Warcraft hakkında
0

Bu konuda 16 mesaj var

Biraz önce eve geldim. Ankara Arcadium Sİnemalarında 3D olarak izledim.

klimasız bir ortamda bulunmak kötüydü. Bir ara sinemaya salonun içinden telefon açtım ve salon 4 de havasızlıktan orc'a dönüşücez dedim.

neyse film hakkında konuşmak gerekirse

yıllardır bir WOW oyuncusu olarak kesinlikle hayal kırıklığı yaşadım diyebilirim.

tamam ortamlar bire bir aynısı

o konuda lafım yok.

ancak kurgu o kadar hızlı ilerliyor ki

hikayeyi bilmeyen birisinin konuyu anlaması imkansıza yakın.

hatta wow oynanamış biri için çok anlamsız ve kopuk yerler var.

örneğin Fel den bahsediliyor ama ne olduğunu açıklayıcı bir şey yok.

ekrana gelen karakterler o kadar hızlı aksiyona giriyor ki konuda

takip etmek imkansızlaşıyor.

2 saat yerine 3 saat olsun ama yavaş ilerlesin

kısaltmak yanlış bir tercih olmuş.

Garona karakteri hikayesi çok geniştir mesela. Filmin başından sonuna kadar öyle bir yansıtılmış ki hiç olmamış. Bilen biri bu ne ya bu kadar özet de geçilmez ki der.

neyse wow da oynadığımız ortamları görmek için gidilir. ama bu ilk film olmamış. umarım bir sonra ki bölüm de hatalarından ders çıkarır yönetmen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

daha izlemedim malum kaynaklara dusmesini beklicem

ama yapilan testler ve denemelerde lore hakkinda bilgisi olmayanlar eglenmis

warcraft ismi wow filmi degil.

ama olay su anki guncel wod ile ortusen genel olarak gidiyo dediler spoilder free konusmalari dinledim

filmden kesilmis cok buyuk kesimler varmis yani saatlerce daha cok meterla var misal troller varmis kesmisler.cok falza irk ve caracter tanilitliyor daha fazla kafa karismasin diye

film basarili olursa ki bence olucaktir.seri olucaktir bi kac devam filmi gelicektir.

yani burda biraz yapi olusturmaya calisiytorlar

oyunu nerde 8-10 senedir oynama ragmen 3 sene ara vermistim tum loru hiakeleri bilmiyorum

ustelik oyle ktaplarini okuyup oyunuda guncel onyamiyorsan zati takipte edemezsin

yapilan teslerde wearcraft bilen oynayan ile haberisz olanlarda

sonuc soyle olmus bilmeyen izlemis gormus eglenmis.

bilende easter egg tari laan o arkadaki karakter suydu buydu diye sevindirik olmus.bilmeyen icin o adam dikkat bile cekmiyo arada fon dolduruyo

garnaoyla gelince legdary ring chainden bile cok okumadim

ama sunu duydum oyunda drenia orc .filmde ise human orc.

bunun arka planlarini cekmisler ama kesmislar

ama drector yada extented falan filan blueray versionunda olucakmis.

nasil dogudugu mu esir oldugu mu ne ustune bisler dediler.

duncan ile reportaji izlemistim aklimda kalmadi wowheade .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cumartesi günü bizde arkadaş grubuyla Mavibahçe IMAX sinemasında izledik. Warcraft tanı olarak beğenmeme gibi bir şansımız zaten yoktu. Oynundan filminin yapılsın istediğim sayılı hikayelerden biriydi. Bundan güzel seriler yapacaklardır diye düşünüyorum. Filmin içine quest mantığını yedirme güzel olmuş. Warcraft hikayesine adını vurmuş karanterleri bu ortamda tanımak ayrı bi keyif oldu. Medivh, Gul ' dan, Lothar, Doomhammer vs gibi.

Gel gelelim film çok kısa olmuş, warcraft gibi bi konsep heleki LOTR mantığı şeklinde bakılırsa 3+ saat kavramı olmalıydı. Konuyu bilmeyenler bilmem ne kadar sevebilir ama gayet güzel bir filmdi bence yine de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim şikayetim konuyu kısaltmak için çok özet geçmişler. Medivh'in neden kötü karakterli olduğu belirtilmiyor. konuyu bilmeyen kişi Medivh'i hep kötü karakterli biri sanır ama öyle değil.

çok boşluklar vardı. 

Medivh'e ne oldu da böyle oldu? 

Spoiler yazmıyorum çünkü bu zaten hikayede olan ve filmde işlenmemiş bir konu.

bilmeyenler için, Magna Aegwynn isminde insan büyücü ablamız güç ve iyilik hırsı uğruna Sergeras ile karşılaşır ve tüm gücü ile saldırır. Sergeras yenilir gibi yapıp ruhunu Aegwynn içine kilitler. Bundan habersiz olan ablamız ilerleyen zamanlarda bir erkek çocuğu doğurmak ister ve o zamanların en güçlü insan büyücüsü Aran ile beraber olur. Bu beraberlikten geleceğin en güçlü büyücüsü olan Medivh doğar. 14 yaşına kadar nerdeyse tüm büyülerin altından kalkabilen Medivh bu yaşdan sonra pusu da bekleyen Sergeras'ın ruhu ile kendi içinde savaşmaya başlar. Sergeras'ın ruhu galip gelir ve Medivh'i kendi istekleri doğrultusunda yönlendirmeye başlar. 

not: farkettim ki hikayeyi anlatınca konu konuyu açıyor. Sergeras kimdir diye soracak olursa, Filmde geçen zamanlardan on binlerce yıl önce Azeroth daha ortada yokken Titanların en güçlü ve kudretlisidir. Titanlar Azeroth da Old Gods ile savaşıp kazanırlar ve onları yer altına hapsederler ( ragnaros vs ) daha sonra yeryüzünün koruyuculuğunu Dragonlara bırakırlar. Bu dragonaların başı da Alexstrasza'dır. Night Elf kraliçesi Azshara bu olaylardan çok sonraları araştırmaları sonucunda Sergeras'ı şüphelendirir ve onun gözünün Azeroth'a dikkat çekmesine neden olur. Sergeras da Burning Legion isminde devasa bir ordu kurarak Azeroth'a saldırır. 
Büyücü ablamızın Sergeras ile karşılaşması da bu döneme denk düşer.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben beğendim filmi. Konuyu değiştirmiş olmaları rahatsız etti ama en azından saçma sapan bir şekilde değiştirmemişler. Olabildiğince bilmeyenler için de makul bir seviyede ve genel sinema izleyicisini düşünürken hayranları da üzmeyecek şekilde yapmışlar diye düşünüyorum. Post prodüksiyonu çok beğendim. Kim ne derse desin gayet başarılı yapmışlar. Özellikle büyü efektlerine bayıldım, 3D daha da keyifliydi. Lothar biraz fazla cıvık olmuş sanki, ben daha ciddi bir karakterdi diye hatırlıyorum okuduğum kitaplardan. Sanırım Travis Fimmel etkisi. Adam Vikings'de de aynı tarzda zira. Garona'yı biraz daha orc gibi yapabilirlermiş makyajla aslında ama çok dert etmedim. Dediğim gibi, orta yol bulmaya çalışmışlar ve bence başarmışlar.

Tahmin ediyorum bir takım boşlukları (Medivh'in geçmişi gibi) spin off veya prequel tarzı filmler ile dolduracaklar. 160 milyon dolara mal olduğunu biliyorum ama ne kadar iş yaptığını bilmiyorum filmin, henüz ABD'de de gösterime girmemiş sanırım. Umarım iyi para kazanırlar da başka filmlerin yapılmasını engellemez.

Yıllar sonra bir film için sinemaya gitme riskine girdim ve memnun kaldım. Hem filmden, hem sinemadan hem de izleyicilerden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Travis Fimmel evet biraz aşırı viking rolünde gibi oynamış aslında, hatta dizinin takipçileri yaptığı hal tavırlarından o durumu daha rahat algılamışlardır. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Squall Ben oyunu hiç oynamadığım için filmden de bir şey anlamamaktan korkuyordum ama açıkçası hoşuma gitti..

Sadece bu yeni dönemde filmi tam bitirmemek, bir dahaki yıl gene salonumuzda görüşelim imasını sürekli verme işi beni sıkıyor. LOTR 3 film olsun tamam ama Hobbit niye 3 film ? Açlık oyunlarından (sadece ilki güzel) 3 kitaptan nasıl 4 film çıktı? Bu da biraz öyle olmuş bence, filmin sonunda [Önemsiz Spoiler] sanki taşlar yeniden düzenlendi, başka bir açıdan filmi gene çekicez satıcaz [/Önemsiz Spoiler]  demişler gibi... Öyle olunca benim filme gitme isteğim azalıyor, hepsi bir çıksın ondan sonra toptan izlerim demeye başlıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

warcraft hikayesi lotr 3 lemesi hobbit üçlemesi ve silmerilion dan kat kat daha fazladır. dolayısıyla tek film yerine oldukça fazla ve uzun bir seri olarak gelmesi normal.

o kadar uzun bir hikayesi var ki warcraft'in muhtemelen yıllar geçer ama film serisi geçmez gibime geliyor. zaten şimdiden 4 seri de anlaşmışlar. devamı da gelebilir. 

ilk film aslında hikayenin ortalarından başlıyor. önce ki hikayelerinden rahatlıkla 2-3 film çıkar hatta o bile yetmeyebilir.

benim eleştirim süresi az kaçmış. bu yüzden kitabında sayfalarca olan konular 2dk lık kurgu ile özetlenmeye çalışılmış. bu da tabi hikayeyi bilen benim gibilerin canını sıkıyor.

ama bu halde bile izlenir.

bu arada filmin görsellerine çizgi film gibi demek biraz haksızlık. yönetmen world of warcraft dünyasına sadık kalmak amacı ile bu çekim yöntemini tercih etmiş. oyun da bu şekilde çünkü.

kimine göre takdir edilesi kimine göre eleştiri kaynağı.

ben sevdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle olması iyi zaten ki son zaman için bakarsan açık ara en iyi CG' lerden. Kalkıp makyajlı orc falan yapıcaz diye uğraşsalar daha dandik birşeyler çıkabilirdi. Hikaye evet beginning değil aslında ama Humans vs Orcs tabiriyle geçen ilk filme dayanıyor. Yani insanlarla orcların ilk karşılaşmasından sora gelişen yönü. Daha burda öncesi falan var Medivh' in gençliği Gul' danın öncesi Ner'zhul falan, tamam şimdi oyun serisine göre gitçek olabilirler bi ihtimal, belki sonradan da prelude gibi bişilerini yaparlar bakacaz. Yap yap film bitmez valla. :D

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle olması iyi zaten ki son zaman için bakarsan açık ara en iyi CG' lerden. Kalkıp makyajlı orc falan yapıcaz diye uğraşsalar daha dandik birşeyler çıkabilirdi. Hikaye evet beginning değil aslında ama Humans vs Orcs tabiriyle geçen ilk filme dayanıyor. Yani insanlarla orcların ilk karşılaşmasından sora gelişen yönü. Daha burda öncesi falan var Medivh' in gençliği Gul' danın öncesi Ner'zhul falan, tamam şimdi oyun serisine göre gitçek olabilirler bi ihtimal, belki sonradan da prelude gibi bişilerini yaparlar bakacaz. Yap yap film bitmez valla. :D

aynen öyle. evet tolkien kendi hikayesini kendi dünyasında kurguladı ancak warcraft evreni ile karşılaştırılamıyacak kadar küçük. yani lotr tamam ama warcraft serisi olmamış demek  bana göre yanlış. bence asıl warcraft serisi olmalı.

eğer warcraft da ilk yaratılış yani Titanlar dan başlanarak gelişen olayların işlendiği bir film serisi olsaydı muhtemelen torunlarımıza kadar giderdi.  :)

aslında keşke öyle olsa. 

bu arada şimdiye kadar yapılan en gerçekci ORC betimlemesine sahip filmdir. Kitaplarında ve oyunda nasıl tasvir edilmişse aynısını yapmış adam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@jackjoker

Okuyorum ama yetersiz ya da kafa karışıyor.

Eğer zahmet olmaz ise Titan ve Old Gods 'ı da kısaca aktarsan süper keyif alırım :)

4 old gods nerden zıplar, titanları nedir gibi :)

Biraz hazıra konsam kestirmeden  :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@GoXeL Gerekli açıklamalar aslında wiki üzerinden elde edilebiliyor. Azeroth olarak bilinen Warcraft dünyası şekillendiriliyor, sonra boşluktan kötü şeytani varlık olan Old gods geliyor. Öncesinde Titanlar yok aslında tanrı olarak bilinen Pantheon konseyi mevcut. Azeroth üstünde bu kötülüklerin arındırılması için tanrının görevlendirdiği Titanlar var gibi düşünülebilir. Bunlar Sargerasında mevcut olduğu , Aggramar, Aman' thul, Eonar, Norgannon, Khaz' goroth ve Golganneth ; sargeras ihanet edip bütün diğer titanları daha sonra indiriyor o yüzden Dark Titan/Demon lord olarak anılıyor.

Titan amcalar Galakrond ejderlerin atasından kendi güçlerini kattıkları dragonlara hayat veriyolar. Malygos, Alexstrasza, Ysera, Nozdormu, Neltharion( old gods aklını çeldikten sonra Deathwings olarak bilinir).

4 adet old gods: C'Thun, Yogg-Saron, N'Zoth ve Y'Shaarj; Bu agalarda Al'Akir, Neptulon, Ragnaros, Therazane olarak bilinen Element lordları Titanlarla savaş sırasında Old godsa hizmet etmişlerdir.

GoXeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok