Günlük Kullanım İçin Dizüstü Bilgisayar Tavsiyesi
0

Bu konuda 11 mesaj var

Merhaba,

Yeni bir dizüstü almamız gerekiyor.

- İnternet, office, müzik gibi günlük işlerde kullanılacak. Oyun hiç oynanmayacak.

- Bir dönem günlük yarım saat sırt çantasında taşınacak, o yüzden hafiflik önemli.

- Tez yazılacağı için ekranın çok küçük olmaması lazım. 13" ya da 15" ideal gibi. Gözü yormaması da tercihimizdir.

- SSD olursa iyi olur ama olmazsa da eski dizüstündekini söküp buna takabilirim, çok sorun değil.

Buna göre ne önerirsiniz?

Direkt nokta atışı model tavsiyesi ya da "işlemci i5 olsun, ram en az 8 olsun" gibi tavsiyelere açığım.

Bütçe olarak belli bir sınır yok ama ne kadar az, o kadar iyi. :)

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizüstü bilgisayar alırken dikkat ettiğim iki nokta var: Mutlaka SSD'ye ve en az 1080p IPS panele sahip olmalı. Zira dizüstünü kullanım konforuna doğrudan etki eden iki unsur SSD ve panel. Özellikle metinlerle uğraşıyorsanız, düşük çözünürlük gözleri çok rahatsız ediyor.

Lakin mağazadan alacağınız ürünlerde SSD, 8 GB RAM, yüksek çözünürlüklü IPS panel gibi özellikler bulmak epey zor. Üreticiler ancak belli bir fiyat seviyesinin üstünde sattıkları ve genelde "oyun bilgisayarı" vs. diye etiketledikleri cihazlara koyuyorlar bunları.

Misal Vatan'ın sitesinde şöyle hızlıca bir göz attım; 1080p panel çözünürlüğü ve SSD istiyorsanız fiyatlar bir anda 3000 TL'lere fırlıyor.

O yüzden en güzeli, baz model satın alıp SSD ve RAM terfisini kendiniz yapmanız. Panel işi farklı bir boyutta zaten, Veya paraya kıyıp MacBook falan alacaksınız en temizi.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben  geçen sene iş için Lenovo' nun Z50 modellerinden birini almıştım, son derece memnunum. SSHD diski vardı, cd-rom' unu söktüm, uygun bir Caddy aldım SSD taktım oraya da.

Hem full HD çözünürlük desteği olsun, hem ağırlığı olsun beni son derece tatmin ediyor.

Ben çok uygun fiyata pcdepo' dan almıştım ama pcdepo iflas etmiş sanırım.

Aldığım ürün şu idi (Fiyatı güncellenmemiş tabi. :) )

Lenovo Ideapad Z5070 59 432063 Notebook (11.03.2015' de indirim yakalayıp bu siteden 1600 TL' ye almışım.)

https://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-z5070-59-432063-notebook?keyword=Lenovo%20%C4%B0deapad%20Z5070%2059%20432063%20Notebook

Dip Not: Hoparlörlerin ses kalitesi çok başarılı değil yalnız, haberiniz olsun.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler arkadaşlar öneriler için. Kafamızda bir şeyler oluştu. Zaman bulabilirsek bir ara bir teknoloji mağazasına gidip birebir inceleyeceğiz modelleri. Klavye, touchpad kullanımı vs için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ultrabook öneririm. Dell marka ultrabookları beğeniyorum.

1080P denmiş, genel olarak katılıyorum ancak şunu da eklemeden geçmemek gerek; 13" ekranlarda 1080P'nin rahatlıktan çok rahatsızlığı var, herşey minicik oluyor. DPI arttırsanız olur ama o da %100 başarılı çalışmıyor, acaip bir görüntü oluşuyor bazen. 1366x768 en uygun çözünürlük bence 13" için, hem performansı da düşürmez. Şu an kullandığım ultrabook (Dell E7270) bu çözünürlükte ve hiç rahatsız olmadım... 15" için de en iyisi 1600x900 aslında ama o ara çözünürlükten pek kalmadı sanıyorum.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok