Elektronik atıkları ne yapıyorsunuz?
0

Bu konuda 11 mesaj var

Selam,

Elimde çok fazla eski anakart ve benzeri ürün olduğunu farkettim. Bunların bazıları çalışıyor bazılarınında artık çalışıp çalışmadığına emin değilim ve yer kaplıyorlar. Mümkünse bunları olabildiğince yararlı bir şekilde elimden çıkarmak istiyorum.

İlgilenebilecek varsa yollayabilirim, yedek parça vs. elektronikle uğraşan insanlar için.

Bunun dışında elektronik geri dönüşümle ilgili Türkiye'de sanırım Kadıköy belediyesi bir şeyler yapmıştı. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yakıp içindeki değerleri cevherleri alıyorum :)

valla yaşadığım yerde bırakın elektroniği pil geri dönüşümü bile olmadığı için çöpe atıyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce Gaziemir Belediyesi topluyordu, gaziemirde elektronik atık toplama yeri vardı. Eski HDD ve CD-rom vermiştim. Hala topluyorlar mı bilmiyorum ama şu an Konak Belediyesi çalışması var.

http://www.konak.bel.tr/haber/e-atiklar-cope-degil-geri-donusume-620751

482 10 36 nolu telefon aranıp sorulabilir. Kendi binalarında topladıkları yazıyor.

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam Obiwan,

Parcalar benim isime yarayabilir. İslemci, grafik karti, ses karti var mi elinde?

@@Najaz selam,

Ses kartı 1 tane olacaktı. Grafik kartları da var bir kaç tane. İşlemciler var fakat onları kendime saklamayı düşünüyorum. Anakart çok var.

@@Barbarconan bilgi için teşekkürler. Konuşacağım Konak belediye ile. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok