Online vs mağaza
0

Bu konuda 68 mesaj var

amazon, newegg gibi müşteri memnumiyeti politikaları düzgün şirketler türkiye'ye bir girseler, vatan gibi bütün şopar firmalar batacak.

sahiplerine ve yöneticilerine üzülmeyeceğim ama evine ekmek parası götürmek için orda çalışanlara yazık olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada alınan ürünlerin 30 gün içinde kayıtsız şartsız iadesi ile ilgili, 2-3 ay önce başımıza gelen olayı anlatayım.

Vatan'dan alınma cep telefonunu hiç ambalajını bile açmadan ertesi gün iade etmeye götürdük. Vatan para iadesi yapamayacağını, hediye çeki verebileceğini söyledi. Ben de ALO 175'i aradım. Böyle böyle dedim, 30 gün içinde iade hakkım yok mu dedim. Kadının verdiği cevap: "Öyle bir hakkınız yok, mağazanın insiyatifindedir para iadesi yapıp yapmamak. Sadece uzak mesafeli satışlarda para iadesi almak yasal hakkınız."

Devletin çağrı merkezi böyle deyince, diyecek bir şey de kalmadı bize.

Bu olay doğru ve ben eğer yazmadıysam bile aslında başından beri söylemek istediğim şey bu.. İnternetten alınan ürünler için var bu iade prosedürü..

Hatta cep telefonları internet satışı olmadığında ekstra ekstra uygulamalara tabii.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon, newegg gibi müşteri memnumiyeti politikaları düzgün şirketler türkiye'ye bir girseler, vatan gibi bütün şopar firmalar batacak.

sahiplerine ve yöneticilerine üzülmeyeceğim ama evine ekmek parası götürmek için orda çalışanlara yazık olacak.

Türkiye'ye gelmemeleri bizim için daha iyi. Geldiklerinde burdaki ortama uyacaklar, gelenler hep öyle yaptı çünkü. 

Şu anki senaryo bizim için en iyisi . Zaten alışveriş yapıyoruz amazon'dan, sayıca az olduğumuzdan göze batmıyoruz, sorun olmuyor. Alışveriş yapanlar oransal olarak arttığında bir önlem alırlar ,biz de faydalanamayız. 

Daha önce yurtdışından vitamin , parfüm vs alınıyordu. Bunlar geniş kitlelerin ilgisini çekecek ürünler olduğundan hemen bir düzenleme ile engellendi. Yine cep telefonu -hatırladığım kadarı ile- eskiden yurtdışından rahatlıkla alınıyordu,şimdi her türlü zorluk var. 

Onun için karıştırmayalım fazla, böyle devam edelim :)

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada alınan ürünlerin 30 gün içinde kayıtsız şartsız iadesi ile ilgili, 2-3 ay önce başımıza gelen olayı anlatayım.

Vatan'dan alınma cep telefonunu hiç ambalajını bile açmadan ertesi gün iade etmeye götürdük. Vatan para iadesi yapamayacağını, hediye çeki verebileceğini söyledi. Ben de ALO 175'i aradım. Böyle böyle dedim, 30 gün içinde iade hakkım yok mu dedim. Kadının verdiği cevap: "Öyle bir hakkınız yok, mağazanın insiyatifindedir para iadesi yapıp yapmamak. Sadece uzak mesafeli satışlarda para iadesi almak yasal hakkınız."

Devletin çağrı merkezi böyle deyince, diyecek bir şey de kalmadı bize.

Ayni gun icinde gotururseniz para iadesi yapiyorlar, farkli gun gotururseniz hediye ceki veriyorlar, en azindan bana soylenen bu... Kasa kapanisi midir nedir, o yapildiktan sonra para iadesi yapmiyorlarmis... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu da bir bakış açısı tabi  :icon_think:  :D

ısrarlıyım , öyle .:)

Paypal Türkiye'ye gelmeden önce ne güzel alışverişte kullanıyorduk. Türkiye'ye geldi, kapatıldı. Şimdi yurtdışı alışverişlerde de kullanamıyoruz, hiç gelmese daha iyiydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son adlığım monitor kargo ,gümrük dahil 1575₺ e geldi. Aldığımda Vatan'da 2250 ₺ gibiydi.  Zaten iki tane alsan üçüncü bedavaya geliyor.  yaklaşık 10 günde eve teslim edildi. 

Bir sorun çıksa kutuya koyar geri yollarım kargo ile.  Ölü pikselde burdakilerde değiştirir, ne kadar uğraştırırlar onu bilmiyorum ama backlight bleeding gibi tartışmalı sorunları olursa iş zor. Aldığına pişman ederler. 

Şu anda kullandığım mouse, g13, kulaklık gibi pek çok bileşeni amazon'dan aldım. Hemen hepsi yarıya veya üçte birine geldi.  Arızalanan olduğundan bir email veya chat ile yenisini gönderdiler. burdan almış olsam servis, tüketici hakları mah vs uğraşacaktım , daha doğrusu uğraşmayıp çöpe atacaktım.

Anakart gibi gönderilmeyen parçalar var , onları mecburen burdan alacağız tabii ama ekran karta özellikle amazon'dan bakardım. Yine cpu, ram gibi zaten sorun çıkarma olasılığı düşük parçaları amazon'dan almak mantıklı. 

Aradaki fiyat farkı o kadar fazla ki bu iş fazla da devam etmez gibi geliyor bana. Şimdilik site ingilizce olduğundan o bir bariyer oluyor  , geniş kitleler alışveriş yapamıyor. Yaygınlaşsa kesin bir engel koyulur önüne.    Her an bir mazeretle engel koyabililerler tabii, çalışıyorken sömürelim :)

monitor de sikintisiz geliyorsa o zaman komple PC'yi amazon.com'dan alacam gibi gozukuyor.

PSU, kasa ve monitor buyuk ve agir parcalar oldugu icin hep bir cekincem vardi (agirliktan dolayi fazla kargo ucreti alinmasi/gumrukte sikinti vb. ...artik yok :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ürün büyük ve ağır diye gümrük sorun olmaz sonuçta fiyatına bağlı bir durum ama tabi kargo ücreti değişebilir, o konuda çok da rahatlama bence :) amazonda büyük ve ağır kargoların ücretleri uçuyor bazen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vatan dan alın derim ben.sıkıntısı olan ürünü değiştiriyorlar birde muhattap bulma konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

gecen sene anakart ucmustu. vatan'da degisim icin  40 gun bekledim.

tabii kasa ve psu'da bozulma ihtimali daha dusuk, monitor icin ayni seyi soyleyemecegim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

monitor de sikintisiz geliyorsa o zaman komple PC'yi amazon.com'dan alacam gibi gozukuyor.

PSU, kasa ve monitor buyuk ve agir parcalar oldugu icin hep bir cekincem vardi (agirliktan dolayi fazla kargo ucreti alinmasi/gumrukte sikinti vb. ...artik yok :D

Sıkıntısız geliyor, iyi paketlemişler zaten. Hani dünyanın öbür ucundan geliyor gibi düşünüyor insan ama sonuçta Vatan'ın stoklarına da dünyanın öbür ucundan gelip giriyor. Gelmemesi için bir neden yok yani :)

Süre de çok sorun değil 5-10 gün arası. 

Boyuttan ve ağırlıktan dolayı kargo çok tutar, avantajını kaybeder gibi görünse de fiyat farkı çok olduğundan gene çok karlı oluyorsunuz.  Gümrük vs gibi sorunları amazon'da hiç yaşamadım. Yerli bir siteden aldığınzıda nasıl eve teslim edilioyorsa , bunlar da eve teslim oluyor. Aradaki süreç size yansıtılmadan ilerliyor.

Kasalar da bir tek sorun var. Çok ağır olduklarından kargo ile beraber burdaki fiyatı geçebiliyor.  Kasa da önemli değil , burdan alırız artık.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasa ve monitör gibi ağır parçalarda Amazon'un nakliye ücretleri uçuk olabiliyor, buna dikkat etmek lazım. Genelde kasalarda özellikle Türkiye'de bulunan bir modelse oradan almanın anlamı kalmıyor. Eğer burada satılmayan ve çok istediğiniz bir modelse ve de Türkiye'ye gönderimi varsa o zaman düşünülebilir. Aynısı monitörler için de geçerli ama bazen monitörlerde güzel fırsatlar yakalanabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayni gun icinde gotururseniz para iadesi yapiyorlar, farkli gun gotururseniz hediye ceki veriyorlar, en azindan bana soylenen bu... Kasa kapanisi midir nedir, o yapildiktan sonra para iadesi yapmiyorlarmis... 

ayni gun icide almiyor vatan artik boyle senelerdir .

sadece 1 sene gecerli saha kredi yukluyo 1 sene sonra hala kullabiliyorsun ancaak elinde o dekontu saklaman lazim.1 sene icinde kendi sisteminde goruyo iade edilmis bedeli.tc kimlik nosuyle dusuyo yada kullanabiliyorsun

kredi karti yada nakit aide falan etmiyo

iade almis olan varsa soyle almistir

net vatandan almistir.

ya iade ya abaska bisi olmustur oyle iade etmistir.

vayan elmadag ana merkezidir vatan in dogdugu yer orasi senelerdir durum bu magazadan alinca sadece saha bi dekont verip kredi aciyorlar parani vermiyorlar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mağazadan alışveriş yapmayı düşünecek olursam son yaptığım alışveriş sonrasında Inventus'tan şaşmam.. Vatan..vs hepsi bana hikaye geliyor. Amazon.com yada olmuyorsa Türkiye'den alacaksam da Inventus der geçerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kendi tecrübemi paylaştım.Satın alıpta arızalı çıkan ürünlerde pek sorun yaşamadım.Ama ürünü alıp bir ay sonra ben bu ürünü iade etmek istiyorum diyenleri servise yönlendiriyorlarki bu normal bence.

Yerli mağazalarda garanti işi şans. Aynı mağaza birgün hemen çözebilirken, başka gün mahkeme kararı getirin diyebiliyor. Arada bir iyi hizmet verse de toplamda negatif tecrübe, uğraştırıyorlar. Çok uğraşmadan sonuç alamayxağınızı viliyorşar çünkü. Çoğu durumda mağaza topu servise atıyor Zaten.

Yurtdışından alışverişte haklarınızı biliyorsunuz ,o avantajı var. Şu ana kadar ebay de dahil yurtdışı alışverişlerinde hiç zarar etmedim. Arızalanan ürün için bir mesajla kanıt bile istemeden yenisinin gönderildiği çok oldu.

Firienholt and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtiçi mağazalarda hangisi olursa olsun eninde sonunda mağazanın inisiyatifine kalınıyor. İnventus satış sonrası memnuniyetiyle meşhur bir yer fakat buradan bir üye sorun yaşamıştı diye hatırlıyorum. Sanalmarketim için iyi yorumlar okusam da bir sözlükte fazlasıyla karalanmış ve birçok kişi ürün iade etmek istediğinde yüzde 20 kesinti ile iade alacaklarını belirtmişler. Vatan bilgisayar için cümle kurmaya bile gerek yok :)

Aynı fiyat bile olsa Amazon'u tercih ediyorum. Türkiye'den alacaksam birinci tercihim İnventus ama oranın da fiyatları bir miktar yüksek oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok