örnek olması açısından, bir reklam çöplüğüne dönüşmüş olan DH site ve forum sayfasında pek öyle hissedilebilir bir yavaşlama görmedim sayfa yüklenmesi konusunda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DH aşırı yavaş açıldı bende ublock ile ne yapsam düzeltemedim. alt kısımdan fırlayan reklam bannerını falan engellemeyemedi çoğu zaman, sıkıldım döndüm ad block plus a

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Seçerek bloklamada kullanılan araçlar chrome adblock ta pek iyi değildi. Bu ublock ta daha iyi. 

DH deneme yapmak için iyi bir site değil. Zaten bir sürü yönlendirme ,reklam çıktığından yavaş açılıyor. Firefox 'ta açtım şimdi , sayfa daha hızlı yüklendi ama öncesinde yönlendirme mesajı çıktı, o bekletti bu sefer.

Adblock 'un politikaları tartışma konusu olmuştu. Ondan uzaklaşalım şimdilik. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün platformlarda,bütün browserlarla rahatça kulanabileceğiniz . Adblock'un el değiştirmesi ve kötü bazı yorumlar üzerine  ve sunmadığı özellikleri sunan bir uygulama.Ben biraz kullandım memnun kaldım, özellikle edge kullanmak istiyorsanız, rahat nefes aldırıyor. https://adguard.com/en/welcome.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID

Yıllık 20 dolar ödemeye değecek kadar fark yaratıyor mu?

Edge kullanmak istiyorsan ve android platformundaysan tavsiye ederim. Diğerleri için uzantı olarak yükleyip deniyebilirsin ücretsizini. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimde hiç Android cihaz yok, olmasını da şu anda planlamıyorum. Belki VR olayları hızla gelişirken Apple çok geride kalır ve ben de deneyimlemek istersem olabilir ama uzak ihtimal. Chrome'dan başka browser da pek kullanmıyorum. Anlaşılan uğraşmaya değmez bu durumda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimde hiç Android cihaz yok, olmasını da şu anda planlamıyorum. Belki VR olayları hızla gelişirken Apple çok geride kalır ve ben de deneyimlemek istersem olabilir ama uzak ihtimal. Chrome'dan başka browser da pek kullanmıyorum. Anlaşılan uğraşmaya değmez bu durumda.

Aynen.Uzantıyı bir test et istersen tabi, chrome'da.Site bug ve ad engellemesi iyi ,aynı zamanda trackingide engellemekte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uBlock'u begenenler bence uBlock origin'e gecsinler.

uBlock'u ilk yazan eleman bagis toplamaya baslayip hepsini cebe atmaya baslamis. Halbuki bircok gelistirici projeye destek olmus. Bundan sonra da onu "fork"layip uBlock Origin projesini baslatmis diger gelistiriciler.

uBlock'un gelistirilmesi durmus gibi su anda, sadece para topluyor eleman, ancak uBlock Origin aktif olarak gelistirilmeye devam ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adblock kullanmak için iyi bir neden daha. 

Forbes 'un sitesi girişte adblock 'un kapatılması için uyarıyor, sonrada malware gönderiyormuş. 

http://www.extremetech.com/internet/220696-forbes-forces-readers-to-turn-off-ad-blockers-promptly-serves-malware

Reddit 'te adblock kapatılmadığı taktirde açılmayan sitelerin linklerini yayınlamama kararı tartışılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şubat 2015'te uzun zamandır Ublock kullandığımı yazmışım ama epey bir süredir de -tahminen 1 yıla yakın- UBlock Origin'e geçtim. Kesinlikle çok memnunum, hatta herhangi bir yabancı bilgisayara otursam bile ilk işim bu eklentiyi yüklemek oluyor, kimseden de şikayet duymadım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

uBlock Origin kullananlar için ufak bir tavsiyem var. Ayarlar bölümünde 3. parti filtreler gibi bir kısım olması lazım. Orada Türkiye seçeneğini işaretlemenizi öneririm. Ayrıca, şu adresteki filtre listesini o aşağıdaki bölüme komple eklerseniz (copy paste, uBlock Adguard listelerini kabul ediyor) daha da güzel olur. Bu sayede sadece görünen reklamlar değil, arka plandaki reklamlar da daha güzel engellenmiş oluyor.

KaraSinek, ResetButton and Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok