Bekar ev kurulum tavsiyeler
0

Bu konuda 34 mesaj var

Hocam bulaşık makinesi mevzusunu unutma, eninde sonunda lazım oluyor, yine letgo gibi birşeyle halledebilirsin ama bulaşık mutlaka çıkıyor demedi deme ve bir erkek olarak çamaşır yıkamayı bulaşık yıkamaya tercih ederim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk bulaşığımı yıkadım geçen. Arkadaşla kahve içmiştik, temizlik malzemesi alırken onuda göz önğnde bulundurup kampanyalı pril vardı aldım geçtim. Benim en çok 3 5 bulaşığım çıkar şimdilik. Olurda ilerde lazım olur letgodaki abiler getirip montaj yapanı bile oluyor.

Hatta çamaşır mak için geçen ucundan döndüm nakliye montaj dahil siemens vardı 200lira :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bulaşık makinesi mevzusunu unutma, eninde sonunda lazım oluyor, yine letgo gibi birşeyle halledebilirsin ama bulaşık mutlaka çıkıyor demedi deme ve bir erkek olarak çamaşır yıkamayı bulaşık yıkamaya tercih ederim :)

Ev kurarken kadınların neredeyse tamamı Çamaşır Makinesi önemli diyor, Bulaşık Makinesini sallayan yok. E hal böyleyken ikinci elde çamaşır makinesi para ederken bulaşık makinesi para etmiyor. (Lüks için bulaşık makinesi alacağını düşünen kadın ise sıfır alıyor, ikinci ele düşmüyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bekarlık ve tek başına yaşamak her türlü rahatlık. Bulaşık ile fazla uğraşmamak için bulaşık makinesi olmalı bence. Özellikle benim gibi bulaşığı yıkamaya üşenip biriktiriyorsanız :) 

Diğer konuyu detaylı bilmiyorum ama hayırlı olsun. Belli bir süre sonra aile ile kalmak ciddi sorunlara sebep oluyor. Örneğin, benim ailemle aramın açılmasına ve tek başıma yaşamama sebep olan şey bahçeye köpek almam oldu  :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bulaşık makinesi almamak için bir takıntım yok tabide şimdilik en acil ihtiyaç olabilecek şeyler buzdolabı ve çamaşır makinesi.

İyi kötü eve geçtim sayılır, şu an aile evimde sadece desktop pcim ve laptop kaldı onuda kaldırıp yarın yüklemeyi düşünüyorum yeni eve; belki laptopu biraz bırakabilirim. Anneme şimdilik ben yeni eve gider kalırım arada özlersiniz gelir dolanırım sanrısına soktum iyi niyetlen ama kovarlarsa işler değişebilir tabi :P Gece mesaisi dönemine denk gelince biraz ters geldi taşınma sürecim.

Bugün kıyafetlerin kalanlarınıda götürdüm gardrobuma güzelce yerleştirdim şimdilik kışlıkları bazanın altına hurçun içinde salladım biraz soğuklar gelince değişim yaparız artık. Yine ucuzluk marketlerden lazım olan ıvır zıvırı toplamaya devam ediyorum aşure ayı geldi galiba, şoktan ve a101' den kaselerden kaptım 1 liradan takım yaptım :P Şokta bide 22cmlik salata kasesi vardı uygun onuda kaptım. Wc' sinin çöp kutusu fırçasına kadar falan eksikleri tamamladım. Zaten eksikler yavaşça farkediliyor onları gün aşırı toplamak zor olmayacak. Şimdi misal kirli sepeti/çamaşır sepeti gibi bişi ayarlamam gerekecek. Bugün ilk kez evde üstümü değiştirirken bunu farkettim :D

Hatunlada biraz beyaz eşya mevzusunu orta yollu ısıtıyoruz gibi. Nette forumlarda epey bi araştırıyorum Profilo epey övülüyor.

Şu an buzdolabı kafamda şu alet var: http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/buzdolab%C4%B1-ve-derin-dondurucular/buzdolaplar%C4%B1/BD3058W3VV.html?source=browse low frost teknolojisi kullanıyormuş araştırınca epey kafama yattı. Bunla birlikte çamaşır makinesinide http://www.profilo.com.tr/%C3%BCr%C3%BCnler/beyaz-e%C5%9Fya/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-ve-kurutma-makineleri/%C3%A7ama%C5%9F%C4%B1r-makineleri/CM103K0TR.html?source=browse daha önce gösterdiğim şu makineyi alırsak eğer güzel bir kampanya indirimi çekilirse düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende profilo kullanıyorum. 8 sene oldu. sadece buzdolabında sıkıntı çıktı. 2 kere elektronik kartı değişti. gerisinde henüz bir sıkıntı yok. ben şahsen tavsiye ediyorum. en son anneme kısa derin olanlardan aldık no frost. 1400 falan gibi bir rakamdı. oda güzel 1 sene oldu sıkıntı yok. genel olarak kalitesi iyi profilonun. birde garantiyi uzatma var . en azından buzdolabında uzatın kesinlikle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bulasik makinesi iyi bir sey. Benim gibi kirli bulasiklara dokunmaktan bile cekinen biri iseniz muhtesem bir icat.

Bekar adamin en buyuk dertlerindendir bulasik isi. 15 sene bekar yasamis biri olarak konusuyorum.

Bizim zamanimizda oyle letgo falan yoktu. Ya mahalledeki taksitcilere senet yapiyorduk ya eskiciden dedemin zamanindan kalma modasi gecmis bitli seyler aliyorduk.

Simdi bekarlik bile daha kolay :)

Buzdolabi ve camasir makinesi sart. Iyisi kotusu fark etmez, olsun yeter.

Onumuz kis evde bol bol battaniye yorgan elektrikli battaniye gibi seyler olsun.

Battaniye dedim de aklima geldi. Istanbul Seyrantepe'de bir dukkanin ustunde tek oda ev tutmustum. O ev kisin o kadar soguk olurdu ki aksam eve geldigimde disarida sulu kar yagarken ev isinsin diye pencereleri acardim.

Acidim kendime simdi bak..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde doğalgaz var ancak bina yeni olduğundan bağlantı geçişi yeniyılı bulacakmış. Kış aylarında yazlıkta kalmıştım 1 tane kumtel ısıtıcıyla gayet iyi ısıtıyordum. Doğalgazın bağlanmasına kadarda elektrik su falan bedava olacak bu durumda bi ısıtıcıda ayarlarım 2 3 aylığına. Güneş enerjisi var sürekli sıcak su geliyor binada bu büyük bir + şimdilik.

Bugün ilk kez duş aldım sıcak sıcak iyi gevşetti :P Normalde sevmem sıcak suyuda denemek için iyi deneyim oldu. Bugün sabah birde yatak odama 4 çekmeceli bi komidin tipi bişi kıstırdım 20liraya iyi oldu üstüne koyacağım bişiler vardı. Çekmeceleride yine iç çamaşır falan koymak içinde kullanabilirim.

Dün bilgisayarıda götürdüm ama kurmak için vakit olmadı. Başına oturacak olsam niyet olurduda ıvır zıvır işlerden olmadı yarınada onu hallederiz. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok