GTX 1070 -> 2k vs 1080p 144hz
1 1

Bu konuda 14 mesaj var

ekran kartını değiştirmişken bari monitörede bir el atayım dedim.şimdi şöyle bir sorunsal var kafamda 1080p de kalıp 144 hz'e çıkmakmı yoksa 60 hz de kalıp 2k çözünürlüğe geçmekmi ? tabi en güzeli ekran kartının 4k çözünürlüğü kaldırıp beni ileride yapabileceğim masraflardan kurtarmasıydı ama maalesef yapacak bir şey yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

radeon 480 e geçersem, 1440p 144hz freesync bir monitor kesin alacağım... gysync olunca fiyatlar artıyor ama bu yola baş konulmuşken 1440p 144hz gysync alın. monitör kolay kolay değişmiyor. daha sonra ekran kartınız değişse bile monitörde sabit kalırsınız...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

piyasada o kadar çok monitör modeli varki gsync destekli olanları ayıklamak epey vakit alacak zira alacağım ürün f/p ürünü olacaktır çünkü bir monitöre 2000 tl den fazla vermem işin açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2000 lira üst sınırsa o fiyata hem 1440p hem de G-Sync desteği olan bir monitör alman epey zor. En iyisi G-Sync olmayan 144 Hz 1440p veya 1080p-144 Hz G-Sync monitörlere odaklanman bu durumda.  GTX 1070, 1080p'de hemen hemen hiçbir zaman, 1440p'de de çoğu senaryoda 60 fps altına düşmeyecektir. 

Hemen bir iki satılan model de verelim

1) Acer Predator XB241H-TN Panel-1080p-G-Sync : http://www.sanalmarketim.com/acer-predator-xb241hbmipr-24-1ms-full-hd-gsync-hdmi-dp-144hz-hoparlor-oyuncu-monitoru/p_64164/ - 2100 lira

2) Asus MG278Q - IPS Panel-1440p-144 Hz-Freesync : http://www.teknobiyotik.com/asus-27-mg278q-1ms-144hz-2k-hdmi-dp-freesync-gaming-monitor.html - 2144 lira

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet TN panelmiş, bunun MG279'u vardı o IPS panel ama onun fiyatı da 2500 lira üzerinde olsa gerek. Ben onunla karıştırdım bir an için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MG279Q var bende ama AMD sistemle kullanıyorum, Nvidia için alınacaksa Gsync monitör almakta fayda var, ya da hiç Freesync, Gsync bulaşmamak lazım fiyat açısından da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de öyle de fiyat sınırı 2000 lira olunca olabilecek seçenekleri yazdım, ya full hd çözünürlükte kalıp G-Sync'li 24" bir model alınacak ki bence öyle olması daha mantıklı, ya da 1440p'ye çıkılıp G-Sync'ten vazgeçilecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok