Hangi internet sağlayıcı???
0

Bu konuda 19 mesaj var

Kızım bu sene liseyi Beykoz'da kazanabildi (ben böyle eğitim sisteminin); biz Üsküdar'da ikamet ediyoruz; uzun lafın kısası Beykoz'da anneannede kalıyor hafta içleri ve internet lazım; kişisel kullanıma yönelik bir çözüm bulmam gerekiyor; sanırım vınn bir çözüm yolu; buna benzer başka servis sağlayıcılar var mı???

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vinn bir servis sağlayıcı değil. Turkcell'in kablosuz modem ile GSM birleştirdiği cihaza verdiği isim. Vodafone ve AVEA'nın da benzer ürün ve hizmetleri var. Ciddi bir kullanım gerekiyorsa Turk.Net'in taahhütsüz ADSL kampanyası devam ediyorsa ona bakabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 Aylığına falan banada bişeyler lazım aslında. Şu an geçeceğim yeni ev gerçekten yeni olduğu için daha altyapı mevcut değil. oda Yılbaşını bulabilir deniyor. Şimdilik Vodafone 5gb mobil var ama yeter mi yetmez mi bilmiyorum. Vodafoneda sanırım 3 ay taahhütlü olan bi paket var ama websitede 4gb diyor kota daha yüksek olanı var mı soruşturmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anneanneye bağlatmak istemiyoruz; salça olacak birileri muhakkak çıkıyor orada; onun için yalnız kızımın kullanabileceği birşeyler lazım; 20 GB civarı bir kota yeterli olur sanırım; çok hızlı olmasına da gerek yok; onun için farklı çözümler bakıyorum; evde telefon da mevcut değil; gerçi telefonsuz kullanım varmış TTNET'de; nasıl çalışıyor bilmiyorum; sanırım mecburen o tür birşey alıp şifreleyeceğiz; ama yine de sorun olacak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Salça olacak birileri derken siz bağlatır başkalarına haber bile vermezsiniz. Modem de kızınızın kaldığı odada durur. Ayarlarını da yaptıktan sonra kızınız haftasonu eve gelirken kapatır modemi öyle gelir.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Salça olacak birileri derken siz bağlatır başkalarına haber bile vermezsiniz. Modem de kızınızın kaldığı odada durur. Ayarlarını da yaptıktan sonra kızınız haftasonu eve gelirken kapatır modemi öyle gelir.

Haberleri olur olmasına da şifrelemek mantıklı bir çözüm olur sanırım; düşündüğüm yani Vınn gibi kişisel bir hizmet yok gördüğüm kadarıyla; o da çok kısıtlı; bir de çekip çekmeme sorunları falan derken en iyisi yine TTNET üzerinden ucuz bir tarife ile bu işi halletmek...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araştırdım ama taahhütsüz internet kullanımını bir türlü bulamadım; en küçük paket yaklaşık 60 lira ancak 24 ay taahhütten bahsediyorlar; ben ise yaklaşık 8 ay kullanıp 4 aylık süreçte dondurarak kullanmak istiyorum; bir-iki taahhütsüz buldum onlarda 90 lira; ayrıca ek birtakım ödentileri var; nasıl bir ülke olduk böyle???

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maalesef hizmet talep ettiğimiz adreste altyapıları yokmuş; sanırım telekomun taahhütlü kampanyasını seve seve alacağız; şu an sövüyorum ama bir işe yaramıyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün eşimi aramışlar ve hizmet verebileceklerini söylemişler; ayrıca yeterli bilgi de vermişler; modeminiz yoksa VDSL-2 model temin edin demişler; evde bir tane vardı ama standadardı falan uymaz sanırım; 5-6 yıldır duruyor; zaten belki 10 yıllık modem...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar

turknet adsl i bağlattınızmı?

benimde bu ay vodafone net taahhütüm bitiyor.

arayıp baya bir yaladılar ama kabul etmedim. turknet in taahhütsüz interneti makul gibi duruyor. ne dersiniz? tavsiye eden kullanan varmı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar

turknet adsl i bağlattınızmı?

benimde bu ay vodafone net taahhütüm bitiyor.

arayıp baya bir yaladılar ama kabul etmedim. turknet in taahhütsüz interneti makul gibi duruyor. ne dersiniz? tavsiye eden kullanan varmı?

Ben nisan ayından beri kullanıyorum. Önce 16mbit ADSL ile başladım. 12mbit alıyordum. Sonbaharda 75mbit VDSL'e geçtim aynı fiyata. 60 mbit görüyorum. Ama uploadı berbat. 1,5mbiti zor görüyorum. 

Bir avantajı youtube falan. ADLS iken bile çok hızlıydı. TTnet'te aynı hızda izleyemediğim her şeyi aşırı akıcı izliyorum.

Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

turk telekom adsl ile anlaştım. 24 ay taahhüt. ilk 10 ay 31.90 ikinci 14 ay 61.90. bulaştık bakalım. inşallah pişman etmezler. altyapı sadece adsl olunca pek alternatif kalmıyor. birde uğraşmaya mecalim yok. :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuyu okuyunca evde (mahallemde) kablonet var ve performansından memnunum diye ne kadar şanslı olduğumu görüyorum.

Valla geçmiş olsun. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5 ay önce ev değiştirdim. İlk kriter Kablonet olmasıydı. Yeni yapılan sitelerin bulunduğu bir bölge olmadığı için fiber ihtimalini elemiştim, ev ararken önce Kablo TV var mı sorup yoksa görmeye bile gitmedim. Kablonet/Fiber tipi bir bağlantıya alıştıktan sonra xDSL türevlerine dönmek kesinlikle mantıklı değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

5 ay önce ev değiştirdim. İlk kriter Kablonet olmasıydı. Yeni yapılan sitelerin bulunduğu bir bölge olmadığı için fiber ihtimalini elemiştim, ev ararken önce Kablo TV var mı sorup yoksa görmeye bile gitmedim. Kablonet/Fiber tipi bir bağlantıya alıştıktan sonra xDSL türevlerine dönmek kesinlikle mantıklı değil.

Ben de 1 sene kadar önce ev değiştirdim, Kablonet yoktu. Aradığımda bağlarız dediler, ben de bağlattım. Apartman içi kablolamayı sizden bekliyorlar ama. 

Superonline falan fiber yok ama DSL bağlarız demişti, ben de direkt hiç uğraşmadım.

Son zamanlarda çok sıkıntı yaşadım ama birkaç gündür iyi bağlantım. Defalarca arıza kaydı bırakmıştım ve sonrasında 2 haftalık bir seyahata çıkmıştım. Döndüğümde bağlantı hala kötüydü, kopuyordu. En son dedim IP adresimi değiştirin, ve IP değişince sorun düzeldi.

Kablonet'de çözüm istiyorsanız, arka arkaya arıza kaydı, şikayet oluşturacaksınız. 1 ay kadar önce, 2 gün boyunca hiç Internet erişimi sağlayamadım, bu süre için iade istediğimde, modeminiz o gün içinde 1-2 kere bağlanmış dediler, iadeyi reddetiler mesela. 3-5 lira iade için uğraştığım zamana değmeyecek, yoksa tüketici hakem heyetine falan taşırdım.

Bundan alınacak ders, daha önceki mesajlarda dediğim gibi; kablonet iyidir, ama sorun çıktığı zaman çok uğraştırır. :)

Arıza kaydı bırakmaktan zaten abonelik numaramı, telefonla arayınca basmam gereken tuşları ve cevap verdiklerinde soracakları soruları ezberledim, o derece yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok